Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vakok rl tudjak kepzrlni a...

A vakok rl tudjak kepzrlni a szineket? Ha igen, szerintetek hogy?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 1. 18:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg érdekes kérdések ezek. El sem tudjuk kèpzelni milyen lehet.

Oké holnap belenézek a videóba. Ma már fáradt vagyok ehhez.

2021. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
En a videot megneztem, kb. a 75%-at ertettem is, a tobbi videojat en is holnap fogom!
2021. ápr. 1. 22:46
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Született vakként a színeket elképzelni nem lehet. Fizikai jellemzőit megtanulni meg lehet, de ez elképzelést nem msegíti. Gondolom: másképp piros a ribizli, a meggy, a vörösbor, a cékla és a vér... Megtanulhatom, hogy vannak árnyalatok, meg a számítógépes bittérképes- és vektorgrafikus ábrázolást, de ezzel sem fogom tudni soha: milyenek a színek.

Született vakok esetén álmodáskor a látás nincs jelen, az összes többi érzékszerv által közvetített információ megjelenhet az álomban.

Akik kisgyerekként vesztették el látásukat, nekik visszajöhetnek látvány formájában emlékek: "milyen szép volt a karácsonyfa", stb.

2021. ápr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Tehetség másként ***** válasza:
A vakok nem tudják elképzelni a színeket, de elmondás alapján dolgokhoz tudják kötni.
2023. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!