Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A csomagokat hol bontják fel...

A csomagokat hol bontják fel és miért?

Figyelt kérdés
Többször vettem már át csomagot a futártól úgy, hogy később észrevettem, hogy ki van nyitva. Nem felszakadva, hanem látszik, hogy valaki felnyitotta, hogy belenézzen, de sose hiányzott semmi, a lyuk se volt akkora, hogy kifért volna az ami éppen benne volt. Ki nyitja fel, és minek? Más is szokott így járni?

2021. márc. 29. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ritka, de előfordul, hogy fel kell nyitnunk a csomagokat.


Ennek átalában két oka lehet:

- egy kamionon több ezer csomag is van, ami lejön hajnalban, éshát hiába vannak tetris-módjára berakva a dobozok, út közben néha elmászkálnak. Ez azzal jár, hogy néhány doboz megsérül. Nem feltétlen a te csomagod sérül, de elég ha egy mellette lévő mondjuk ereszteni kezd (festék, folyadék, parfüm stb.)

Ha a te dobozodon észreveszünk egy szomszéd dobozból kifolyt foltot, akkor nem mindig, de az esetek 50-70%-ban ki szoktuk nyitni a szomszéd csomagot is, hogy megnézzük, hogy csak a kartondoboz lett foltos, vagy a termék is sérült/átázott-e.


A másik eset pedig amikor a te csomagodon van egy lyuk, vagy szakadás, vagy sérülés, és ezért bontjuk fel, hogy leelenőrizzük a számlát (amennyiben csatoltak hozzá és nem e-mailben küldik neked), hogy megvan-e minden a dobozban, nem-e esett ki mondjuk egy csavar, vagy alkatrész, nehogy hiányosan adjuk oda neked.


Ha látod, hogy a doboz határozottan fel van bontva, én mégsincs az adott futárcég színes ragasztószalagjával visszaragasztva (ezzel különböztetjük meg az ún. "Káros csomagot"), illetve a futár nem ad neked kárjegyzőkönyvet, akkor kérdezd meg erről nyugodtan a futit.

Ez annyit tesz, hogy bár a futárszolgálatok 90%-nál nincs lehetőség a helyszínen kibontani/belenézni/felpróbálni/beszerelni a terméket, ha van KÁRJEGYZŐKÖNYV, akkor jogod van belekukkantani és átnézni, hogy minden megérkezett-e, amit rendeltél. De csak ilyenkor, ebben az esetben. Ha valami megsérült, vagy hiányos a csomag, akkor dobozostul mindenestül, ahogy érkezett, úgy megy is vissza a feladónak, akinek csatoljuk a kárjegyzőt, és pár napon belül - jobban becsomagolva a terméket - visszaküldi neked a futárral.


Remélem segítettem :)

2021. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Külföldről jöttek azok a csomagok?
2021. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem tévedtem el.

Idézet a Harcosok klubjából. Van hogy reptéren, postán felbontanak egy-egy gyanús dobozt. Ahogyan a filmben. És ugye egy vibrátort találtak benne, nem a kérdező vibrátorát. :D

2021. márc. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

+ még egy eset, még tavaly jártam így, ezt nem is említettem, mert ritka történet:


A címzett matrica (volnalkóddal, minden bármilyen azonosítóval együtt) leszakadt valahogy a dobozról, ezért egy óvatos csíkot vágva a karton tetején, kibányásztam a számlát. Azon már rajta volt név/telszám/cím.

Máris fel tudtam hívni, hogy jó helyre viszem-e, és sikerült, mert meglett a címzett :)

2021. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell ahhoz kibontani, hogy tudd, hogy vibrátor van benne.

Ott a feladó a jobb alsó sarokban, hogy "szexshop.hu" :DD


Főleg az a vicces, mikor útközben hátul a raktérben bekapcsol valahogy és még zenél is. Könnyű megtalálni a dobozt, mert az rezeg, csak rá kell nyúlni. :D

2021. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
#7, na ne, engem akkor átbasztak, azt mondták, hogy nem látszik a csomagoláson, ha szexboltból vásárol az ember xDD
2021. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Jó-jó, most elmondok egy kulisszatitkot, a rutinos szexboltosok is tudják, hogy a legtöbb visszaküldés abból ered, hogy a futár kiviszi a címre, az ügyfél forgatja a dobozt, meglátja a cetlin, hogy

"csomag tartalma acélvibri2000

feladó huncutraktár.org"


és a futárhoz vágja a csomagot meg a bejárati ajtót is, hogy "én ilyet azátn nem rendeltem!!"

jaj babám, hát ott a telefonszámod is, neved, címed.. :D


Dehát mit érdekli különben is a futárt? Van egynap annyi címe, hogy örül, hogy lyuk van seggén és szelel. Nemhogymég azt nézegesse, hogy kinek honnan mi érkezett. Örülök, ha a házszámot meglátom néha, nemhogymég a dobzon azt az apróbetűs részt.


Na, a lényeg a lényeg, hogy erre rájöttek a feladók, hogy így 10 csomagból 9-et visszaküld a szégyenlős ügyfél, ezért ilyen hülye fiktív cégneveket írnak rá, hogy (most ez is fiktív lesz, mert ha leírom azt ami tényleg rá van nyomtatva, akkor nekem annyi :D)

például "kispárnabolt.hu", vagy "plüssmackógyár.net" tehát ilyen noname valamiket írnak rá. És így már az ügyfél is nyugodtabb :)

Csomag tartalmára meg van nem írnak semmit, vagy a szokásos humbug szöveget, hogy "kismackó", vagy "párnahuzat".


Hogy honnan tudjuk, hogy nem kismackó van benne?

Egy, mert néha van olyan okos feladó, aki buborékfóliába csomagolja, és amikor beteszed a kocsiba, érzed, hogy "ez egy fasza csomag lesz", vagy pedig amikor XY-nak a Kossuth utca 999-be aki nem egy szégyenlős lányka heti szinten vitted a szexbolt.hu-s csomagokat, majd hirtelen heit szinten viszed neki a "plüssmackó.hu"-s csomagokat. Csomagolás, feladó székhelye minden stimmel, ami eddig is volt :D


De mondom, ez ne tántorítson el senkit az online rendeléstől, mert mondom, a futárt érdekli a legkevésbé, hogy te most dildót, vagy kutyatápot rendszelsz-e. A cím az cím. Kit érdekel. Legyen otthon, vegye át, legyen nála fizetőeszköz, kész bye-bye.

2021. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Történt már külföldivel, belföldivel is.
2021. márc. 29. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!