Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Négyzetméter-alapú korlátozás?

Négyzetméter-alapú korlátozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ez most hogyan is működik? 10 négyzetméterenként lehet egy vásárló, ennek értelmében nem mehetek el a férjemmel vásárolni, akivel egy háztartásban élek? Vagy a nővérem a 3 és a 7 éves gyerekeit hagyja otthon egyedül, míg ő vásárolni megy, mert esetlegesen nem tudja kire hagyni őket?

Nem egészen értem. Mikor a távolságtartást behozták, nem volt érvényes az egy háztartásban élőkre...erre ez a szabály igen?



2021. ápr. 7. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Van már ilyen kérdés. Ne bonyolítsd túl!
2021. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

A tíz négyzetmétert meghaladó vásárlótérrel rendelkező üzlet vásárlóterében az ott foglalkoztatottakon kívül egyidőben legfeljebb átlagosan tíz négyzetméterenként egy vásárló tartózkodhat. (A 14. életévét be nem töltött kiskorút, a 65. életévét meghaladott személy segítőjét és a fogyatékossággal élő személy segítőjét nem kell figyelembe venni a számításban).


[link]

2021. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Elmehettek ketten, vagy többen is, ha a bolt alapterülete több, mint 10 m². Ha a bolt 100m², akkor egyszerre 10 ember lehet bent, de ez a 10 lehet egymás mellett is. Azt nem tudom hogy ha kint sorban állnak az emberek, a sor elején áll egy pár, mögöttük egyedül egy ember, a boltból kijön egy vásárló, akkor a pár együtt nem mehet be. Bemegy az egyik és bent megvárja a másikat, vagy bemegy a mögöttünk sorbanálló egyedüli ember?
2021. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
ÁTLAGOSAN és egymástól másfél méterre!
2021. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
de, csak amíg te a kifliket válogatod, addig a férjednek a másik sorban a lilahagymát kell válogatnia....amúgy nem, egy háztartásban élők bemehetnek együtt és a másfél métert sem kell tartaniuk és az egész négyzetméteres szabályozás átlagosan értendő.
2021. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 nagyon köszönöm, na ezt a választ vártam!!!


Konkrétan azt a jogszabályi részt nem találtam, amit a 2-es írt. Mindenhol csak hogy 10 m²-en egy ember, mindenhol így láttam...


Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, segítséget!


#1-es én ilyen kérdést, ami ugyanarra céloz, amit én kérdeztem, nem találtam, különben ki sem írtam volna.

2021. ápr. 7. 15:14
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
persze menjetej ketten es mert ti eletkeptelenek vagytok egymagatok bevasarolni mas alljon kint a bolt elott arra varva hogy bejusson!
2021. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2%
Ott a pont,7es!!!!!!!
2021. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1%
Meg a sok büdös kölyök miatt kell nekem kint ácsorognom, hogy bejussak
2021. ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, mekkora idióta néhány ember....
2021. ápr. 7. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!