Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez generációs...

Szerintetek ez generációs probléma vagy ez mindig is így volt?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem, hogy az emberek régebben is kétségbe voltak esve ennyire a jövőjük miatt, mint a mostani 20-30 évesek? Mit csináljanak, mit kezdjenek az életükkel, hogyan teremtsenek meg több 10 millió forintot egy lakás/házra stb. és a folyamatos munkahely váltások a pénz miatt . Az én véleményem, hogy alapvetően mindig is ez benne volt az emberekben, de a lakás árakban ez 2-3 -as szorzó még jobban elmélyítette ezt. Ti mit gondoltok?
2021. ápr. 18. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem azt mondom, hogy régen olyan húú de szép/könnyű világ volt, de a mostaninál biztos könnyebb volt pl.:házat venni..élni egyáltalán stb.
2021. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a mostani generációra jellemző. Régen gáz volt, megbélyegeztek, ha nem dolgoztál. Az árak nem voltak ennyire elszállva. Régebben jóval kevesebb volt a lehetőség mindenre.
2021. ápr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Valahol benne volt az emberekben, de nem is olyan régen még simán benne volt a pakliban hogy egy év múlva háború és esélyes hogy nem jön haza valaki, vagy komolyan megsérül, ezért szerintem kevésbé aggódtak a több 10 éves jövőjükön az emberek, de ez csak az én szemléletem.
2021. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most is ugyanolyan egyszerűen gondolkodnak az emberek, mint régen, csak ma már egy számlabefizetéshez is több gondolkodás kell, mint régen az egész élethez, és hát a gondolkodás senkinek se erőssége.

Plusz most 10szer több a válás és az általában egy anyagi csőd az egyik félnek

2021. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Mindig ez volt. A mi időnkben is és kb ennyire volt nehéz lakáshoz jutni is. A mi időnkben ugyanis nem létezett ilyen arányú hitel, tehát akkor lett bármid, ha kipengetted az árát. A mostaniak érthetően aggódnak, mert adósrabszolgák lesznek, dehát a világ változik, a rabszolgaság is változik. A bankok befolyását növelni kell. Inkább a bankok, mint a tankok.
2021. ápr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kevésbé aggódtak összességében az emberek, mert kisebb volt az egyéni felelősségük.


Régen megmondták, hol dolgozol, mikor, mennyit, mennyiért. Kicsit mindig lehetett ügyeskedni, de egy átlagos emberenek nem volt ennyi felelősség a vállán, mint most.


Ha megnézed, akkor a statisztikákban megjelent rengeteg kiégett és depressziós egyetemista/főiskolás, ami egy új (kb. 10-15 éves) változás. Régen is voltak, de állítólag nem ennyien.


Nem gondolom amúgy, hogy csak a lakásárak miatt van ez. Nekem van két barátnőm, akik a harminchoz közeledve még nem nagyon dolgoztak semmit, nincs párkapcsolatuk és nem is tudják, hogy mit akarnak csinálni.


Ezen túl a baráti társaságom fele nem azt akarja csinálni, amit csinál, nem talált párt vagy egyik sem. Viszont rengeteg energiát tettek bele olyan egyetemi diplomákba (pénzügy, vegyész, informatika, menedzsment), amit ténylegesen nem akarnak, de nem tudják, hogy mit akarnának helyette, mertha ez sem jött be, akkor mi mást akarna.


Ráadásul az sem segít, hogy a diplomás pályakezdők keveset keresnek, így még évekig nem hozzák be mondjuk a villanyszerelőket anyagilag. (Valószínűleg, amíg nincs egy nagyobb válság).

2021. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A családalapítás elhúzódása biztosan nem tesz jót az anyagi háttér megteremtésének. Ez szerintem nagyon elcsúszott valahol. A gyereknek mindent meg kell adni, addig semmi nem kezdődhet el. Ez egy hiba.
2021. ápr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!