Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha én olyan...

Mit csináljak ha én olyan vagyok, akinek nincs oka az önbizalomra?

Figyelt kérdés
Valahogy gyerekként is azt éltem meg, hogy csak velem nem akartak igazán barátkozni, mert valahogy a barátaim is csak átvertek. Randiztam férfiakkal, voltak rövid kapcsolataim, de lehettem bármilyen kedves, megértő is, akkor se voltam tökéletes senkinek. Most van egy párom, de félek hogy ő is elfog hagyni, ha még jobban meglátja hogy nem vagyok tökéletes, hogy lehet nem vagyok elég szeretetre méltó.
2021. ápr. 10. 22:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Ráadásul az is rosszul érint, ha látom hogy mások mennyivel előrébb tartanak az életben mint én, az élet bármely területén pl. jó munka, jó házasság stb.
2021. ápr. 10. 22:40
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Senki se tökéletes. Próbálj a jó tulajdonságaidra fókuszálni, de ne külső megerősítést várj, Magadban kell Neked megtalàlni, hogy mi az ami szerethető Benned.
2021. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert egyáltalán nem szereted magad. Miért aggódsz azon, hogy a jelenlegi párod elhagy? Azért van veled, mer szeret. A tökéletlenségeiddel együtt. Nincs olyan ember, aki hibátlan. Ezt el kell fogadni.
2021. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad így hozzáállni a dolgokhoz,mert csak magadnak teszel rosszat. Azt, hogy mi történt gyerekkorunkban,milyen sérelmek értek, miken ment át az ember, azt érdemes felnőtt korra hátrahagyni, és a jelenre összpontosítani. Ne akarj megfelelni minden jött ment embernek, próbálj magadra fókuszálni, és az erősségeidet előtérbe helyezni, amúgy meg, én is csak azt tudom mondani, hogy senki sem tökéletes. :) Bízz önmagadban, próbálj meg produktív tevékenységeket folytatni, amik önbizalmat (is) adnak, aztán próbálj meg minél pozitívabban hozzáállni a dolgokhoz.
2021. ápr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keress olyan dolgot az életedben, amiben jártas, jó vagy, amiatt lehet már önbizalmad, vedd azt alapul inkább.
2021. ápr. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek oka van az önbizalomra. Az önbizalom a legegészségesebb, legnormálisabb érzések egyike. Annyit jelent, hogy hiszel önmagadban, bízol a képességeidben és a fejlődésedben.


Tökéletes soha senki nem lesz, ez egy kifacsart ideál, el kell engedni. Mindenki jobb és rosszabb tulajdonságok keveréke. Fejleszd magadat, hogy több legyen ezek közül a jó, mint a rossz, és akkor már rengeteget tettél azért, hogy jobb legyen az életed.

2021. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!