Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról az emberrő...

Mit gondoltok arról az emberről,aki lemond a magyar állampolgárságáról egy másik ország állampolgárságának fejében?

Figyelt kérdés

Tehát talált magának egy tök jó országot,ahol nagyon jól eléldegél.

Viszont ez az ország nem engedi meg a kettős állampolgárságot.


De ez az illető teljes jogú polgár akar lenni szeretett országának,ezért ezt teszi.


Szomorú is emiatt,hogy nem lehet egyszerre ennek a két országnak az állampolgára,így valamiképp áldozatot is hozott.


Viszont nem felejti el,hogy honnak is jött

Hogy honnan is indult,kik is voltak az ősei.

Büszkén fel is vállalja.

De lemondott hazájának az állampolgárságáról.


Mit gondoltok?


(Nem én vagy ez,csak felvetődött bennem ez a kérdés.)



2021. ápr. 6. 12:48
A kérdező szavazást indított:
Hazaáruló ez az ember,szégyellje magát
Nem hazaáruló,de felejtse el Magyarországot
Nyugodtan szeretheti így is Magyarországot,nem hazaáruló ettől még
Mást gondolok,leírom
40 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon jól teszi. Nekem életcélom, hogy egyszer egy másik ország állampolgára legyek. Ezt az országot és az embereket meg jó lenne örökre elfeledni, csak sajnos nem megy.
2021. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Semmit. Ettől még bárki szeretheti Magyarországot. Ha minden jól megy én is lemondok róla, a németért cserébe.
2021. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem ez az álmom, hogy ne legyek többé magyar.
2021. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Magánügye, nem ítélkezem.

Ha azonban egy kiemelkedő teljesítményű sportolóról van szó, akkor szomorú vagyok, mert többé nem indul versenyeken magyar színekben.

2021. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Elég nem életszerű a helyzet.Egyik ország sem ad csak úgy állampolgárságot,pláne nem úgy,hogy cserébe le kell mondanod a az elsődlegesről.Hozzáteszem,az elsődleges àllampolgárságról lemondani egyáltalàn nem egyszerű (és nem is olcsó),azàltal meg nem kapsz egyenjogú állampolgárságot egyik országtól se,csak azért mert ott van munkád és neked ott jó.Hozzáteszem,hogy kettős àllampolgár vagyok és egy harmadik országban élek.Egyszer fordult meg a fejemben,hogy lemondjak az elsőröl,de amikor utànajártam a menetènek,mindjárt meggondoltam magam.Ha valaki hajlandó ezt végigcsinàlni,és a befogadó állam kritériumait is teljesíteni,az megérdemli,azt csak becsülni tudom az akaratereje/kitartása miatt.
2021. ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, te nem ismered az Alaptörvényt, legalábbis a magyar állampolgárságra vonatkozó szakaszát.
2021. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Én például nagyon örülnék neki, ha Osztrák-Magyar állampolgár lehetnék, de sajnos Ausztriában nincs kettős állampolgárság. De nem értem, hogy írhat valaki olyat mint első vagy hármas. Miért kell ennyire utálni azt a helyet ahonnan jössz? Szánalmas.
2021. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Az a szánalmas aki nem látja mekkora fertő ez az ország és benne a legtöbb ember (tisztelet a kivételnek).
2021. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

#7

Egy magánvélemény miért lenne "szánalmas". Nem te választod meg hova születsz, nem tehetsz róla. Ki mondta, hogy szeretni kell egy ilyen országot? Kötelező?

2021. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

3# nem a magyarságot kéne utálni és elfelejteni hanem azt a párszáz embert ott a duna parton lévő nagy épületbe amit parlamentnek hívnak az ott lévőket meg politikusnak alias inkompetens barmoknak.


Ha egy normális kormány kerülne hatalomra nem lennének ilyen gondolkodású emberek megszünne a széthúzás.

2021. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!