Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit választanátok? 3 óra...

Mit választanátok? 3 óra alvás vagy fentmaradni?

Figyelt kérdés

5-kor kéne kelnem most kivételesen. Sok mindent nem kell csinálnom, csak elkísérnem valakit az anyósülésen 250 km-es autóúton oda-vissza GPS-t fogva a kezemben meg figyelni a táblákat a sofőrnek. Amikor odaérünk pedig megvárni egy széken, amíg végez akit kísérek egy orvosi vizsgálattal. Előző éjjel aludtam 5 órát, délután még hozzá másfelet. Picit fáradt vagyok, de alapból 3 előtt sosem fekszem le és még a pörgő időszakom végén vagyok, félig pörgök félig pedig tenném el magam. Menjek most aludni, hátha sikerül aludni, vagy inkább maradjak mostmár fent?

Ha számít, huszas éveim elején járó férfi vagyok, alap alvásigényem 10-12 óra, azalatt mosott szhar vagyok (igaz, csak hétvégén tudok aludni ennyit, suliidőben 5 órákat alszom).



2021. ápr. 22. 01:54
A kérdező szavazást indított:
Aludjak, jól jön a kis energia
Most már maradjak fent
36 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Hát még mindig videojátékozom és szerintem ha még most is lefeküdnék, akkor a refluxom miatti kötelező 30 perces forgolódásom miatt ebből lenne nagyonmax 2 óra. Nemtudom, hogy az még megéri-e.
2021. ápr. 22. 02:22
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb embernek jól jön ilyenkor egy kis alvás de attól függ milyen típus vagy. Én tudom magamról hogy 3 órára már nincs értelme elaludnom mert akkor amikor kelnem kell meg sem fogom hallani az ébresztőt és teljesen el fogok aludni. Viszont ha te nem ilyen vagy akkor nyugodtan aludj inkább.
2021. ápr. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
77%

Személy szerint én inkább ilyenkor nem alszok, mert pár óra alvás után fáradtabb/álmosabb vagyok.

De ha neked jót tesz pár óra alvás,aludj nyugodtan:)

2021. ápr. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt a 10-12 óra alvás igény nem normális! Kivéve ha nincs valami olyan betegséged. Szokj le a kávéról, energia italról, kezdj el vitamint szedni, mozogni.

Másrészt az alvás ciklusok kb. 90 percesek. Ha tudod, hogy milyen hosszú a ciklusod és ahhoz időzítesz egy ébresztőt (pl. lefekszel 2kor és tudod, hogy kb. 3:30-4kor van vége akkor nem ártasz vele). Ha pont egy mély alvásból kelsz fel akkor csak rosszabb lesz.

Igaz már nem aktuális, de hátha másnak vagy legközelebb segít.

2021. ápr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kocsiba meg elalszik
2021. ápr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
En sem aludnek, mert sajat tapasztalat, hogy borzalmas erzes felkelni es ugyanolyan faradt vagy.
2021. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én majdnem minden nap csak három órát alszok, van, akinek ennyi is elég.
2021. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!