Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha jó és tiszta gondolatokkal...

Ha jó és tiszta gondolatokkal töltöd meg a fejed, akkor a rosszaknak marad hely? Kik azok, akik ezt nem szeretik alkalmazni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 11. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az agy nem úgy működik, mint egy FIFO, nem úgy, mint egy cső, hogy egyik végén betolsz valamit, a másik végén kiesik, ami benne van.


3 éves koromban vert meg először az apám. Vizes lepedőbe csavart, kivitt a -10 fokba és szijjal véresre verte a lepedőt. Mai napig rémálmaim vannak emiatt.


Milyen "jó és tiszta" dolgot tudsz mondani, amitől ez megszűnik?

Mégis?

Elárulod, hogy jó illata van a nárcisznak?

Vagy azt hazudod, hogy minden jóra fog fordulni?

2021. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresztény-instagraminfluncer-asztrológus-kriptaszökevény szagod van
2021. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"A boldogság nem más, mint jó egészség és rossz memória." /Albert Schweitzer/


Akinek lukas az agya, annak lehet menne, amit a kérdező hipotetikusan állít a kérdésében.

2021. ápr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az elme egyszerre egy dologra tud koncentrálni. Ez bizonyított tény. (Ezért pl. olyan, hogy multitasking nem létezik, legfeljebb az illúziója.)


Ez gondolati szinten is így van. Tehát arra van ráhatásod, hogy éppen ebben a pillanatban mivel foglalkozik, mire gondol, mi áll a fókuszában.

2021. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

És mi számít egy dolognak? Pl egy dolog az, hogy milyen billentyűt ütsz le a jobb kezeddel? Ha igen, akkor a zongoristák multitaskolnak. Vagy ha mondjuk a zongorázás egy cselekvés, akkor képtelenek vagyunk közben mondjuk énekelni? Illetve ha énekelsz valamit, képtelen vagy másik zenére/szólamra gondolni? Vagy nem tudsz énekelni főzés közben? Tanulás közben?

Egyszerű gyakorlat: mondd azt, hogy alma, és közben gondolj arra, hogy körte.

2021. ápr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"És mi számít egy dolognak?"


Amire koncentrálsz. Amit nagyon begyakoroltál, az már automatizmus, különösebb koncentrációt nem igényel.


(Ellenpélda: autóvezetés. Sokan azt gondolják, mivel automatikusan megy már az autó üzemeltetése, másra koncentrálnak, holott aktívan figyelni kell a körülményeket, ami szintén koncentrációt igényel.)

2021. ápr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszi, így már értem.
2021. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre 89 dologra gondolok... Nem egyre. De én nem vagyok ember...

Tudok rágózni, labdán egyensúlyozni, verset szavalni zsonglőrködés közben.

Nem ritka, hogy előadást tartok, miközben jegyzetelek a közönség viselkedéséről és mondat közben ugrik be egy algoritmus optimalizálása, amin fél éve dolgoztam, de akkor elég volt úgy megoldani, ám hirtelen tudom egy gyorsabb és jobb módszert is.


Nem egyetlen sejtje aktív az agynak, nem egyetlen információ áramlik benne egyidejűleg. Ahogy a két karom is tudom egyszerre mozgatni és bármennyire bontod fel az időt, egyszerre fog mozogni, úgy az ágyban is az idegpályák is gyeszerre képesek üzenetet továbbítani.


Amikor álmodok, nem egy dolog történik, hanem egymástól független dolgok történnek.


Az más, hogy ha koncentrálok, akkor egy dologra koncentrálok.

Nézzük a vezetést. Egyszerre van fejemben az összes érvényes tábla és korlátozás, látom milyen cipő van a gyalogoson, merre mozog, merre halad a forgalom dinamikája, mik azok, amik e következő 10-15 másodpercben történni fognak, milyen hangot ad ki a fék, merre húz a jármű, a motor, amikor felpörög megfelelő kenéssel rendelkezik.

Az érzékszerveim midnen infót továbbítanak és érzem ezeket. Közben tudok beszélgetni valakivel anélkül, hogy ezek az infókat blokkoljam. De csak két kezem van. De kanyarodni és a kormány tartani tudom a combommal is, miközben váltok és szendvicset eszek a másik kezemmel és kezelem a pedálokat.


Összetett gondolatokar és mozgásokat is képes vagyok végezni.


Nem illúzió.

100% fókusz nincs. Mert nincs rá szükség. Nem kell centiznem az autóval és ezred másodperceket nyernem minden manőverrel a másikhoz képest. A váltón a fokozatok fix helyen vannak, nem kell centire, milliméter pontosan helyre rakni a váltót. Beesik a helyére. A sávomban rengeteg hely van, 40 centit kileng az autó még nem veszélyeztet senkit. A beszélgetés többnyire nem életet mentő pszichológiai konzultáció, vagy katonai diplomáciai beszélgetés és nem a holdra szállás vészforgató könyvén kell angyalnom, ezért ott sem kell 100%.


Mindenhova jut 15-20%. A figyelem meogsztás kezelésére is. Így igenis működik a multi-task és rövid ideig hatékonyan is. Hosszútávon nem működik.


De nem lehet pragmatikusan kijelenteni, hogy ezek nem léteznek.

2021. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6

Zongorázom, és egy új darab megtanulása kottából határozottan egy új cselekvés, ami nem automatizmus. Jobb kéz, bal kéz, pedál, kottában nem csak a hangok, hanem az instrukciók is, és emellett nagyon sokszor a tanár is beszél, amire figyelek. Ez sen multitask?

Egy példa volt, gyanítom, a többi hangszerrel sincs másképp

2021. ápr. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Biztos, hogy multitask. Vélhetően sokszorosan fárasztóbb, mintha egyszerre csak az egyiket csinálnád.

2021. ápr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!