Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki elhagyja az országot...

Aki elhagyja az országot pusztán jóléti okokból, az miért nem vállalja fel őszintén a motivációit, és miért az országot meg a vezetést szidja?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy akik kimennek, legnagyobb százalékban nem kényszerből teszik (pl. politikai vagy más jellegű üldöztetés, vagy mert a családjuk már kinn él), hanem szimplán gazdasági okokból, tehát a több pénz miatt.

Hiába, hogy tolvaj kormányunk van, a lehetőség mindenki számára adott, hogy jól éljen itthon, saját esze és kitartása szerint előre jusson és boldoguljon. Persze, a százmilliókhoz kellenek kapcsolatok és szerencse, de egy vállalkozást már ma sem akkora nagy dolog létrehozni például mint akár még 15-20 éve. Van csomó hirdetési felület, szerintem aki akar dolgozni és ért is ahhoz, amit csinál, az tud magának ügyfeleket, vásárlókat szerezni könnyen.

Hiába, hogy az orvosok szája sír, hogy kevés a pénz, mégsem látok csóró orvost, sőt mindegyik házat épít valami zöldövezetben, ellenben tanárt, óvónőt, ápolót sokat. Mégsem a tanárok, óvónők, ápolók mennek ki (legalábbis nagy részük), hanem az orvosok, mérnökök, tehát akiknek már amúgy is jól megy.

Ezek után mégis azt hallani ezen emberek szájából, hogy sz*r a kormány, sz*r minden, nem lehet itthon megélni, jaj.



2021. ápr. 5. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Dehogynem... Eleve aki tanárit végez sem biztos (sőt valószínűleg nem) fog hivatásszerűen tanítani
2021. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Hova is menne egy magyartanár? Pont azért maradnak Magyarországon, mint amiért a jogászok: mert máshol konkrétan semmit nem ér a diplomájuk.
2021. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

miért ne vállalnák fel?

nem 1 ismerősöm szakmunkás. raktáros targoncavezető.

a vírus előtt kerestek havi 3 kilót.

vírus után ha 200-220at összehoztak akk már boldogok voltak.

logikus hogy ha van lehetőségük plusz profik a szakmájukban, akkor nem fognak itt bohóckodni, hanem mennek aztán csinálják azt amihez értenek, csak nem havi 2 kilóért hanem 8ért.

2021. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem te valami burokban élsz, te is azt mondod majdnem amit orbán, hogy nyaralni mennek ki a fiatalok, pusztán kalandvágyból. Kíváncsi lennék kinek a pénzéből csinálsz te csak úgy SIKERES vállalkozást..ha itthon minden olyan k..va jó ahogy te látod, akkor mindenki ide jönne...egyszóval akkora f..ágokat állítasz, hogy szerintem ez direkt csak provokáció.


Az orvosok egyáltalán nem keresnek olyan fényesen ahogy az a te kis fejedben megvan...sőt egyáltalán az egész amit leírtál egy orbitáls hülyeség.

2021. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Fel szokták vállalni, miért ne tennék?
2021. ápr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Öö...

Nem szidom a vezetést. Viszont Otthon volt vitorlásom. Kint bár egy nullával több a keresetem, mégsem engedhetem meg magamnak.


Akkor most mit is kellene felvállalni?

2021. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Talán azt gondolják, hogyha jobb kormány lenne akkor a megélhetés is könnyebb lenne itthon, és nem kellene annyi embernek kimenni külföldre? (Amiben egyébként van igazság, bár persze sokkal bonyolultabb ez a dolog ennél.) Vagy egyszerűen csak van egy véleményük az ország helyzetéről, ehhez mindenkinek joga van, akár kiment, akár itthon él. Ez a vélemény még lehet jogos, akkor is ha az elköltözésnek más okai is voltak.
2021. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Én részben megértem a politikai okokból külföldre költözőket.


A magyar kormány egyre nyilvánvalóbb célja a röghözkötés.


A kiköltözők viszont azt nem fogják fel, hogy a keleti (nem csak magyar!!!) emberek röghözkötése, elszegényítése nem csak a korrupt keleti kormányok célja, ill. érdeke, hanem az Unióé is. Kell az olcsó, keleti munkaerő, és kell a szintén olcsó, szakképzett keleti munkaerő. Ezt hívják agyelszívásnak.


A külföldre költözők tulajdonképpen hozzájárulnak ehhez, esélyt sem adnak annak, hogy itt Keleten valaha jobb élet lehessen.

2021. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Aki elhagyja az országot pusztán jóléti okokból, az miért nem vállalja fel őszintén a motivációit, és miért az országot meg a vezetést szidja?"


Egyrészt összemosol két külön dolgot. Hiszen miért ne szidhatná valaki a vezetést munkától függetlenül? Másrészt ha itthon is ugyanannyit keresne vagy legalább megközelítőleg annyit, akkor nem is menne el.


Na meg hagyjuk már ezt a mindenki előtt ott a lehetőség dumát. Persze k..va nagy lehetőségeid vannak átlag emberként. Nyilván elérhetsz hosszú kemény munkával egy sintet. azt a szintet amik egy átlag nyugati ember töredék idő alatt töredék munkával ér el, hát marhajó.

2021. ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

egyrészt más politikval az ország gazdasági helyzete is jobb lehetne

másrészt attól még hogy ők maguk nem érintettek bizonyos politikai/társadalmi "üldöztetésben", az még nem azt jelenti hogy szeretnek egy ilyen közegben élni.


A politikának nagyon sokmindenre hatással van a hétköznapokban. Egészségügy, oktatás, média, társadalom. Ezek mind mind olyan közeget tudnak teremteni amiben nem él mindenki szívesen. Pláne! ha máshol nem csak jobb közegben, de kényelmesebben is élhetne. A kiköltőzők közül szerintem legtöbben tudják hogy máshol sincs kolbászból a kerítés, rendesen meg kell dolgozniuk és bizonyítaniuk - pláne ott mint bevándorlóknak. De tény hogy ahová általában ki szoktak költözni az emberek ott nem csak magasabb az általános életszínvonal, hanem elfogadóbb a közeg, jobbak a szociális rendszerek, jobb az oktatási rendszer, etc.


"Hiába, hogy az orvosok szája sír, hogy kevés a pénz, mégsem látok csóró orvost, sőt mindegyik házat épít valami zöldövezetben," ez egy eléggé kis része az orvosoknak. Esetleg a vidéki háziorvosok ahol nincs más válaszátsuk csak hozzájuk menni így sok páciensük van. Sok tanár, ovónő nem tud kimenni mert nem fogadják el a végzettségüket, így nem dolgozhatnának a szakmájukban kint. Amikor erősebb a hivatástudat és a szakma szeretete, mint hogy több pénzért takarítsanak és éljenek kényelmesebben Németországban, olyankor maradnak.

2021. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!