Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebből lehet baj?

Ebből lehet baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A mai nap folyamán egy magántelefonszám hívott én pedig felvettem, mert nem tudtam hátha fontos vagy nem is tudom. Mikor felvettem egy idősebb hölgy szólt bele. Azt mondta, hogy egy körülbelül 10 perces felmérést készít és benne lennék-e. A hívást rögzítik és fél óráig megtartják. Majd utána politikai kérdéseket tett fel. Hogy mivel mennyire értek egyet. A koronavírusról, vakcináról és hasonlókról kérdezett. Nem igazán volt hozzá kedvem, mert nem értek a politikához és őszintén nem is igazán érdekel, de nem akartam bunó lenni és nemet mondani vagy letenni. Nem is tudom. Az egészben az érdekel, hogy ez lehet-e csalás.

Megkérdezte, hogy 40 év alatti vagyok-e (18 éves vagyok) jól kijövünk-e a pénzből, mi az irányítószámom, hogy a Dunántúlon vagyok-e vagy valami ilyesmi. Ez ugyebár lehet,hogy a teszthez kell. Vagyis van értelme. De nem is tudom. Az jutott eszembe, hogy esetleg lenyomozhattak abban a 10-15 percben és eljönnek a házunkhoz vagy akár lehallgatják a mobilom. Talán pénzt vesznek le. Nem is tudom. Lehet butaság, de kissé félek emiatt. Értelmes válaszokat írjatok légyszíves.



2021. ápr. 21. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Baj nem lehet, de adatokat gyűjtöttek egy cégnek, amit kiértékelnek ( KPI) és pénzért tovább adnak.
2021. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez pontosan mit jelent? Hívogatni fognak mások is magántelefonszámról? Azt elég ha nem veszem fel ugye? Nem tudnak semmit tenni?
2021. ápr. 21. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Telefonos baszogatasi lavina indulhat be.
2021. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyszer remélhetőleg le állnak vele. Nem veszek fel többet semmi ilyesmit. Nem is én lennék 🙄
2021. ápr. 21. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok.


Igen, tovább adhatják a telefonszámod.

Az is érdekes, hogy ők kitől kapták/tudják a számod.


Valószínű, hogy ők is vették valakitől.


Mostanában pl. olyat is megcsinálnak, hogy álláshírdetést adnak fel nemlétező állásokról. Aki jelentkezik, annak meg kell adni az elérhetőségét. Így már mindjárt adatokat halásztak, amit eladnak.

2021. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyes köszönöm a választ.

Hát ez borzalmas egyébként. Én is lehettem volna okosabb, hogy alapból nem veszem fel ha ismeretlen/magánszám hív, de ez van. Most majd valószínűleg zaklatni fognak, de megpróbálom ignorálni valahogy. Az megnyugtat, hogy nem lenyomoztak vagy hasonlók.

2021. ápr. 21. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Ignorálni kell őket és kész. Elvileg kéne lenni olyan beállításnak a mai telefonokban, hogy az eleve magánszámokat tiltsa le, nálad nincs ilyen opció?
2021. ápr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magánszámot semmilyen körülmények között nem veszek fel, vagy más, a közeli körzetszámoktól eltérő körzetszámmal rendelkező számot! Tegnap pont hívtak engem győri körzetszámról, életemben nem jártam Győrben, dolgozni sem dolgoztam ott, ismerős sincs ott, meg semmilyen formában nincs közöm Győrhöz, ezért nem vettem fel! Aztán utánanéztem a számnak, valamit rá akarnak sózni az emberekre, mint a tv shop..
2021. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!