Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is tudja az álmában, hogy...

Más is tudja az álmában, hogy éppen álmodik?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor rájövök álmomban, hogy én most alszok és emlékszem is rá. Szoktam magamban sétálni a lakhelyemen meg unatkozni is, olyanokat csinálni amit ébren is szoktam. Nem értem mitől lehet ez? Nagyon unalmas így aludni.

2021. márc. 4. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
van hogy tudok róla, oylankor egyből felébredek
2021. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2021. márc. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én még soha nem voltam tudatában hogy álmodok.

De ha tudod, akkor nem kell unatkoznod, megtehetsz bármit amit a való életben nem mernél :)

Édesanyám egyszer azt álmodta hogy egy kolléganőjével álltak egy magas ház tetején, és ugrani készült, de előtte mondta a kolléganőjének hogy én most leugrok, mert én csak álmodok, de te ne ugorj, mert meghalsz :D

2021. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt már egy párszor, hogy rájöttem menet közben, onnantól kicsit olyan volt, mintha korlátlan hatalmam lenne az álmom felett, viszont ilyenkor általában már felébredés-közeli állapotban vagyok, szóval ezek nagyon rövid időszakok szoktak lenni.
2021. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudatosan álmodok. Sőt, azt befolyásolni is tudom. Pl ki tudom cserélni az embereket, tudom változtatni a helyszínt, szituációt. Van, hogy előre "berendezem" az álmomat, de ez nagyon ritka, hogy sikerül. Természetesen bármikor gond nélkül ki tudok lépni az álomból és ha rossz az álom, pl épp meg akarnak gyilkolni, simán hagyom, mert nincs tét.

Egyébként egyetértek, ez egy átok, igyekszem leszokni erről. Egyrészt, tényleg baromi unalmas. Másrészt ha valamit meg akarok változtatni/tervezni stb, gyakran felkelek a túlzott koncentráció miatt. Ha pedig valamit meg akarok csinálni álmomban, sokszor kapkodok, mert tudom, hogy bármikor fellelhetőek és álomba visszatalálni szinte lehetetlen.

Egy-két éve igyekszem nem befolyásolni az álmaimat, és már egyre ritkábban gondolkodom azon, hogy vajon álmodok-e. Valójában még mindig tudom, de nem gondolok rá, csak hagyom magam meglepődni.


Nagyon örülök, hogy végre találtam valakit, aki megérti a tudatos álmodás hátrányait.

2021. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*Fellelhetőek=felkelhetek
2021. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor tudom és van hogy nem,volt hogy nagyon rosszat álmodtam és hiába próbáltam felébredni egyszerű mozdulni sem bírtam azt hittem végem van mert valamiért nem kaptam levegőt,pont a hasamon feküdtem,nagyon para volt az egész.
2021. márc. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Megnéztem a videót alvás paralízisem szerencsémre még sosem volt. Sajnos nincs amit megtennék álmomban, nincs semmi vágyam és nagyon rossz így nekem. Sose gondoltam, hogy álmodok és befolyásolni akarom. Sokszor fel is keltem magam, de általában ugyan ott lyukadok ki, mintha sose aludnék csak gondolkoznék, de közbe mégis alszom, mert semmim se tudom mozgatni. Én is egy átoknak nevezném. Mintha le se pihennék még álmosabb vagyok reggel, mint lefekvés előtt. Nagyon sokszor voltam úgy, hogy a buszon, a suliban csak úgy kidőltem a fáradtságtól.

Hát kedves 5-ös ahogy látom erről nem lehet leszokni.

2021. márc. 4. 23:28
 9/16 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Huhh, hát akkor neked még rosszabb. Nekem jó álmaim vannak, izgalmasak és alvás során kipihenem magam. Annyi a bajom, hogy nem meglepetés. Vagy ha az is, bármikor megváltoztathazom. Mintha elmennék megnézni egy moziba egy filmet, de vagy lespoilerezik, vagy ha nem tetszik akkor hirtelen megváltozik. Én azt szeretném hogy ne legyen ekkora hatalmam, mert az álomnak nem ez a lényege.

A leszokás egészen jól megy, már csak tudom, de nem változtatgatok. A felkelés és kapkodás még megmaradt valamennyire, de szerintem el lehet veszíteni idővel a tudatos álmodás képességét. Még sokáig nem használom, akkor egyre nehezebb lesz. (Bár érdekes paradoxon, hogy álmomban arra gondolok, hogy nem gondolok arra, hogy álmodom)


Viszont ha neked alapból unalmas álmaid vannak, akkor miért nem befolyásolod? Ha a tudatos álmodást, sem a pihentető alvást nem oldja meg, legalább izgalmas lesz.

2021. márc. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De ez természetes dolog ezek szerint? Én is próbálom nem változtatgatni. De mint a való életben, mintha más döntene helyettem és nem én. De mégis tudom, hogy én csinálom szóval ugyan ott vagyok.

Nem tudok kitalálni semmit amitől izgalmasabb lehetne. Előszőr élveztem ezt az egészet, kutakodtam az emlékeimbe mindig, mert elég feledékeny vagyok és jól jött a dolog így. Aztán egyszer csak meguntam. Nincs kedvem repülni, mozizni, valakivel valamit csinálni csak úgy vagyok. Nem tudom azt élvezni ami nem valós, mert úgy sem történik meg igazából, nem lesz egy igazi emlék és nem oszthatom meg senkivel, hogy én ezt meg azt csináltam milyen jó volt. És hát eléggé ráuntam.

2021. márc. 5. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!