Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a védettségű...

Mit gondoltok a védettségű igazolványrol?

Figyelt kérdés
2021. márc. 11. 19:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Azt, hogy legyen már vége :( :(
2021. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Ezt: [link]
2021. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Diszkrimináció.


Én, aki évente, ha talán egyszer vagyok beteg, mi a f..szért oltassam be magam? Ez a cirkusz már egy éve tart, még se lettem beteg. Ilyen összecsapott valamit meg be nem adatok, minek? Akkor engem, mint EGÉSZSÉGES állampolgár, milyen jogon merészelnek diszkriminálni?


Ja, most már nem lehet egészséges embernek nevezni bárkit, csak akit már beoltottak?

2021. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

#2


Jó lenne mindenkinek aki ezt küldözgetni, megnézni, hogy mi is valójában az európai tanács, milyen jogkörei vannak, miben hozhatnak döntést. Megsúgom, az állásfoglalásuk nagyjából egyenlőek a mucsaröcsögei falmászó egyesület hasonló témában tett nyilatkozatával (gyakorlati szempontból).


Másrészt pedig muszáj lesz, mert egyes ágazatok csak így fognak tudni működni (meccs,fesztivál,koncert stb). Mégegyszer: nem oltási igazolvány, hanem védettségi igazolvány.

2021. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Sunshinedoll ***** válasza:
80%
Szerintem terjesszük már akkor ki HPV-re is, nagyon megkönnyítené az életem, ha tudnám, hogy a pasika be van-e oltva vagy nincs.
2021. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

#3:Annyira egyetértek veled! Én is egészséges huszonéves vagyok. Néha egy kis torokfájáson kívül semmi problémám nincs soha. Ősszel a főnököm covidos lett, folyamatosan egy irodában vagyok vele. Na gondoltam most tuti elkaptam én is. De semmi bajom nem lett, bár az is lehet átment rajtam tünetmentesen.

Nem szeretném beoltatni magam, csak az a baj a környezetemben lassan mindenki oltat. És kiszorulok.. Nem merem már senkinek megmondani se, hogy nem regisztráltam rá. :(

Nagyon nyomasztó ez a helyzet. Főleg mikor azt mondják, hogy azért nem lesz enyhítés mert egyesek nem oltatják be magukat.

2021. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Azt, hogy annyira minek.

Addig, amíg nincs mindenkinek elég oltás, aki szeretne kapni, igazságtalan mentesíteni az oltottakat a korlátozósdi alól.

Ha pedig lesz, utána feleslegessé válik az igazolvány, mert onnantól kezdve senkitől sem várható el, hogy a többi ember csináljon safe space-t körülötte, ahol nem fertőződik meg, mivel védekezhet úgy, hogy oltat, amennyiben tart a vírustól pl veszélyeztetettsége miatt.

Szóval én másra jelenleg nem tartom alkalmasnak, mint explicit kötelezővé tétel helyett más módon rászorítani az embereket az oltásra.

(Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok oltásellenes, kérni fogom, amint lehet, viszont az egyén döntési szabadságát fontosnak tartom.)

2021. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

Diszkriminációról akkor beszélhetünk, ha valami olyan miatt ér hátrány, amiről nem tehetsz. Ha egy világjárvány alatt nem vagy hajlandó kérni az ingyenes vakcinát aminek segítségével megelőzhető a további nemzeti szintű krízishelyzet - emiatt pedig bizonyos helyekről elhajtanak, az NEM diszkrimináció.


Sajnos egy birka országban szükség van ilyen noszogatásra. Ez kivételesen nem csak a kormányunk egyik felesleges hülyesége; ha nem lenne semmiféle büntetés-jutalom rendszer az oltás körül, akkor még kevesebben oltatnának, márpedig az eddigi példák azt mutatják, hogy a karantén nem működik, szóval esélyünk sincs oltás nélkül megfékezni a virust. Voltak országok ahol ment, nálunk nem.

Amúgy meg nem tudom, hogy miért veszi a többség még mindig így félvállról a covidot. Lepusztult afrikai országok is jobbak nálunk a vírus kordában tartásában, és nem produkálnak ilyen megalázóan rossz második és harmadik hullámokat. Ha másért nem, hát már azért is jó lenne csinálni valamit ezzel a vírussal, hogy legalább a tehénszaros, légyköpte kis harmadik világbeli országhoz felzárkozzunk, nem? Vagy nincs erre igény?

2021. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Én kötelező tenném az oltást.

Aki azzal mentegetőzik, hogy "ahh nekem nincs semmi bajom", az buta és felelőtlen. Nem foglalkozik azzal, hogy ma még nincs semmi baja, holnap attól még lehet, ráadásul az sem biztos, hogy egészséges. Lehet, hogy már rég átment rajta a vírus, csak nem tud róla, mert a fertőzöttek 80%-nál nem okoz tüneteket. De attól még fertőz!

És ha te nem is érzed magad rosszul, simán hordozhatod és továbbadhatod a vírust. És lehet, hogy tőled kapja el az anyukád, a nagyapád, és mindkettő meghal.

De ha te beoltatod magad, és anyukád és nagyapád is beoltatja magát, akkor onnantól fogva teljesen mindegy, hogy fertőzöl-e, vagy sem.

Sokan nem értik meg azt az egyszerű tényt, hogy minél gyorsabban be lesz oltva minél több ember, annál hamarabb lesz vége a vírusnak.

Ebben a kérdésben én nem adnék döntési szabadságot. Vagy beoltatod magad, vagy büntetés, pont.

Kivételek természetesen az ellenjavallottak, a krónikus betegek, az allergiások, a terhesek...

2021. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Én beoltattam magam marmindkettőt megkaptam, de a védettségi igazolványt ebben a formában hülyeségnek tartom, aki igazoltan átesett a víruson, fél évre, aki az oltást megkapta, 2 évre kapja meg... Ezt honnan tudják, hogy addig védett leszel? Lehet, hogy aki átesett a víruson elkapja 1-2 hónap múlva megint, vagy akit beoltanak elkaphatja egy másik törzs által amire az adott vakcina épp hatástalan, sok ilyet olvasni...
2021. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!