Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj, hogyha nem jártam...

Miért baj, hogyha nem jártam Budapesten?

Figyelt kérdés

Mindenki meglepődik, meg hogy nem tudom hol van ez az amaz pesten...

Dehát honnan tudnám?

1x jártam ott életemben, mikor kötelezően fel kellett mennünk megnézni egy kiállítást (művészeti szakon végeztem).

Falun nőttem fel, a közeli kisvárosba jártam iskolába, majd szintén egy vidéki városba mentem egyetemre, mára már megvan a diploma is.


Szóval nem egy paraszt vagyok, de az emberek egy része mégis ha szóbajön, hogy tudod mentem ezen az utcán meg azon és én meg el nem tudom képzelni mit beszél, vagy mond egy viccet és valami Budapest helyi kocsma vagy szórakozóhely előismeret kell hozzá stb

Aztán meglepődnek, hogy nem tudom miről van szó.


Egyszer történt, azon az egy alkalommal, mikor a társaimmal mentünk Budapestre, hogy valami kis elővároson mentünk át és már tapadtam a vonat üvegre, hogy de hatalmaas basszus nézzétek út megy el a másik út felett!!

A többiek meg... úgy néztek rám, mint valami parasztra...


Mikor megérkeztünk izgatott voltam húha! De mindenki húzgálta a száját, hogy ne gyerekeskedjek már..

Mikor kiléptem az állomásról, ott is hatalmas nagy épületeket és sokféle öltözködésű embert láttam.


De valahogy nem vonz a nagyváros, de mégis rossz érzés, hogy így néznek rám emiatt.


Mikor hazavonatoztunk egy külső városrészen mentek ilyen nagyon jó vonatok.

Mondtam, hogy na persze mi meg megyünk ezzel a szarral, de mondtak valamit... megint azzal a tekintettel, hogy ez csak kőbányáig megy.

Mondom de miért jár erre a településre ilyen jó vonat?

Nem szóltak.

Lehet hülyeséget mondtam, sőt biztos.


Metrón, meg villamoson sem utaztam soha, dehát ha nem kellett minek menjek vele?...


Ti mit gondoltok?


A balatonra se voltam sose, vannak itt is strandok. Szóval elvagyok.

Az is nagy meglepetéseket okoz az emberekben.

Dehát kiskoromban sosem vittek, most 25 vagyok, most meg majd megyek ha lesz rá alkalmam, de itt is vannak szabadstrandok, szóval csak azért, hogy elmondhassam magamról, hogy voltam, nem hiszem, hogy fogok menni. Esetleg ha a párom szeretne, őt szívesen elviszem :D


Jaj meg még egy kérdés a végére.

Budapesten miért mondják azt mindenre ami nem a főváros, hogy vidék? Mi sem vagyunk parasztok... csak máshol van a hely, amit otthonnak hívunk.



2021. márc. 15. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Én se jártam ott csak még iskolàsként. Nincs ott dolgom, se rokon. Nincs ebbe semmi.
2021. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
A google streetview-val bármikor "bejárhatod" egész Budapestet...😁
2021. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Én voltam màr Budapesten, utaztam metróval és villamossal is, de ha megölnének se tudnám, melyik utca merre van. Most már ez is elvárás vagy mi??

Vidéki megyeszékhelyen élek, nincsen miért Budapestre járkálnom, vagy az utcáit megjegyeznem. Ne foglalkozz velük...

2021. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Én még vidéki városban alig tudom megtanulni mi hol van. Jobb is hogy nem megyek Budapestre.
2021. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fsms ***** válasza:
84%
Nincs jelentősége, ha szükséged lesz rá megismered.
2021. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Hát elég rossz társaságod van, aki emiatt kinevet, kiközösít, lenéz. Budapest nem a világ közepe, sőt magyarországé se. Vidéki városok sokkal barátságosabbak, tisztábbak és normálisabb emberek lakják sok esetben, mint BP-t. Pesten mi van? Szemét, csövesek, kéregetők, kosz, cigók és rengeteg fura ember, de ez az összes vasút- és buszállomáson(keleti, nyugati, puskás, népliget, déli és kelenföld) Ha fizetnének se laknék ott :)
2021. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Nekem inkább csalódást okozott a fővárosunk.
2021. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aranyos, sot ha bekerulnenk egy barati tarsasagba en szivesen kalauzolnalak pesten ha ugy adodna😀 en pont az ellentete vagyok Pesten szulettem a 8ba, pesttol 30km nottem fel, aztan laktam a 13ba 😊 imadom Bpt de valoszinuleg azert mert kiskorom ota megszokott volt h feljarunk:)

Mivel a tajekozodo kepessegem borzalmas ezert valoszinuleg abban a kisvarosban ahol te felnottel, meg ha 50szer kisebb is mint bp, ugy eltevednek hogy orom lenne nezni😀

Szerintem teljesen termeszetes hogy az ember nem ismeri ki magat egy olyan helyen ahol nem surun jar

2021. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!