Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az "előredolgozá...

Mit gondoltok az "előredolgozásról"?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy home officeban dolgozol, és van egy projekted, ami 6 órát venne igénybe. Ennek annyi a kikötése, hogy szerda délig legyél meg vele, mert akkor kell róla prezentálnod. Szombaton és vasárnap elkap az ihlet, és haladnál másfél-másfél órát azért, hogy cserébe ennyivel kevesebb munkád legyen hétköznap és jóval több üresjáratod lehessen hétköznap napközben.


Élnél a lehetőséggel, vagy szó sem lehetne arról, hogy munkaidőn kívül munkával foglalkozz?


2021. ápr. 17. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Élnék vele. Én nem az a fajta ember vagyok, akár home office, akár nem, hogy munkaidő végén megszólal a duda, és eldobom a kalapácsot. Nekem van, hogy hétköznap este jön meg az ihlet valamire, és akkor még munka után is dolgozok.
2021. ápr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindig élek az ilyen lehetőségekkel, ha tehetem, előredolgozok. Hamarabb kész vagyok vele, így később nyugodtan tudok pihenni, míg ha most pihennék, bennem lenne az a gondolat, hogy még munka van hátra.
2021. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig előre szoktam dolgozni. Nálunk úgy van, hogy általában a munkanap közepe-vége felé kapjuk meg a másnapi munkát, és rögtön neki szoktam állni és sokszor be is fejezem még aznap. Így másnap már csak készenlétben állok, ha valami bibi lenne, megoldjam. A következő munkaosztásig nem nagyon kell semmit csinálni.

Azt nem tudnám csinálni, amit a munkatársaim csinálnak, hogy ülnek a kiosztott munkán és csak a határidő előtt egy-két órával kezdenek neki. Engem folyamatosan idegesítene a tudat, hogy még van munkám, ami nincs befejezve.

A suliban is ilyen voltam. Ha volt valami házi vagy beadandó, meg kellett csinálni minél hamarabb, mert ha csak halogattam, nem tudtam semmi mással foglalkozni, mert folyton ott kattogott az agyamban, hogy azt még be kell fejeznem. Szeretem letudni előre a kötelességem, utána bűntudat nélkül tudok lazítani.

2021. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is home office-ban dolgozom és rendszeresen előre megcsinálom a munkámat. Ha bent lennék az irodában, akkor elhúznám a munkát a kaja-és kávészünetekkel, mert ki kell tölteni valamivel a munkaidőt. Itthon meg àltalában heti 2 napot lenyomok 10-12 órát egyhúzóban és utána a többi szabad.


Nekem ez így bevált, arra kell figyelni, hogy ne küldd el hamar az összes kész melót. :D

2021. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!