Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek csak bekamuzza a...

Szerintetek csak bekamuzza a betegségét?

Figyelt kérdés

A múlthéten befogadtam magamhoz az öcsémet. Egyedül éltem, ő is, a szüleink meghaltak 2 éve. Azért jött hozzám, mert ellátásra szorul, eltört mindkét lábaszára, fekvőgipszben van jelenleg is. Viszont egyre nagyobb a gyanúm, hogy valójában tud járni, és szokott is. Kb. óránként kiabál nekem, mert nem találja a tévé kapcsolót. Azt mondja hogy mindig ugyanoda teszi le a földre az ágy mellé, és "magától eltűnik". És ilyenkor jó testvér módjára elkezdem keresgélni. Ma is egyszer vagy 10 percig tartott míg megtaláltam. A szekrénysor tetején volt, a hangfal mellett/mögött. Ő váltig állítja, hogy nem rakja el, mozogni is csak a kerekesszékkel tud. Ez látszólag igaz, de akkor hogy került fel oda? A másik dolog meg az ablak. Folyamatosan kinyílik, szerinte. Holott rendesen be van csukva, magától tuti nem tud kinyílni.

Szerintem ő valójában tud járni, csak nem akar, mert így könnyebb az élete. Csak tudnám, hogy miért jó neki az, hogy engem ugráltat ilyen hülyeségekkel...

Ti mit gondoltok? Csak bekamuzza hogy nem tud járni, és kockáztatja a felépülését ilyen hülyeségekkel? A lábai azok biztos hogy eltörtek, én is láttam a röntgenképeket róla.



2021. ápr. 3. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz ötlet. Lehet, hogy ő is szolgáltatàsban, turizmus-vendéglátásban dolgozik. 1 év után az ember már kreatív kell, hogy legyen.
2021. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen bekamuzza:D Magától kinyílik az ablak? Na nemár. Na meg a kapcsoló:DDD Vagy kamu a kérdés vagy illene beszélgetni az Öcsivel. Miért jó neki? Mivel nem kell semmit csinálni, valaki eltartja. Vannak ilyenek.
2021. ápr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ismerlek és a tesódat sem. De vagy valami kísértet van nálatok :), vagy jól látod a szitut.

Hallottam hasonló esetekről másoknál... Sajnos szinte minden esetben kiderült, hogy csak kihasználják az embert. Ha a lába még törött is... Már sokkal jobban van. A lényeg a figyelem. Gondolom amikor hozzád költözött mindent megkapott szinte szó nélkül. Ez egy fajta uralkodó szindrómát (nem vagyok pszihológus... Csak most valami nevet kell adnom neki) idézett elő. Most már csak azért csinálja, hogy figyelmet kapjon... Ha számonkérnéd még neked is esne... Mivel tudja, hogy ezzel bűntudatot okozna és így még jobban kiszolgálnád. Az egyetlen szerintem megfelelő megoldás egy kis gopro kamera amivel rögzítheted, anélkül, hogy tudná... Hozzá teszem, hogy ezt másnak is javasoltam és senki nem csinálta meg. Ha lebuktatod vége a... Barátságnak... Ha megnézed a felvételt és nincs rajta semmi rendhagyó akkor max bűntudatod lesz de legalább tudod, hogy nem egy szemétládával laksz együtt.

2021. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kamerázás jó ötlet lehet. Megpróbálok majd valamelyik nap keresni egy helyet neki. Van egy régi kézikamerám.

Egyébként múlthét Kedd óta lakik itt velem. Hétfőn törte el a lábát. Túlzásba szerintem nem vittem a dolgot. Főztem rá (szerencsére megeszi ugyan azt amit én, szóval elég kicsit nagyobb adagban csinálnom), segítettem neki beszállni a székbe, és ha kellett valami akkor bevittem neki. Most már a beszállás megy neki.

2021. ápr. 3. 23:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg kérlek mi volt. Kíváncsi vagyok és szerintem a többieket is érdekelni fogja. Az biztos, hogy valami nem oké.
2021. ápr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne hogy mi történt ezekután.
2021. ápr. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nem kellett kórházba mennie kontrollra vagy gipszcserére?

Vérhigító injekciója van neki? Abból tuti kiderül hogy tetteti-e, dupla lábtörésre bizos kapott.

2021. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem működik a kamerám sajna, így nem tudtam felrakni. (De még nem adtam fel, talán tudok kölcsönkérni valahonnan. Azóta is ugyan ez megy.)

Igen, kapott vérhigítót. Ott bent nem tudom milyet, de most csak pirulás van neki. Kontrollra pedig 19-én kell mennie.

2021. ápr. 9. 16:11
 9/9 anonim válasza:
Kiderült azóta valami? Gipszeken nem látszik, hogy rálépett-e? Egy rokonomnál a doki kiszúrta, hogy rálépett a fekvő gipszére, ment benne és nem adott csak egy héttel később jarót.
2021. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!