Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20 év feletti lányok, akik...

20 év feletti lányok, akik már külön költöztek, milyen az élet egyedül? 24/L

Figyelt kérdés
Szeretnék már végre elköltözni itthonról (2 szobás bérházban lakunk, az egyik szobában a bátyám van, a másikban meg én a szüleimmel, tudom, nagyon gáz), de anyám nem enged. Van saját keresetem, viszont nagyon kevés a fizu. Ebben az időszakban meg nem találtam másik munkahelyet, ami jobban fizetne. Nagyon sokat veszekedtünk már ezzel kapcsolatban. Az a baj,hogy nagyon félt. Fél, hogy elrabolnak ha hazaérek a munkából este, fél, hogy nem tudom magam eltartani stb... Tudok sütni, főzni, mosni, takarítani, spórolni meg minden.

2021. ápr. 21. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha el tudod intézni, akkor csináld. Max. visszaköltözöl haza, semmit nem veszíthetsz. Anyád félelmei pedig ne akadályozzanak meg. Ez a te életed, nem? Egyszer meg kell tanulnod élni egyedül, ő meg örökké féltene talán. Ha meg bénázol, majd belejössz. Így működik a felnőtté válás...

Én 19 évesen költöztem össze egy lánnyal, és bénáztunk, elszórtunk egy jó összeget, mert figyelmetlenek voltunk. De idővel megtanultuk beosztani, korán felnőttünk. Sokkal nagyobb szabadság, nagyon élveztem, hogy az van amit akarok, amikor akarom. Nem zaklat senki semmivel. És ez a normális. Otthon meg zaklatnak minden hülyeséggel, és már megszokod, és rájössz, hogy egyedül mennyire nyugodtabb és tiszább az élet. Nem lóg rajtad egyik szülő sem a rögeszméivel.

Már azóta vissza kellett költöznöm sajnos, de nagyon várom, hogy ismét el tudjak menni.

Ha érdekelnek a konkrét részletek, mert annyira kíváncsi vagy, egy hangüzit küldök privátban és elmondok pár dolgot, mik a buktatók, és mi az, amire nem számítottam. Ha nagyon érdekel.

2021. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kontrolláló anyukád, ami nem szeretet, hanem önzés. Majd egyszer megérted.
2021. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Tudom jól.
2021. ápr. 21. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Na végül sikerült elköltözni?

Azért ne hagyd, hogy a szülők megfojtsanak a "szeretetükkel" - sajnos enyémek is ilyenek, tudom milyen ez. De muszáj meghúzni a határokat.

2021. jún. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kevés a fizetésed, akkor nem érné meg otthon maradni? Mert így megtarthatod az egész fizezésed, ha meg elköltözöl akkor a felét az albérletre költöd.
2021. jún. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha elköltözök, messze megyek, másik városba, ahol többet kereshetnék.
2021. jún. 19. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!