Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik Magyarországon is...

Melyik Magyarországon is használt COVID vakcinát tartod a legmegbízhatóbbnak? Miért pont azt tartod annak?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 14:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én a Pfizert vagy a Modernát választanám. Különféle tanulmányok alapján ezek védenek a legjobban a dél-afrikai és egyéb variánsok ellen. Dél-Afrikában pl ezzel oltanak és működik az AstraZenecával szemben.


Az Astrazeneca a dél-afrikai, brazil, stb variánsok ellen nem véd, gyakorlatilag semmit, ezért is hagyták abba az oltást vele Dél-Afrikában, mert hamar kiderült. A Pfizer viszont jól vizsgázott. Most nálunk a brit terjed főleg, de csak idő kérdése, hogy ezek is jobban elterjedjenek, akkor az Astrával oltottak bajban lesznek.


A kínai Sinopharmmal kapcsolatban nagyon úgy néz ki, hogy a hatékonysággal vannak komoly problémák, ez már a gyakorlagban is látszik. Az Egyesült Arab Emírségek már harmadik oltással kisérleteznek, illetve közben a kínaiak is bevallották, hogy "nem elég hatékony". Tekintve, hogy Kínából még a 3. fázis eredményét se publikálták, és bármivel kapcsolatban jót vagy semmit szabad mondaniuk, szerintem ez sokat mondó. Sokaknál nem alakul ki immunválasz, ha ki is alakul, a csak 2. oltás után 3-4 héttel (2 hónappal az első oltás után) kezdődött meg bármilyen ellenanyagtermelődés (ez még nem a teljes védettség). Sejtes immunválasz pedig ennél az oltásnál a többivel szemben sajnos nem is jön létre (adjuvánsnak aliminium sót használnak, ami már egy ősrégi elavult módszer). A kínaiak már más oltásokkal való keveréssel próbálkoznak.


A Sputnik még az, ami eddig hatásosnak tűnik mindennel szemben, bár a 3. fázis eredményeit sajnos nem publikálták az oroszok se. Ha nem kaphatok Pfizert vagy Modernát, utána ezt választanám.


A mellékhatásoktól én nem tartok. Természetesen mindenben van kockázat, de ha valaki ránéz a statisztikára, az látszik, hogy ez nagyon minimális. Összehasonlítva a vírus hatásaival rettentő minimális (de még egy fogamzásgátlónak is nagyobb a kockázata, mint bármelyik oltásnak).

2021. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ami még a Pfizer és a Moderna mellett szól, hogy ez mRNS alapú, és nagyon gyorsan ki tudnak fejleszteni a mutánsok ellen egy új verziót, ha szükséges lesz. Ha jól emlékszem 6 hétről beszéltek. Mivel itt csak a tüskefehérje kódját kell kicserélni, ez nagyon gyorsan megy, szemben az adenovíris vektor alapú (Astra, Sputnik, Janssen) és inaktivált vírison alapulóknál (kínai sinopharm) emlegetett 9-12 hónappal.
2021. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
11,12-es válaszadó, köszönöm Nektek is a válaszaitokat!
2021. ápr. 16. 20:14
 14/15 anonim ***** válasza:

5-ös, sajnos nem alaptalan támadásról van szó az Astrazenecával szemben. Ritka esetben ugyan, de olyan különleges vérrögképződést okoz, ami egyáltalán nem megszokott: leviszi a vérlemezkeszámot (trombocitát), és amellett okoz trombózist. A Pfizernél volt az az amerikai orvos esete, akinek lement a trombocitaszáma, és aztán belehalt, mert nem tudták neki felvinni, de az nem járt vérrögképződéssel. A Johnson & Johnson vakcinájánál most ugyanezt tapasztalták, mint az Astrazenecánál, igaz, hogy kevés esetben, de főleg fiatal nőknél, és ezért állították most le az oltást az Usában. Amikor kiderültek a vérrögök, egyből a szokásos vérhigítót adták, ami még rosszabbá tette a helyzetet, még több vérrög képződött. Ekkor megnézték a brit orvosok javaslatát az Astrazenecás vérrögök esetén, és az ott ajánlott gyógyszert kezdték el alkalmazni, ami már eredményt hozott. Tehát mindkét vakcina ugyanolyan jellegű vérrögöket okoz, és felmerül a gyanú, hogy a Szputnyiknál is előjöhet ez, mert az is adenovírusos vektorvakcina.

A Szputnyikhoz kapcsolódóan én személy szerint tudok egy durva esetet, amikor oltás után két héttel egy férfinek lement a trombocitaszáma 1-re (150 lenne a minimális), és azzal bekerült kórházba, ahol szteroiddal feljebb tudták neki vinni, csak kérdés, hogy mennyire jön rendbe, el fogja-e tudni hagyni a szteroidot. Neki "csak" ez történt, vérrögök nem voltak, ami azért még durvábbá tette volna a helyzetet. De az alacsony vérlemezkeszám is elég kemény (20 alatt életveszélyes), nekem sajnos van tapasztalatom benne, mert már 3 éve megvan ez a betegségem, és gyógyszer nélkül lemegy 0-ra a trombocitám. Nekem nyilván nem az oltás váltotta ki, de én megértem azt, aki azért nem oltatja be magát, mert tart a mellékhatásoktól. Viszont azt sem lehet tudni, hogy kiben mit vált ki maga a vírus, elképzelhető, hogy az is kiváltaná ugyanezt.

2021. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszadó!


Köszönöm a hozzászólásod! Igen, én is hallottam ezekről a hírekről, úgy emlékszem az Astrazeneca vakcinával való oltást is egy rövidebb időre több országban felfüggesztették pontosan az általad leírtak miatt, de utána újra engedélyezték. Én múlt héten csütörtökön kaptam meg az első Szputnyik oltást, eddig semmilyen tünetem nem volt az izomlázon és a vakcina beadásának napján tapasztalt hidegrázáson kívül. Azóta pedig már az izomláz is teljesen megszűnt. Sajnos jogos amit írtál, maga a vírus is szinte mindenkire eltérően hat, főleg az újabb variánsok. Belehalhat akár fiatalabb életkorban lévő ember is, de idősebbek is túlélhetik miután elkapták. Mindez attól függ hogy kinek hogy birkózik meg az immunrendszere a vírussal. Gondolom a vakcinákkal is ugyanez a helyzet hogy előfordulnak különböző tünetek attól függően hogy kinek milyen erős az immunrendszere, mennyire ellenállóképes a szervezete.

2021. ápr. 19. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!