Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet érvelni a mi közöd...

Hogy lehet érvelni a mi közöd ellen?

Figyelt kérdés

Sokan ha valami vita van pl dohányzó nem dohányzó kérdés vagy bármi megosztó dolog akkor normális érvek helyett oda vágnak egy " mi közöd hozzá?"-t.

Erre mit lehet mondani?


2021. márc. 8. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
A válasz: Mert közös a Föld, ahol lakunk. :-)
2021. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát legtöbbször ha valóban van közöd hozzá,és másoknak köze.

Például nem csak a saját vagyonodat védheted,hanem másét is. Jogod van ahhoz is. De mégse a tiéd a dolog.

2021. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Lehet gratulálni neki a hozzáállásáért. Pl a dohanyzásnál, ha egy nem dohányzó mellett teszi, annak pont van köze hozzá. Vagy meg lehet kérdezni tőle, hogy miért ragaszkodik annyira az esetleges tüdőrákhoz.
2021. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
"Édes anyukád mondta, hogy kérdezzem meg tőled, az."
2021. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha van közöd valamihez, akkor meg tudod indokolni miért érzed úgy, hogy közöd van hozzá és miért érzel arra késztetést, hogy ezt megoszd másokkal. Legalábbis én ilyen esetben mindig elmagyarázom szépen, hogy miért mondtam azt, amit. Innentől kezdve vagy lehet folytatni értelmes társalgást, vagy nem.

Viszont ha nem tudnám megmondani mi közöm van xy dologhoz, akkor elgondolkozok még ezen, még mielőtt beleszólnék valamibe. Természetesen ezt általánosságban írtam, ez akármilyen helyzetre vagy témára vonatkozik.

2021. márc. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
"Igazad van, véd a személyiségi jogod", aztán otthagyni az ilyen marhát...
2021. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13%
Semmit, mert igazuk van.
2021. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!