Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlófűtés cső, milyet?

Padlófűtés cső, milyet?

Figyelt kérdés

Padlófűtést szeretnék. Van speci padlófűtés cső,és a "mezei" 5rétegű. Mindkettővel szoktak padlófűtést telepíteni. Árba kb ugyanaz mindkettő,kb 20-30ft diferencia. De mibe jobb a padlófűtés cső? Erre sehol nem találok magyarázatot.Annyit találtam,hogy a padlócső,3bár ig nyomható.


Ami kicsit aggaszt,illetve a "mezei" 5rétegű mellett szól,hogy 90fokig terhelhető. A padlófűtés csöve nem tudom. Persze tudom nem lehet 80fokkal tölteni,meg nem is akarom.


Pufferos fűtésem van,faelgázosító kazánnal. A tartályok 80fokon vannak töltve. Ősszel behalt a keverőszelepem,felnyomta a 80fokos vizet a radiátorba. Ezen aggódom picit,ha pl a padlófűtés cső csak mondjuk 50fokot bír,behal a keverőszelep,leolvadnak a csövek a padlóba verhetem szét a házat. Viszont ha jobb mondjuk a hőleadása,akkor meggondolandó.



#Padlófűtés.csövezés
2020. jan. 11. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Visszafele kezdem. Amikor olyan hőtermelőnk van van beépítve a rendszerbe amelyiknél "megszaladhat" a hőmérséklet, mindenképp kell a padlófűtés körbe még az osztó előtt másodlagos védelmet beépíteni. Ez lehet thermosztatikus visszakeverő-kőr, vagy hőcserélős leválasztás. A túl meleg víz a padlóban nem direkt fogja károsítani a csövet, hanem közvetetten. Túlmelegedik az aljzatbeton,tágulási repedések keletkeznek, és a megnövekedett dilatáció elnyírhatja a fűtéscsöveket. A táguló beton amennyiben nincsen a falaknál dilatációs hézag, még a falakat is megrepeszthetik.

Padlófűtéscsövet nagyon sok cég gyárt, de mindenképp szem előtt kell tartani, hogy a cső garantáltan oxigéndiffúzió-mentes legyen, és ne kelljen a szereléséhez speciális szerszámpark. Nagy építő cégek engedhetik meg maguknak, hogy költségcsökkentés címen elkötelezzék magukat egy gyártónál (WAWIN, GEBERIT, UNIPOR, stb) aminek a csöveit pl úgy kell a fittingekkel összesütni. Ezek a cégek 10-100 km hosszban veszik a csöveket, és a te áraidnak a feléért. Továbbá a melósok se lopják szét a készletet, mivel a speciális szerszámok nélkül otthon nem sokat tudnak vele kezdeni. Az ötrétegű cső viszont ideális kisipari felhasználásra, mert elfogadható árú, oxigéndiffúzió mentes, könnyű vele dolgozni, univerzális, jó az ivóvízhez fűtéshez, minden mezei épületgépész boltban van hozzá minden. Szerszám ami speciális a pressz-gép (mindenképp presszelj, a csavarost felejtsd el), de ahol veszed a csövet bérelhető, kell hozzá még egy külső hajlítórugó, meg egy sorjázó-kalibráló, mind filléres dolgok. Én biztos maradnék a bevált ötrétegűnél a helyedben.

2020. jan. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Akkor maradok a "mezei" 5rétegünél. Diletáció,stb.tiszta dolog,számolok vele. Keverőszelep persze mindenképpen lesz. De ugye pont ezen aggódtam. A radiátorkörön van jelenleg,időjárástól függően állítom 45-55fok közt. És sajnos ez a keverőszelep hányt be,és 1:1be felküldte a 80fokos vizet a radiatorba. Ezen aggódom,mi van ha a padlófűtés keverő is megadja magát egyszer.
2020. jan. 12. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Minőségi, és megfelelő méretű keverőszelep kell, akkor nem lesz gond. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor a padlófűtés előremenőjére ráraksz egy csőtermosztátot amit beállítasz a felső határhőmérsékletre, ami pár fokkal magasabb legyen a keverőszelep hőmérsékleténél. Ha bexarik a keverőszelep, akkor a csőtermosztát biztonsági hőkorlátozóként fog működni, és lekapcsolja a kör keringtető szivattyúját. A puffer úgyis felveszi a hőt, a radiátor meg elviseli a 90 fokot is, gond nem lehet.
2020. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet! Bekötök egy csőtermosztátot a szivattyú áramkörbe.
2020. jan. 12. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!