Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik név hangzik legjobban?

Melyik név hangzik legjobban?

Figyelt kérdés

Nagy Kevin

Nagy Olivér

Nagy Richárd


2021. ápr. 22. 21:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, ha meglesz a nagy döntés, majd írd meg nekünk légyszi :)
2021. ápr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Rendben :)
2021. ápr. 22. 22:50
 23/33 anonim ***** válasza:
74%
Olivér
2021. ápr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
37%

Azt akartam írni, hogy Richárd, vagy ..., de rájöttem, hogy igazából nincs vagy. A Kevin tetszik, ha angol nyelvterületen adják, oda született gyereknek. Így itthon inkább fura, nem jó értelemben.


Olivért soha, legfeljebb házi kedvencnek! Teknősnek vagy lónak.

2021. ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
59%
Richard
2021. ápr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
43%

Első asszociációk (szerintem a magyar lakosság túlnyomó részében, korosztálytól függetlenül)


Olivér - Oli úr, "Csóközön" - Nem adnám!


Kevin - Kevint láttátok a reptéren? Még velünk volt? Hol van Kevin???!!! - Nem adnám!


Richárd - Oroszlánszívű Richárd - Adnám, szép!

2021. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
41%

Egyiket sem

Sajnos vannak olyan gyerekek, akik már óvodában elkezdik egymást bántani, megfélemlíten,

mindegyik névvel bántani fogják.

Ne utálja szegény gyerek a nevét

Óvodában dolgozok mint dajka, látom és tapasztalom,hogy melyik névre ugranak a kicsik.


Kevin ... karácsonyi hülye film gyerekek ismerik


Olivért, olinak becézik sokan gúnyt űznek,hogy oli oli Olivia

Anyádék lányt akartak aztán mégis te jöttél, biztos nem szeretnek


A Richard,Ricsi akinek a pocse kicsi


Van még a Vince- pince

Noel- menj el

Nóra-ora

Dóra- csizivel becézik hülye meséböl

Bence- Kemence,aminek nincs a helyén az esze

Barnabás- Barna szóval egy kaki


Mariann,most Mari vagy,vagy Anna


Nagyok kevés név van ami szép és a kis 4 évesek nem űznek belőle gúnyt.


Tudod hány és hány gyerek sír az óvodában ezért nap mint nap mert utálja a nevét


Tudjuk mi szülők,hogy egy ilyennel nem szabad foglalkozni, és a többi gyerekre is rászolnak,de ők még nem tudják úgy lekakilni a dolgot mint mi

Nekem is 16 év kellett mire azt mondtam,azt éreztem,hogy már nem veszek fel minden baromságot,és nem érdekel.


Jól dönts.


És nem csak óvodában csináljak, ezt folytatódni fog majd az általános iskolában is


Szegény gyereknek ne akarj 10-13 év baszogatást adni.

Minden gyerek a szülőt fogja hibáztatni,hogy kellett ezt a nevet adjátok és ő nem fog azzal a válasszal megelégedni,hogy hát nekünk tetszett.

2021. ápr. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

#27 miért lett lepontozva

Korrekt

2021. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Nem én pontoztam le, de ettől függetlenül megértem, hogy miért.

Nem lehet félelemben élni, és még a gyerek nevét is aszerint megválasztani, hogy az összeférthetetlen emberek terrorja (akár gyerekek, akár felnőttek) mit diktál.


Engedni a zsarolásnak, a terrorizmusnak, a megfélemlítésnek?

Az önmagunkért és az értékeinkért való kiállás helyett a durva megalkuvást választani, mint egy mimóza, hogy békén hagyjanak? - Ha kipécézik valamiért a gyereket/az embert, úgyis találnak rajta majd fogást! Kövér-sovány, szőke-barna, szemüveges-kancsal-csámpás fogú, bénán rajzol, bénán fogócskázik, bénán focizik, csíkos nadrágot hord-pöttyös nadrágot hord, "van sapkája-nincs sapkája", mint a nyuszinak a viccben.

A gyerekek kegyetlenek. Később a felnőttek is.

Nem arra kell tanítani a gyereket, hogy mindent kivédjen, mert az lehetetlen, hanem arra, hogy tudja kezelni, feldolgozni és megfelelően lereagálni az ilyen ütéseket LELKI SÉRÜLÉS NÉLKÜL.

Egy szülőnek az az elsődleges feladata, hogy a saját példáján keresztül is, és tudatos nevelés útján is erre készítse fel a gyereket!


Arról nem beszélve, hogy MINDEN kereszt- és vezetéknévből, vagy azok kombinációjából lehet gúnyt űzni, kisebb-nagyobb kreativitás mellett.


Én boldog lennék, ha Richárdnak hívnának, és ha fiam lenne, Richardnak hívnám. És ha csúfolnák, hogy Ricsi, kinek a pöcse kicsi (sose hallottam még amúgy), akkor két dolgot mesélnék el neki, miután félbehagyta a bőgést. Az egyik a leghíresebb Richárdról, Oroszlánszívű Richárdról szólna. A másik arról az ötletes kettévágásáról ennek a szép névnek, amit egyszer valahol egy logóban láttam. Rich/hard - ami magyarul annyit tesz, Gazdag/kemény - és elmagyaráznám neki, hogy Gazdag, amiért ilyen szép hangzású, fiús/férfias neve van, és ha buta gyerekek csúfolják érte, akkor nem kell a szívére venni, hanem a butasággal szemben meg kell keményítenie magát, hogy leperegjen róla, mert így tesz egy igazán erős fiú, férfi.


A gyereket meg kell tanítani boldogulni az élet viharaiban, nem pedig megóvni a széltől.


Amúgy az én tippem Richárd! :)

2021. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Richard
2021. ápr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!