Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnák az ellen érvelni, hogy...

Tudnák az ellen érvelni, hogy valaki miért ne vegyen Tesla autót?

Figyelt kérdés
Típustól és lóerőtől függetlenül.

2016. márc. 27. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

*tudnék

Nem hiszem. Esetleg ha nem tud a saját garázsába töltőt beszerelni, vagy ha rendszeresen hosszabb utakra indul, akkor amiatt érdemes jól meggondolni, de más logikus érvet nem lehet felhozni ellene.

2016. márc. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1# *Tudnátok* ha már kiakarod javítani.

Különféle gyári akku pakkokat lehet hozzá kapni extraként amivel kilehet tolni a maximálisan megtehető kilométert. Ezen felül már csak tényleg annyi, hogy utána kell járni hol vannak elektromos töltőállomások ha út közben kell tölteni.

2016. márc. 27. 16:21
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Szlovéniában egy csomó helyen van autópályán elektromos töltőoszlop. Gondoltak a rendszeresen a tengerpartra vonuló német,osztrák és olasz vendégekre. Itthon én még nem láttam ilyen töltőoszlopot.. :D
2016. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%
Itthon egyelőre talán tényleg csak a töltési lehetőségek hiánya okothat gondot. Illetve az, hogy egy kb soha meg nem térülő beruházás. Jó ~30 millió egy Tesla ha jól tudom. A feléből lehet hasonló felszereltségű prémium autót venni (Audi, BMW, Merci, Volvo, akármi). 15 millából meg nagyon sok benzin/gázolaj jön ki, és akkor ingyen volt az áram (a'la Lakodalom Lajos).
2016. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Itthon talán pesten van pár helyen töltőoszlop ezért ha a lakóhelyedtől gyakran mész távol akkor nem érdemes Teslat venni.

A hatótáv kb 250km de simán előfordulhat hogy gondolsz egyet és teszel egy kis kitérőt, plusz utat.

Bajáról szeged 100km, ezt megjárod oda-vissza Teslaval de ha sokat kóvályogsz a városban, kitérőt is teszel akkor már necces a dolog. Ha csak hirtelen gondolsz egyet hogy elutazol laza 100km-re akkor bajban vagy ha nem figyeltél hogy fellegyen töltve az autód mert órákig tart.

Én persze ezek ellenére is vennék ilyen autót mert szeretem a modern dolgokat, persze mellette tartanék vmi benzines autót is.

2016. márc. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha gebasz van vele, csak szakszervizben tudják javítani. Ezenkívül nagy az értékvesztése.
2016. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Mert az egész elektromos autózás egy elbaltázott lépés lesz. Üzemanyagcellás autó azoknál is környezetkíméálőbbek, ráadásul 5 perc tankolni velük.


Ha valaminek akkor azokank kéne elterjedni.

2016. márc. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Én például amikor megyek a tengerpartra, akkor sem szeretnék 5 percnél többet "pihenni" minél gyorsabban szeretek leérni... és ezeknél a gyors töltés is 20 perc minimum...

Városban még ok, oda elég a napi futkározáshoz, ha esténként fel tudnám tölteni, bár én pl. ezt nehezen tudnám megoldani, mivel nincs a közelben bevásárlóközpont, vagy bármiféle töltőállomás, és mivel nem kertes házban lakom, ezért a 8.-ról kéne kilógatni a hosszabbító(ka)t az ~50m-re lévő parkolóba...

Nálam csak ennyi az akadálya...

Viszont az üzemanyagcella, vagy a folyadékakkus megoldás ígéretesnek tűnik számomra is... (mind2-nél 5 perc körüli a töltésidő, annyit még én is tudok várni) :)

[link]

2016. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Koaxk Ábel ***** válasza:
32%

Lehet én vagyok hülye, de én nekem inkább az okozna gondot, hogy a Tesla mellet érveljek!


Ellene szerintem millió indokot fel lehet sorolni.


Ha én elméletileg nézem, mert nyilván nem futja rá, de ha mondjuk lenne 20-30 millióm egy sport kocsira, akkor már rohadtul nem akarnék kompromisszumot kötni töltéssel meg egyébbel.


Úgy gondolom, hogy akinek van ennyi pénze egy játékszerre, mert ezek azok, azok vannak annyira egósak, hogy, megelégszenek az 500-600 lóerős Ferrarival, Porsche-val stb.. és legkevésbé sem akarnak a kúton várakozni még a menő elektromos autót feltöltöd.


Elméletileg megértem az elektromos autó létét, de ha most megtehetném előbb vennék valami brutál V8-ast vagy W12 mint egy elektromos kocsit.

2016. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
20-30 millából legfeljebb használt Porsche vagy Ferrari jön ki. Egy komolyabb Mercedes vagy BMW alapára is bőven e fölött van :)
2016. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!