Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megéri elvégezni egy egyetemi...

Megéri elvégezni egy egyetemi szakot csúszás nélkül?

Figyelt kérdés

Jelenleg mérnökinfón tanulok, ez az utolsó félévem, most írom a szakdogám.

Eddig minden félévben nagyon sokat tanultam, nem sok időm volt kb. semmi másra sem az egyetem mellett. Tehát az összesen 7 félévem a tanulásnak szenteltem nagyrészt, mert a családból is jött a nyomás, meg magamnak is akartam bizonyítani. Ez oda vezetett, hogy nagyon sok mindenből kimaradtam, iszonyat sokat stresszeltem, és még dolgozni se tudtam egyetem mellett. És mégis úgy érzem, hogy mindenhez értik egy kicsit, de úgy igazán semmihez sem értek komolyabban.


Viszont ami a legjobban zavar: a szaktársaim 3/4-e, akik még nem hagyták itt az egyetemet, csúsznak, olyan átlagosan fél-1 évet. És sokkal jobban bejött nekik az élet, mint nekem. Nem idegeskedték túl az egész egyetemet, buliztak sokat, barátnőjük lett, kiélték magukat. Ami az elvárt lenne az egyetem alatt. A legtöbb tárgyból épphogy kettesek, de mindig van egy kivétel, amiben nagyon jók, és sokan már dolgoznak is abban, jó fizetésért. Ráadásul, ez a halál online oktatás is nekik kedvez, mert ők még jövőre is egyetemisták lesznek, tudnak még normálisan jelenléti oktatással tanulni. (Én azt sokkal jobban szerettem, de ez most más téma.)


Összességében: Úgyérzem elb*sztam. A társadalmi és családi nyomás hatására egy lelki és idegroncs lettem az egyetemi évek alatt. Mindenféle munka és élettapasztalat nélkül. Az időben elvégzett szakommal kitörölhetem a seggem, mivel mindenhol a tudást és a tapasztalatot nézik, és az egyetem semelyiket sem adta meg igazán. Ha tehetném, újrakezdeném, és én is beleszarnék mindenbe, kivéve azt az egy területet, ami érdekel. Abban jó lennék, mellette meg élvezném az életet. Hisz lényegtelen, hogy az ember 23 vagy 24 évesen kerül ki az egyetemről. 1 év ide vagy oda. Ti mit gondoltok erről?



2021. márc. 5. 00:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Mi a fene, konkrétan engem írtál le, mint szaktársad. Igaz, ez nekem még csak a 6. félév, de én is fél éves csúszásban vagyok, mint a márnökinfo szak 70%-a itt. Csak nem Dunaújváros?

Meg azt hozzáteszem, hogy azért nem olyan jó dolog csúszni sem, feleslegesen maradok itt több időt, mint kéne. Semmit nem buliztam, végigidegeskedtem az egészet, hogy meglegyen a kettes mindenből, még úgy is, hogy végig csaltam az összes tárgyat. Örültem, hogy a ketteseim meglettek. Nem dolgoztam ugyanúgy semmit. Én meg pont, hogy nem várom a jelenlétit, mert ott nehezebb csalni.

Nyugi, nem csak te lettél idegroncs, én is. Hiába csúsztam, pont ugyanannyi tudásom van, mint amikor idejöttem az egyetemre.

2021. márc. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy érzed.

Ha tényleg akarod és szereted akkor mindenképpen.

Sok sikert.

2021. márc. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%

Elnézést fiatalember!


A ketteshez mennyit kell ott tanulni?

Napi max 1 óra tanulás elég?

2021. márc. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

#3 Kitől kérded? Tőlem (Első válaszoló) vagy a kérdező?

Mert ha tőlem, hát itt Újvárosban napi 1 óra bőven elég, ha legálisan akarod elvégezni. De nekem még az is derogál, szóval napi 0 perc van. Meg igazából a szak 95%-a is ugyanez mint én. Mivel mindenki csal orrba-szájba. Majdhogynem kivétel nélkül mindenki és mindenhol.

2021. márc. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%

#4 Köszönöm fiatalember!


Akkor szeptemberbe jelentkezem! Viszek sört is! Úgy megborítjuk az intézményt, hogy I. Nagy Lajos feltámad egy egyetem alapító afterra.


Üdv Jóska báttyád

2021. márc. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#1 Üdv kedves sorstárs. Sajnos nem Dunaújváros, hanem a kib*szott s*ggbekúrt BME... Elnézést a fogalmazásért, de ez az igazság. Mondjuk igazad van, online oktatásban azért jobban lehet puskázni.


#3 Nem tudom mennyit kell a ketteshez tanulni, mivel sose a kettesért mentem. Azt viszont tudom, hogy a reggel 6-ig tanulás, majd 1 óra alvás után felkelni és bemenni ZH-t írni nap után sokszor majdnem a dunába vezetett az utam...

Amúgy az analízisen kívül a legtöbb nem matekos, hanem programozás tárgy begyakorolható 4-es 5-ösre(persze csak akkor, ha olyan naív f*sz vagy mint én, és rászánod az időt nagyrészét), HA jó oktatód van. Ha nem, akkor szopás.

2021. márc. 5. 01:00
 7/18 A kérdező kommentje:
#5-ös Jó döntés, pestet messze kerüld el, ha fontos az életed!!!
2021. márc. 5. 01:01
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem ilyen fekete-fehér. Vannak olyanok akiknek egyszerűen minden bejön, jó jegyek, pasi/nő, munka, időben végzés, tudás. Van akinek csak a fele meg olyan is aki ugyanott van, mint te csak pluszba csúszik, diákhitele is van és magyarul baszhatja :D De idővel az ilyen embereknek is fordulhat a szerencse és ha talpraesett összekapja magát.
2021. márc. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%
Ja hát a BME... Hát sorstársam, az maga a mélytorok. Gondolj bele, ha itt Újvárosban 100% csalás mellett ugyanúgy teljesen hulla és idegroncs vagyok mint te, aki csalás nélkül végzi el épp az ország legnehezebb egyetemét időben, szerintem te borzasztó jól állsz :D
2021. márc. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Tárgyak miatt szerintem szar dolog csúszni. Viszont én a diplomamunkámra ráhúztam plusz egy évet és kiélveztem a diák lét előnyeit: volt időm TDK-ra vinni a munkám, volt időm dolgozni, hogy ne csak a papírom legyen (szerintem nehezebb állást találni felnőtt munkavállalóként, ha nincs a szakmai gyakorlatnál valamivel több tapasztalatod). Szóval nekem megérte ráhúzni plusz egy évet. A második évben vezettem ilyen kis táblázatot, amibe írtam, hogy hány órát töltök tanulással egy nap, átlagban 4 óra/nap jött ki jegyzeteléssel, zh-ra készüléssel, beadandókkal együtt, a kötelező órák látogatásán kívül. Szerintem akinek csak a tanulás a dolga, annak ez annyira nem megterhelő. Legalábbis szerintem átlagosak a képességeim. Nekem nem érte volna meg naponta mondjuk 2-3 órával kevesebbet rászánni erre, az idegroncsságom nem ezen múlt, hanem az időbeosztáson és a tanulási módszeren/priorizáláson. A csúszás persze nem tragédia, de egy intő jel arra, hogy valamit nem jól csinálsz. Nagyon kemény ez a szak, sok önuralom kell hozzá, de nem ez nyomorítja meg az embert lelkileg, hanem saját maga. Tudom, jártam más képzésre előtte, eljátszottam ezt én is. És hidd el, a csúszás semmivel nem lenne jobb. Egyszerűen 17-20 kredit és 30 kredit között nincs akkora különbség, hogy jobb legyen.
2021. márc. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!