Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha gazdag szüleid lennének...

Ha gazdag szüleid lennének elmennél dolgozni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 31. 12:21
A kérdező szavazást indított:
Igen fontos,hogy a saját lábamra álljak
Nem az ő pénzüket költeném
51 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
nem vagyok apuci kicsi fia, megdolgozom azért amit elköltök, sőt elég sok pénzem lesz nekem is, de a saját gyerekemnek ugyanúgy dolgoznia kell, még az asszonynak is
2021. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Számomra a legnagyobb érték az életben a függetlenség, szóval igen.
2021. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Aztán ha beüt a válság náluk, mit csinál a pici fiú/leány ha tapasztalata nulla lesz munka és élet terén is?
2021. márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Igen, nem tőlük szeretnék akkor sem függeni.
2021. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, viszont akkor kihasználnám, hogy több lehetőségem van pl. tanulni, kipróbálni dolgokat, tapasztalatot szerezni, válogatni.
2021. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Gazdag szüleim vannak és dolgozok. Ez nem azt jelenti, hogy nem támogatnak,sőt...viszont dolgozok.
2021. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Igen.

A szüleim nem hipergazdagok, de elég jómódban élnek - amint tehettem, a saját lábamra álltam. Mindig is utáltam, hogy ha akarok valamit, bármit, akár egy szelet csokit, akár egy új laptopot, náluk kell kalapolnom. Sokkal jobb így, hogy megkeresem a pénzt és arra költöm amire csak én akarom.

Plusz egy ideig jó móka, de aztán nagyon unalmas csak úgy tengeni-lengeni az életben. :D

2021. márc. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

nem tudom, mitől kevésbé ciki mondjuk huszonévesen úgy beállítani bárhova, hogy "sziasztok emberek apu megengedte hogy jöjjek én is", csak mert a szüleid jól keresnek.

persze tudom hogy könnyebb dolgom van, mint másoknak, mert amikor nem vettek fel államira, apám szó nélkül vette a kártyáját, hogy befizesse a tandíjat, és amikor egy fél év után rájöttem, hoyg úgy ahogy van semmire nem megyek ezzel a szakkal, a következő félév árát kötekedés nélkül a kezembe nyomta, hogy jó, akkor ebből menjek külföldre, ha ott jobban kijövök szerintem. ezt tudom, hálás vagyok érte és nem is tagadom le, ha bárki kérdezi, hogy indult az életem külföldön. de kijöttem és az első volt, hoyg munkát keresek, mert borzasztóan cikinek érezném, ha úgy mennék el egy buliba, vásárolgatni, utazni vagy bármi, hogy nem én kerestem magamnak, hanem felnőtt nőként is zsebpénzért kuncsorgok apunál. (meg hát ja, bármilyen beszélgetésben feljön, és te hol dolgozol, mégis mit mondanék, hogy semmit, nálunk a szüleim dolgoznak?! nevetséges.)

2021. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nyilván a jelenlegi neveltetésemmel nem maradnék otthon, de más lenne a fekvése, ha a szüleim elkényeztetett kis hercegnőként kezeltek volna. Persze lehet így is elmennék, csak mert idő után csinálni is kellene valamit
2021. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jó érzés úgy dolgozni, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem ettől függ a megélhetésem. Azért dolgozok itt, mert én akarok és nem azért, mert muszáj. Van főnököm, de vicces, hogy ezt csak ő képzeli magáról. Jobb kocsim van,drágább ruhában járok, mint a cégvezető, jobb helyeken nyaralok. Természetesen nem dumálok, nem arcoskodok, hiszen akkor kiutálnának és szeretek itt lenni, de azért valamennyire érzékelik, hogy nem ettől függ az anyagi biztonságom.
2021. márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!