Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az újlatin nyelvek közül...

Az újlatin nyelvek közül szerintetek is a portugál hangzik a legjobban úgy, mint a román?

Figyelt kérdés

2015. febr. 27. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a lengyelre hasonlít a hangzása, a románban nincs ennyi sisegés, a meg a portugálban nincs annyi cs hang, mint a románban.
2015. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem inkább az olaszra. nekem úgy hangzik a román mintha az olasz-szláv nyelv keveréke lenne.
2015. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BlackHand ***** válasza:

Két erdélyi származású kollégám is mesélte, hogy annyira hasonlít a két nyelv, hogy néha simán mondatokat is megértenek belőle, pedig csak románul tudnak.

Csak hát a sok s-nek ejtett s, és elharapott szóvég miatt másnak hangzik.

2015. febr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
A roman az osszetett nyelv. Minden nyelvbol loptak.
2015. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Előző: az lehet, de azért a végeredmény nem rossz.

Egyébként a portugál egy kicsit hasonló hangzásra, szerintem.

2015. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
aki románul tud az tudja a többi újlatin nyelvet is. Tanulás nélkül értjük egymást és egy idő után (pár hét) a román képes átállni akármelyik újlatin nyelvre, közel fél év alatt totál felszívódik az akcentus. Ezzel így vannak a többi újlatinok is, nekem van jelenleg 2 olasz és 3 spanyol munkatársam, 10 hónapja dolgoznak itt Romániában és már nemveszed észre rajtuk hogy nem anyanyelvük a román, én is dolgoztam kint Olaszországba 3,5 évet, Portugáliában 11 hónapot, Franciaországban 1 év 4 hónapot és Spanyolországban 2 évet. Az ottaniak ugyan így vélekedtek rólam fél év után annyira áttudtam állni a nyelvekre. Amúgy van hogy sokszor egy keverék nyelvet használunk amiben olasz-spanyol-román szavak vannak, nagyon szép hangzása van.
2015. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!