Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az Istvánt Istinek vagy...

Az Istvánt Istinek vagy Pistinek szoktátok becézni? Mert ugy vettem észre, hogy az idősebbek (50 fölött) általában Pistizik az Istvánt, a fiatalabbak meg Istizik!!! Ezt ti is észrevettétek ezt már? szerintetek ez miért van?

Figyelt kérdés

Én 16 éves vagyok és az Istvánt, Istinek szoktam szólítani! De viszont a nagymamám korosztályában (60+) ott mindenki Pistizi az Istvánt!

Mármint sok István nevű rokonom van akik idősebbek és őket mindenki Pistizi. De viszont a suliban vagy bárhol a fiatalabb Istvánokat meg mindenki Istizi!



2021. márc. 2. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Istu
2021. márc. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Apu Pityusz volt. A pàrom Pisti.
2021. márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Munkahelyen a főnim István (60 éves), kolléga Pisti (40), Isti a baráti körben (40 éves), szurkolói bandában Pista bácsi (65 éves).
2021. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilván attól függ, hogy az illető István melyik verziót szereti.

Nekem 50 körül van István, Pityu, Isti, és Pista verziót használó ismerősöm is.

2021. márc. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

István, Pista, Pityu


A Pistike gúnynév

2021. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KAcsa válasza:
Én ismerek olyat aki a combot szereti, neki Istipisti a beceneve. Ez teljesen személyfüggő.
2022. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!