Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mért lett annyira divat a...

Mért lett annyira divat a csövezés, modern nevén Bushcraft, hogy majdnem mindenki ezt akarja csinálni?

Figyelt kérdés
Mindegy hogy nevezzük * bushcraft, vadkemping, off grid és hasonló modern hangzatos nevek akkor is csak több napos, vagy több hetes hajléktalan életmódról beszélünk. Pár éve mért nyomatják ennyire?

2021. ápr. 23. 04:47
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Talán mert lehet az embereknek kezd valóban az agyukra menni a bezártság meg az otthondöglés.
2021. ápr. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem uj dolog. En a fel eletemet vadkempingben toltottem, amikor nem volt suli, mindig mentunk a szuleimmel. Pesten szuletettkent szivesebben mentem veluk a Tisza es a Tisza to melle vadkempingezni, mint az agyonajnarozott es gusztustalan Balaton melle. Imadtam a kethetes kajakturakat is. A Lonyai kastely kornyeken szalltunk vizre es minden ejjel mashol kempingeztunk, lementunk egeszen Szegedig. Sokszor volt a Tisza tavon a kis neptelen szigeteken satrazos kethetunk - kb. Poroszlo magassagaban, csonakkal mentunk ki a partra kajaert es ivovizert, 2-3 naponta. Sokszor meg suliidoben is mentunk kempingezni-horgaszni, ha hosszu hetvege volt. Sose volt jobb nyaralasom, mint azokban az idokben!!! Szerintem nem uj divat egyaltalan. Ha tehetnem, ma is mennek.
2021. ápr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem új dolog ez, csak régen nem volt ilyen fancy neve.
2021. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen is volt ilyen, csak lehet nem így hívták. Egyébként ne keverjük a fogalmakat, bár vannak összefüggések, de nem ugyanaz egyik sem. A bushcraft a természetben való boldogulást jelenti, túlélési készségek elsajátítása, stb.

Vadkempingezni meg egy túra alkalmával is lehet - ezt nyilván bushcrafttal is össze lehet kötni s fordítva. Az off grid élet meg egy hosszabb távú kinn létet jelent a civilizációtól távolabb.

2021. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt szerintem eleve rosszul közelíted meg azzal, hogy "csövezés", meg hogy a civilizációtól távol csak vademberek élnek.

Egyre több ember van a világon, aki ki kíván szakadni a társadalomból, és ilyen elzártabb életet élni. Ki hosszabb, ki rövidebb időre tudja/meri megtenni.

2021. júl. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
mert hatalmas élmény egyedül az erdőben lenni. Ahogy Széchenyi Zsigmond vadász is leírta hogy vadászat lényege az erdőzúgás hallgatása
2022. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt felesleges olyannak magyarázni, aki nem tud különbséget tenni a csövezés, és a bushcraft,vadkemping között... Egyébként nem divatba jött, hanem újra divatba jött. Pár évtizede még teljesen általános volt.
nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!