Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Attól még, hogy legális lesz...

Attól még, hogy legális lesz bizonyos kábítószerek fogyasztása még ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint pl az alkoholra?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt, hogy bedrogozva nem lehet vezetni. például..


Mexikóban most legalizálják a marihuánát. Oké, legalizálják, csak azt nem értem, hogy egy ilyen durva tudatmódosító szert hogyan engedélyezhetnek? Addig rendbe van, hogy gyógyító hatású, rengeteg sok minden ellen jó, de azok olyan kis adagok, hogy észre sem veszi az ember. Egy füves cigitől meg úgy beáll, hogy azt se tudja hol van. Nem is beszélve arról, hogy a kifújt füstjétől más emberek is beállhatnak, sőt be is állnak. Egy kisbabánál nagyon súlyos túladagolás lesz abból, ha belélegzi a füstöt például az utcán. Meg fog tízszereződni a túladagolásban elhunytak száma, meg fog százszorozódni a drogfüggők száma és így tovább. Ez miért jó?


2021. ápr. 6. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Majdnem minden szavad hülyeség, főleg ez: "Egy füves cigitől meg úgy beáll, hogy azt se tudja hol van."


Te sem láttál meg füvet közelről.

2021. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De, képzeld láttam. Voltam fiatal, 90-es években 21-2 évesen képzeld szívtam eleget.
2021. ápr. 6. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Fűvel nemigazán adagolhatod túl magad,ráadásnak semmivel se károsabb mint egy rosszabb házi pálinka, egy szál cigivel mellékelve.



Pont hogy a túlkorlátozás ami árt. Külső szemlélőként én azt látom hogy ugye mivel idehaza az élet az bizony az ország bő 80%-án egy marék sz@-r, így aztán az emberek menekülnének valamerre, de mivel nincs annyi pénz így marad a saját fejük belseje, pia drága, mariska (mivel betiltott,pedig az alkoholtól ezerszer kisebb kárt okoz) drága, így maradnak az olcsóbb sz@-rok, ugye a partydrogokat nem kell bemutatni, ezek a szerek az alkohollal/mariskával szemben TOTÁLISAN kiszámíthatatlanok, ráadásnak 2-3 használat után is brutális leépülést okoz egy némelyik, és mivel nincs legális drog ami olcsó, így maradnak ezek.



Az meg hogy jaj ha legális lesz sokkal többen lesznek függők, na az hülyeség, ha valaki ki akarja próbálni az kipróbálja ha legális ha nem. Csak tudod az a különbség a legális fű, és az illegális fű között hogy a legálist ha bevizsgált cucc nem ütik fel semmivel, de az illegálisban bármi lehet, a sima füvestől nem leszel azonnal függő lehet kell hozzá 10-20 szál, de a felütöttől meg lehet az első száltól.


Ha meg csak partydroghoz jut elsőre na az kész 100% hogy elsőre függő lesz.



Ezenfelül szerintem ha van legális örömanyag forrás, akkor bizony a drogipar is bebuktázik, nem fogják annyian keresni az illegált, és szépen lecsökken a bevétel annyira hogy neméri meg csinálni. Olyan ez mint a szesztilalom első hallomásra jó ötlet, de a valóságban tudjuk nem kicsit segített az alvilágnak felemelkedni ott ahol bevezették.

2021. ápr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Én nem tudom, te mit szívtál, de egy füves cigitől nem lehet úgy beállni, hogy azt se tudja az ember, hol van.

Én sem támogatom feltétlenül a drogok dekriminalizálását, de azért butaságokat sem kell terjeszteni róluk.

2021. ápr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Miss Endzsi ***** válasza:
Lsd-től is tudom hol vagyok,ez az elmédtől függ, meg azon, hogy nem adagoló túl. Az extasy-t csak túl tolva szeretem, mert olyankor fantasztikus hallucináció im vannak. Ahogy írták, nincs sok pénz, így marad a fejben való utazás, ha van pénz mehet a kirándulás beállva. Egyszerűen minden jobb vele, viccesebb.
2021. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!