Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a Japán/k-pop/anime...

Mi ez a Japán/k-pop/anime őrület most?

Figyelt kérdés
Mitől annyira felkapott? Félreértések elkerülése végett, nem szólok le senkit az ízlése miatt, mindenkinek joga van azt szeretni amit akar. De az elmúlt, talán 1-2 évben én azt vettem észre, hogy kortól nemtől függetlenül ugrásszerűen megnőtt a felsorolt műfajokat kedvelő emberkék száma. Ennek van valami oka?

2021. márc. 17. 12:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
16%
Mindig más tiniőrület van, jelenleg ez. 10 év múlva hallani sem fogunk a hasonló baromságokról. A következő generációnak más lesz a menő.
2021. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
90%
Egyik se igazán felkapott. Az animék már 20 éve mennek de azért nem olyan széles körben elterjedt, a gookpop meg tényleg egy nagyon szűk körben(14 alatti tinilányok kis százaléka rajong értük). De az összlakosság fél százalékát sem hozza lázba egyik se.
2021. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
87%

"10 év múlva hallani sem fogunk a hasonló baromságokról".

Szóval a sorozatok meg a filmek baromságok meg úgy unblock a történetek... Legalább néznél utána miről beszélsz. Egyébként már '80 óta elég népszerűek, nyilván nem annyira mint most. Nem azért nézik, mert éppen menő, hanem mert ez köti le őket. Ilyen egyszerű. Van egy jellegzetes stílusa, ami tetszik nekik.

2021. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem miért kell baromságnak nevezni. De amúgy ha csak az emo lázat nézzük, ami 12-11 éve volt, az se tűnt el teljesen. Szoktam látni. + Eddig is voltak ezek, nem az elmúlt 2 évben jött létre.


Sok ember felkapja. 10 év múlva is lesznek ilyen rajongók és amíg lesznek elegen, gyártják is. Csak lehet nem lesz felkapott. Nem tűnik el mert már nem népszerű. Aki nem emiatt csinálja az előtte-utána is nézni/hallgatni fogja.

2021. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
100%

3

unblock 😂😂😂

2021. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
7%
ez a Japán/k-pop/anime őrület
2021. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, hogy te merrefelé éltél a föld alatt, de nagyon le lehetsz maradva, ha szerinted csak manapság kapták fel az ilyet.
2021. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
91%
Én mind a hármat szeretem. És nagy valószínűséggel 10 év múlva is ezt fogom szeretni, mert ez a stílus illik hozzám. Ez köt le. És azért nem lesz felkapott majd (Ha tényleg nem lesz felkapott), mert a kövi generáció hoz majd egy újat. De mi tartani fogjuk a szeretetet.
2021. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
100%

Azért a japán és az anime őrület nem most kezdődött. Ha te így gondolod, akkor nem tudom merre jártál az elmúlt évtizedekben. Az anime őrület itt még a Dragon Ball-al kezdődött és az már vagy 20 éve volt, úgyhogy nem tudom milyen 1-2 évről beszélsz. A Japán őrület pedig vele együtt jött, úgyhogy azért az sem 1-2 éve volt. Ami a kpop-ot illeti, az tény, hogy pár éve jött be a nyugatra, de a szemfülesebbek azt is már 10+ éve ismerik. A kpop ilyen fajta népszerűsége úgylátom, hogy eléggé divat lett, meglátjuk mit hoz a jövő, de tény, hogy elég hiretelen lett ismert műfaj itt nyugaton. Sokan a fiatalok közül most kaptak rá a BTS-ra és Blackpinkre holott az egyik 2013-óta a másik 2016 óta létezik.

Egyébként mióta az eszemet tudom én szeretem Japánt és az animét, a kpop-ot is 2007óta kísérem figyelemmel, úgyhogy megmondom őszintén nekem fura ez az 1-2 éve őrülten rajongás dolog, de nem zavar, mindenki azért rajong amiért akar, és úgy ahogy akar.

2021. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
95%

Animéket már a '70-es és '80-as években is adtak, tehát nem újkeletű a dolog. Pl. sokan nem tudják, hogy bizony a gyerekkorukban nézett Maja a méhecske, vagy éppen a Nils Holgersson is anime. Ez nem az utóbbi pár évben terjedt el, hiszen pl. a '90-es években rengeteg anime ment a tévében kezdve a Dragon Ball-al, amit ugye francia rajzfilmként írtak a tévéújságok. Plusz ott voltak a 2000-res évek elején a MAT (Magyar Anime Társaság) által szervezett Animeconok, amik a mai Mondocon ősei voltak. Bár ott még tényleg csak anime, manga és japán dolgok voltak. Tehát a Japán iránti rajongás sem csak az utóbbi pár évben alakult ki.


A Kpop sokáig eléggé háttérben volt, köszönhetően annak, hogy sokáig a jpop (japán popzene), valamint a jrock (japán rockzene) volt az uralkodó. A kpop valóban csak az utóbbi, nagyjából 5-6 évben nyert nagyobb teret magának, elsősorban a k-doramáknak (dél-koreai tévésorozatok) köszönhetően. Engem mondjuk a kpop hidegen hagy.


Mellesleg, én 30+-osként sem szégyellem, hogy bizony, szeretem az animéket, a mangákat, nézem és olvasom is őket. Mert vannak kifejezetten felnőtteknek szóló (nemcsak hentai!) animék és mangák. Bár én bármit megnézek, ami felkelti a figyelmem, függetlenül a célközönségtől. Most pl. egy shoujo animét nézek, mert érdekesnek tartom, és közel sem olyan gyerekes, mint elsőre tűnik. :)

2021. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!