Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fájdul meg a fejem ha...

Miért fájdul meg a fejem ha csak 1 órát is nézem a monitort vagy telefonozok? Régebben is telóztam sokat akkor nem fájdult meg, mostanában fél óra gép/teló előtt üléstől is megfájdul, szerintetek mi lehet az oka? Veletek is előszokott ez fordulni?

Figyelt kérdés

És utánna kb. 1 órán keresztül fáj a fejem, hiába megyek ki levegőzni csak nagy sokára mulik el a fejfájás sajnos...

Pedig az online oktatás miatt majdnem csak egész nap a gép előtt kell ülnöm sajnos...

Meg olyan is mostanában szokott lenni hogy bekönnyezik durván a szemem egy fél óra bármilyen elektronikus eszköz bámulásától is, és azt hiszik hogy sírok akik látják közben csak a monitor bámulást nem bírja a szemem!!!


De nem értem miért, régebben 2 órás filmnézés után semmi baja nem volt ..a szememnek szóval nem tudom most mi a baja, miért könnyezik be csak egy kevés monitor bámulástól is???



#szem #monitorbámulás #bekönnyezés #régen nem fájdult meg a fejem és a szemem #csak mostanában
2021. márc. 1. 11:10
 1/5 A kérdező kommentje:
16/L
2021. márc. 1. 11:15
 2/5 anonim válasza:

Ezek az eszközök alapvetően megterhelik a szemet és ezáltal az idegrendszert is. Egy ideig nem bírtad, és nem tűnt fel, de attól még terhelted vele magad, és mostanra jött ki, hogy túlságosan sok volt számodra. Főleg, hogy mostanában még több időt kell tölteni a monitor előtt. Gondolj bele, a monitorok, kijelzők erős fényt bocsátanak ki, ami nem tesz jót az embernek. Olyan mintha a Napba néznél, de akkor azonnal megérzed a káros hatásait, mert a Nap fénye sokkal erősebb. A fényes kijelzők nem annyira erős fényűek, de idővel összeadódik a gyakori fényterhelés, és így jelzi a szervezeted, hogy túl sok volt belőle. Amikor csak teheted pihentesd a szemeidet, csukd be és úgy pihenj, és legalább óránként 5-10 percre szakítsd meg a kijelző, monitor figyelését. Nehogy idővel valami súlyosabb károsodást szenvedj, pl. romoljon a látásod vagy különféle idegrendszeri bajaid legyenek.

Minden jót kívánok és vigyázz magadra, amennyire csak tudsz! :)

2021. márc. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A második mondatot javítom: "..egy ideig nem bírtad" helyett: "egy ideig jól bírtad"
2021. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es! Köszönöm szépen, és igyekszem vigyázni magamra amennyire csak tudok a jelenlegi helyzetben!
2021. márc. 1. 11:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes szemészhez menni, lehet kell szemüveg is. Vannak ilyen szűrők a monitorok, illetve szembarát mód a telefonon, esetleg olyan fóliát venni rá, ami szűri a fényt.

4 éve dolgozok irodán, napi 8 óra számítógép + este mobilozás, érezhető én romlott a látásom,de nem kell még szemüveg.

2021. márc. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!