Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megéri elvégezni egy egyetemi...

Megéri elvégezni egy egyetemi szakot csúszás nélkül?

Figyelt kérdés

Jelenleg mérnökinfón tanulok, ez az utolsó félévem, most írom a szakdogám.

Eddig minden félévben nagyon sokat tanultam, nem sok időm volt kb. semmi másra sem az egyetem mellett. Tehát az összesen 7 félévem a tanulásnak szenteltem nagyrészt, mert a családból is jött a nyomás, meg magamnak is akartam bizonyítani. Ez oda vezetett, hogy nagyon sok mindenből kimaradtam, iszonyat sokat stresszeltem, és még dolgozni se tudtam egyetem mellett. És mégis úgy érzem, hogy mindenhez értik egy kicsit, de úgy igazán semmihez sem értek komolyabban.


Viszont ami a legjobban zavar: a szaktársaim 3/4-e, akik még nem hagyták itt az egyetemet, csúsznak, olyan átlagosan fél-1 évet. És sokkal jobban bejött nekik az élet, mint nekem. Nem idegeskedték túl az egész egyetemet, buliztak sokat, barátnőjük lett, kiélték magukat. Ami az elvárt lenne az egyetem alatt. A legtöbb tárgyból épphogy kettesek, de mindig van egy kivétel, amiben nagyon jók, és sokan már dolgoznak is abban, jó fizetésért. Ráadásul, ez a halál online oktatás is nekik kedvez, mert ők még jövőre is egyetemisták lesznek, tudnak még normálisan jelenléti oktatással tanulni. (Én azt sokkal jobban szerettem, de ez most más téma.)


Összességében: Úgyérzem elb*sztam. A társadalmi és családi nyomás hatására egy lelki és idegroncs lettem az egyetemi évek alatt. Mindenféle munka és élettapasztalat nélkül. Az időben elvégzett szakommal kitörölhetem a seggem, mivel mindenhol a tudást és a tapasztalatot nézik, és az egyetem semelyiket sem adta meg igazán. Ha tehetném, újrakezdeném, és én is beleszarnék mindenbe, kivéve azt az egy területet, ami érdekel. Abban jó lennék, mellette meg élvezném az életet. Hisz lényegtelen, hogy az ember 23 vagy 24 évesen kerül ki az egyetemről. 1 év ide vagy oda. Ti mit gondoltok erről?



2021. márc. 5. 00:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
Ja, a 4 órás tanulást nem úgy kell elképzelni, hogy a kettes átlaghoz kellett. 3 és 4 között voltam mindig.
2021. márc. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Én bőgőgörcsöt kaptam mikor úgy nézett ki csúszni fogok, annyira szégyelltem magam, hogy még egy félévet a szüleim nyakán kell élősködnöm és még mindig nem dolgozok. Pedig megengedhettük és manapság ez már "normális".


De nyilván a kérdésből is látszik, hogy más mentalitásúak vagyunk. Én végül nem csúsztam. Nekem megérte.

2021. márc. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%

Mar nagyon regen vegeztem a felsooktatasban: foiskolat, kiegeszito kepzest (mostani MA-nak felel meg), PhD-t vegeztem. Semmikor nem csusztam, es a jo jegyekre hajtottam - nekem ez belso motivacio. Megerte? Szerintem igen. Egyreszt kitartasra nevelt, masreszt megbizhatosagot mutat. Es ezt kivulrol is lattak, szerettek velem dolgozni a csoporttarsaim. Es ennek eredmenyekent lett munkam, amiben egyre feljebb kapaszkodok, mar felsovezeto vagyok.

Mindig az a tipus voltam, akinek maganak kellett mindenert megkuzdenie, es ez nagyon sokat adott.

Kerdezo, en a helyedben nem bannam. Sot, az altalad leirt szamolat latva azt mondanam, hogy legy buszke magadra. Ez lehet, csak az en habitusom, de nem szeretek olyan lenni, mint a nagy atlag. Arrol nem is beszelve, hogy meg nagyon fiatal vagy, meg most is bulizhatsz, ha ehhez van kedved :)

Sok sikert!

2021. márc. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
97%

Hát nézd, én pl. úgy csúsztam 1 évet, hogy a tanulmányaim felénél meghalt a testvérem, félév múlva pedig az anyukám. Egyedül maradtam, szar szivatós diákmunkákkal tartottam fenn magam. KB zombi üzemmódban voltam évekig, és se kapcsolatokat nem építettem, se igazi tudást nem szereztem, és a jegyeim is szarok voltak.


De az igazi tudást munka közben szerzed meg minden szakterületen. Kicsit nehéz volt elkezdeni, de sokkal jobb mint egyetemre járni, ha valaki olyan görcsölős mint te vagy én.

Sokkal nyugodtabb leszel utána, és foglalkozhatsz azzal, ami érdekel, kepezheted magad vagy mehetsz kisebb képzésekre. Ha dolgozni kezdesz, akkor pedig meglátod, hogy nem volt hiába való a tanulás és szépen fogsz haladni előre.

A munkahely sokkal jobb, mint az egyetem. Szerintem minél előbb fejezd be.

2021. márc. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
17%
Az alap helyzet az az, hogy csúszás nélkül végzed el. Akik csúsznak, azok a szüleik jóhiszeműségét használják ki pofátlanul. Amúgy meg ha tanulsz még, akkor mindenképpen megéri időben végezni, mert több állami féléved marad. Tehát kicsit azt érzem, hogy átesnek az emberek a ló túloldalára. Az egyetem nehéz, stresszes, és alapvetően tanulni vagy ott. Legalábbis nálunk még így volt ezelőtt az elcseszett bolognai rendszer előtt.
2021. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt 1-2 olyan géniusz, aki időben végzett, ott volt minden buliban és a jegyei is jók voltak, plusz dolgoztak is. Fogalmam sincs hogyan csinálták. Én is csúsztam 1 évet, mert az egyik alapozónak számító tárgyat nem vettem fel, amire épült még 3 másik és nem indult belőle keresztfélév, szóval így jártam. Mérnöknek tanultam, így is fingattak rendesen, amúgy meg úgy voltam vele, hogy ami érdekelt abból jó voltam, ami nem abból meg elég volt a 2 is. Államvizsgán kihúztam egy jó szar tételt, hiába lett egész jó a szakdogám, 3as lett a diplomám, bár igazából a kutyát nem érdekli, csak legyen. Igazából csak azt sajnálom, hogy az utolsó félévben nem sikerült gyakornoknak elmenni valahova.
2021. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én villamosmérnöki karon vagyok harmadéves, és tavaly éreztem magam hasonlóan. Nekem sem volt munkám, se barátaim, se barátnőm...


Aztán 3-4 hónap keresés után felvettek egy gyakornoki pozira, nemrég lett kocsim, és egyre közelebb kerülök ahhoz is, hogy végre önálló életet kezdhessek.


Párom, barátaim viszont továbbra sincsenek. Oké, van pár haverom, de velük nem olyan szoros a kapcsolat.


Elkezdtem letenni ezekről a dolgokról. Ha állandóan ezen pörgök se fog megváltozni az, hogy nem vagyok vonzó a nőknek (pedig tettem is érte, fogytam tavaly óta majdnem 25 kilót), és emberileg sem vagyok valószínűleg túl jó. A saját lelki békém érdekében a lehető legkevesebbet foglalkozom a magánnyal. Fáj persze, de ha hisztizem rajta, akkor sem lesz jobb. (Ezt nem fogják fel sokszor pl az incelek.)


Fel a fejjel!


Állást meg szerintem találsz. Még villamosmérnöki pozícióknál is a meghirdetett állások nagy része olyan, amit egy mérnökinformatikus, programozó is simán el tudna végezni. Ez egy új trend. Nekem nem megy a programozás, és nem is szeretem, úgyhogy megküzdöttem az álláskereséssel. De igazából a "zseniknek" is nehéz volt érvényesülnie a piacon. Ez ilyen.


F

2021. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én avbk-n vegeztem ugyanott. Ugyanígy voltam a végén.

Azóta eltelt annyi év amit semmiért nem adnék, mondhatni bepótoltam a diák éveket.

2021. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!