Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az éjszakai kijárási korlátozá...

Az éjszakai kijárási korlátozás alól csak munka adhat felmentést? Semmilyen szállást nem lehet kivenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanfolyamra járni, illetve egyébként is szívesen elmennék ezért-azért más városokba (pl. vásárolni, kirándulni, szórakozni, tanulni - helyben nincsen semmi). Viszont a legtöbb esetben ezt nem tudom megtenni, mert nem érnék haza este 8-ra és a munkán kívül más igazolást nem fogadnak el. Szállást pedig nem találok, mert ilyen rövid időre nem is adnak ki albérletet és az eleve rengeteg pénz lenne, de tudtommal most csak üzleti utazás miatt lehet szállást foglalni. Ez valóban így van? Ti láttok valami megoldást?
2021. márc. 1. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Hivatalosan csak üzleti útra mehetsz, de kiskapuk mindig vannak, aztán a lelkiismereted eldönti, hogy mit teszel.
2021. márc. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%
Hol akarsz este 8 után kirándulni, ha most születnek a vaddisznók, és az anyakoca ilyenkor a legveszélyesebb?
2021. márc. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Ha von kocsid, a kirándulást meg lehet oldani, nem tudom melyik részén laksz, de 2-3 óra útnyira el lehet menni. Hajnali 5kor kocsiba be, utazol 3 órát, 8-17 óráig elvagy, majd 8ra haza is érsz. Mondjuk nem tudom mit szeretnél csinálni, szórakozni, mert a fürdők, múzeumok, látnivalók, ilyesmi helyek zárva vannak.

A tanulás mint indok valahol érthető, főleg ha gyakorlati dologról van szó.

2021. márc. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Milyen kiskapukra gondolsz?

Nincsen autóm, tömegközlekedéssel kellene megoldanom.

Workshopok, nyelvtanfolyamok, okj tanfolyamok vagy egyéb tanfolyamok még/már működnek “offline”, kirándulni lehet, galériák nyitva vannak, piacok működnek, elvitelre lehet kaját is venni, áruházak és plázák nyitva vannak, barátokkal találkozni lehet. Ilyesmire gondoltam.

2021. márc. 1. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kirándulást, vásárlást nem tudod legálisan megoldani.

Viszont a tanfolyamot igen. Szállásfoglalásnál a tanulással összefüggő ok az ugyanolyan jó, mint az üzleti út. Vedd föl a kapcsolatot egy szállásadóval/szállodával, és érdeklődj a részletekről. Ők biztos pontosan tisztában vannak a szabályokkal.

2021. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!