Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szülinapi torta pofátlanul...

Szülinapi torta pofátlanul magas áron?

Figyelt kérdés

Jogosan akadram ki ha 26 ezer forintot kért az unokatestvérem egy szülinapi tortáért?

A férjemnek csináltattam egy egyszerű piskóta tészta,mascarponés krémmel és gyümölcsel.Pár aprósaggal a tetején.


A pofám le esett eddig sosem kérdeztem mennyiért csinálja a tortákat.


Nem vagyok nagy cukrász,nem értek hozzá de egy ilyen tortát én is összedobok csak most nem volt időm inkább megkértem rá természetesen nem ingyen gondoltam.Megbeszéltük,hogy ő megvesz mindent én kifizetem természetesen a munkáját is.

De sehogy sem tudom összerakni mi került ezen az egy emeletes tortán ennyibe.


Aki othon van a témában igazán leírhatná,hogy tényleg ilyen drága egy születésnapi torta?

Legjobb barátnőm vegán tortájáért is kevesebbet fizettem pedig az tele volt friss gyümölcsel és nyilván drágább mert vegán.



2021. márc. 26. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

van arlistaja ? azt kene átnézni megnezni

amugy nagyon draga volt szerintem

2021. márc. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Lenyeget kihagytad: hany szeletes?

Mi a 12 szeletesert 5-6 ezret adunk, gyonyoru szep torta+vastag marcipan bevonat+ iszonyat finom minosegi csoki torta.

Mondjuk akarmennyi szeletes ez nagyon sok egy tortaert... Nem lehet hogy leakart huzni? Egy eskuvoi tortaert kernek ennyit ami kb 3-4 emeletes.

2021. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz kérdés. Én tesóm esküvőjére csináltattam cukrásszal egy pávás tortát. 3 szintes volt, szóval jó nagy volt! Parcipán széllel. Marcipán pávával a tetején és körülötte 100 db !muffinnal, rajta marcipánnal ami meg volt ugye festve mint a a páva tolla.


Igazi mestermunka volt és ez 26 ezer volt. Kicsit fájt kiadni rá, mert akkor azt éreztem, hogy alapból 100ezret adok tesómnak ajándékba és kiadok 26-ot tortának. Tudtam, hogy a pénzre nagyobb szüksége lenne, de mindegy nem bánom, egyszer csináltattam ilyet és tetszett nekik, ez a lényeg. Én se tudtam mennyi lesz. De utólag szerintem az a torta 50 ezret is ért volna szerintem.


Amúgy ha veszünk pl. Egy castello-s szülinapi tortát az olyan 6-7000 körül mozog. Egy szintes, jó nagy torta. Azok eléggé finomak.


De van Szombathelyen egy cukrászda, ami nagyon drága, viszont na ott olyan finom a torta, meg minden süti, hogy olyat sehol máshol nem kóstoltam még. Ott egy szelet! torta sajnos 1000Ft körül mozog. Tehát ha vesz az ember egy nagy tortát, akkor tényleg a zsebébe kell nyúlnia.

2021. márc. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Annyit mondott,hogy 3000/kg de ez egy szimpla torta elvágva,megkenve és gyümölcsel megrakva.

Szépnek nagyon szép de azt mondta 15 ezer az alapanyag és 11ezer a munka.


Nemtudom hány szelet majd ahogy vágom :D De ilyen drága tortát ha kell 50 felé vágok.Szív alakú.


Nem is szólnám meg de én neki eddig csak segítettem és kissé zavar,hogy van pofája ennyit elkérni.


Legközelebb inkabb megsütöm magam,lehet nem lesz ilyen szép de nem egy tortám lesz ezen az áron hanem legalább 4.


Nem sajnálom a pénzt ilyesmire de ez azért már túlzás.

Nem hagytam szó nélkül mert megmondtam,hogy ha már ilyen drága akkor ajánlom is,hogy jólegyen.


Köszönöm a válaszokat.

Az durva,hogy egy 3 emeletes torta kerül ennyibe.

2021. márc. 27. 00:14
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
26k a budapesti elitcukrászatok szülinapi tortáinak is nagyjából a teteje, ennél még a Michelin-csillagos Borkonyhából is jóval olcsóbban lehet tortát rendelni.
2021. márc. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
@4 Mondjuk egy 5 kilós torta esetén már nagyjából érthető, az gigantikus, mi egy átlag családi szülinapozásra 600-800g körülieket szoktunk venni. 5 kiló az 50 nagy szelet, te jó ég, ekkorát esküvőkre szoktak csináltatni, hányan szülinapoztatok? :D
2021. márc. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Neeem,holnap szülinapozunk és csak úgy írtam,hogy 50 felé vágom mert kérdezték hány szeletes.Tudod ilyen torta falatkákra gondoltam persze ez csak poén,nem gondoltam komolyan.Nem nagy a torta,egy átlagos,szív alakú,szimpla torta.

Csak ketten szülinapozunk.

2021. márc. 27. 00:30
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom mit rakott belé,hogy 3000/kg és 26 ezer lett belőle.

Lehet kiugrik a közepéből és táncolni fog.

2021. márc. 27. 00:32
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos ha nem beszéltétek meg előre, hogy mennyi lesz a végösszeg, akkor nem jogos a kiakadásod (én csinálhatok egy omlettet, és rámondhatom, hogy 100k és a tiéd, aztán vagy kifizeted, vagy a képembe röhögsz és otthagysz, de az ár nem változik)

Pofátlannak baromi pofátlan, de mit tudsz tenni? Ilyen önállóan dolgozó cukrászoknál szokott lenni, hogy nem csak hogy előre elmondják az árat, de ki is fizettetik veled előre az ár x %-át, nehogy visszamondd a rendelést az utolsó utáni pillanatban, de téged baromira sötétben tartottak.


Fogd fel úgy, hogy ez volt a tanulólénz.

2021. márc. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Munkaügyben soha ne támaszkodj barátra/rokonra. Nem azért vannak. Igen, sokat kért, de hát az unokatesód :) biztos azt hitte támogatni akarod. Tanulópénz.
2021. márc. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!