Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik 1 év után sem bírnak egy online videóhívásba ÖNÁLLÓAN, segítség nélkül odatalálni és becsatlakozni?

Figyelt kérdés
Nem életképtelenek picikét, még akkor is, ha 50 évesek? Munkahelyről hogy nem rúgják ki őket, ha ennyire önállótlanok, pláne, ha olyan munkát végeznek, amit más is tudna végezni, mert nem igényel különösebb munkatudást? Egyébként a WC-re hogy találnak ki ennyi ésszel?

2021. márc. 17. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez általában nem ész kérdése, hanem van bennük egy ellenállás. Mondjuk az 50 év körüli az kicsit fiatal ehhez, de nekem apukám már bőven túl van a 60-on, rendszeresen netezik, de csak bizonyos dolgokat tud megcsinálni a gépen. Ha arról esik szó, hogy bármi újat meg kellene tanulnia, masszívan ellenáll.

Például nem érti még mindig az internet és a számítógép közötti különbséget. Ha fent van a Youtubeon egy zene, nem érti, hogy hogyan törölhetik le, hiszen azt ő hallgatni szokta. Aztán ha letöltöm neki a gépre az adott zenét, fél, hogy majd azt is letörlik. :) Hiába magyarázom el neki a lehető leginkább lebutítva, ott úgy néz ki, mintha megértené, de legközelebbre már el is felejti.

De ő pl. egyáltalán nem hülye, rengeteg mindenhez profi szinten ért, főleg mechanikai dolgokhoz, de tényleg rengeteg mindenhez, és a mai napig csinálja is aktívan. Egyszerűen a számítógépes dolgokat úgy alapból utálja.

De ezt másnál is észrevettem, akár fiatalabbaknál is, hogy a belső ellenállás okoz ilyesmit. Pl. sokszor lányoknál, hogy nem hajlandóak otthon dolgokat megbarkácsolni, szerelni, de nem arra gondolok, hogy építsen ki egy vízvezetékrendszert, hanem pl. egy polc felfúrása. Mintha valamikor (akár külső, akár belső nyomásra) elkönyvelték volna, hogy ők ehhez hülyék, és ezért nem is akar hozzányúlni, akkor se, ha jelenleg nincs más, aki megcsinálja helyette. Ha valaki valami nem érdekel vagy nem mer hozzányúlni, akkor nehezen fogja önállósítani magát.

2021. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez engem is zavar, pedig akikkel én szoktam egy videokonferencián ülni azok tanult, értelmes emberek... de valamiért ez nem megy nekik.

Ezt egyébként én általánosságban megfigyeltem már, lehet valaki tök okos, tud olvasni és van szövegértése, de valamiért hogyha a bizonyos szöveg egy elektronikus eszköz kijelzőjén jelenik meg, akkor pánikba esnek és elfelejtenek az anyanyelvükön érteni. Pl. anyukám kitölt akármilyen furfangosan fogalmazott űrlapot, de ha egy programot akar használni akkor azonnal a segítségemet kéri, hogy a "Beállítások, Főmenü, X, Y, A, B" menüpontok közül melyik lehet vajon a beállítások??

Nekem az a gyanúm, hogy félnek hogy valamit "elrontanak". :D

2021. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az a fura, hogy rengeteg olyan ember - főleg tini, fiatal korosztály -, egyszerűen nem tudja hogy kell egy e-mailt megírni és elküldeni. Pedig egész nap rá vannak tapadva a képernyőre, beleszülettek ebbe, mégsem értenek máshoz, csak Facebook, Insta, Snapchat, TikTok. Nevetséges.
2021. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát..ööö..nekem a minap meghúzták a kocsimat. Amikor a kárszakértő felhívott, hogy okostelefonnal online videóhívás formájában venné fel a kárt, majdnem sikítófrászt kaptam. (Számítógépről menne, mobilról még sose csináltam) Szóval mondtam, hogy nem, jöjjenek csak ki. Szinte láttam magam előtt, hogy húzza a p*fáját :-D

Meg is állapítottam magamban, hogy biztosan megértem a pusztulásra.


Ja, és 54 éves nő vagyok, utálom az okostelefont, nem is akarom már megtanulni használni alapdolgokon kívül. Biztosan menne, de nem érdekel. És nem csak engem nem érdekel, de az én korosztályomnak nagy általánosságban is ez a véleménye. Telefonálás, banki ügyek, sms, pár app, és ennyi. Majd a következő nemzedék, akiknek a köldökzsinórján már ott lógott a telefon, a wifi és a pin-kód.

2021. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Még az jutott az eszembe, hogy szegény öreganyám - már 10 éve nem él - a sima, vezetékes telefont se merte/tudta fölvenni, nem hogy hívást kezdeményezett volna róla. Apám - ő sem él már - a mobiltelefont (hagyományost) volt képtelen megszokni, anyám a bankkártyát se tudta használni, a mi generációnknak pedig az okostelefon/videóhívás és társai már a kihívás. Nem erre szocializálódtunk.

Több türelmet, fiatalok :-)

2021. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Nincs szükségük erre a tudásra, ezért meg sem tanulják. Nem mindenki abban teljesedik ki, hogy egy kamera előtt éli az életét. Például te vélhetően te sem basszus gitározol nap mint nap, pedig sok ember van, akinek ez alap... Az egyik ember az egyik tevékenységben mozog otthonosabban, a másik egy másikban, a harmadik pedig egy harmadikban, - nem egészséges csak azért lenézni, elítélni bárkit, mert nem akkora "ász" valamiben, amiben te otthonosan mozogsz.
2021. márc. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

#6

Azért 2 kattintás a megfelelő helyre nem egyenlő azzal, mintha valaki egy hangszeren játszik amihez évek tanulása és tehetség, érzék is kell. Ez szó szerint 2 kattintás. Hívás felvétele vagy a linkre kattintva belépés a szobába, néha van megerősítés mielőtt belépsz, esetleg +1 hogy a hanghoz csatlakozz, tehát MAXIMUM 3 alkalommal kell rákattantani egy gombra vagy szövegre, ami mellé oda van írva hogy micsoda....

2021. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
24 vagyok, de ha nekem nem.adnak valami chat felületen egy linket, nem fogok csatlakozni sehova. Nem feladatok kutatni weboldalakat a linkért. Az ő feladatuk, higy hozzám eljusson a link.
2021. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Hát én 25 éves vagyok, de úgy vagyok vele h videókonferenciázzon az akinek 2 anyja van. Ott van a telefon ha nincs személyes kapcsolat, és mégis kell valamit megosztani. Vagy chat.
2021. márc. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
És akkor ugye ott vannak azok a dolgok is amikor a ki nem kapcsolt kameránál szexeltek, meg recskáztak emberek. Vagy azt hiszik ki van kapcsolva a mikrofon, és mégse.. Most akkor vagy kényszeres leszek, és állandóan ezt fogom elleőrizgetni, vagy előbb utóbb csinálok valamit, amit nem kéne másoknak látnia/hallania
2021. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!