Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ezek a nyitásnak nevezett...

Ha ezek a nyitásnak nevezett nem nyitások helyett a védettségi igazolvány kelte + 45 nap után az emberek mentesülnének legalább a köztéri maszk viselés alól, annak milyen hatása lenne?

Figyelt kérdés
Szomszédokkal közös vélemény, hogy arra hogy oltott személytől, aki nem is köhög, az esély arra hogy valaki elkapja a vírust annyi, mint hogy a válogatott az EB-n franciákat németeket és portugálokat is megveri, gyakorlatilag 0. Ez a maszk mentesség valahogy nincs benn sem a védettségben, sem a 4 millió oltottban sem. Ha ez benn lenne szerintünk ösztönző lenne az oltásra két irányból is. Egyrészt szélesebb körben jelentene kedvezményt, másrészt azok a hivatásos rettegők, akik az oltástól is félnek, de ettől is megijednének, lehet hogy a regisztrációt választanák. A vakcinák jönnek, és a regisztráltak kevesen vannak. Mi regisztráltunk, és oltás pártiak vagyunk.

2021. ápr. 24. 10:23
A kérdező szavazást indított:
Nem lenne helyes, romolna a járvány helyzet
Nem lenne hatása az oltakozási kedvre
Egyértelműen pozitív hozadéka lenne, akár 5,5 millió fölé is menne a regisztráltak száma rövid idő alatt.
18 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A maszk a legkevesebb.

Ha nem különböztetnék meg negatívan a nem oltottakat, nem menne a boszorkányüldözés, az jóval nagyobb ösztönző lenne.

2021. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

“ Szomszédokkal közös vélemény, hogy arra hogy oltott személytől, aki nem is köhög, az esély arra hogy valaki elkapja a vírust (...) gyakorlatilag 0.”


Ugye jol sejtem, hogy nem hogy orvos nincs koztetek, de meg egy kozepfoku egeszsegugyi kepzettseggel rendelkezo ember sem?

Sima legzessel is tovabbitod a virust (ezt aeroszol meretu reszecskekkel, de az is azt jelenti, hogy kb fel ora alatt egy atlag szobat beteritesz vele, es raadasul ugye ezek a meretu “cseppek” konnyebbek a levegonel, tehat lebegnek), de a beszed, etkezes, emelkedettebb legzesszam (sportolas pl.), enekles, emelt hangero (khm, EB focimeccsek...) meg komolyobb kockazati tenyezot jelentenek, mivel ilyenkor tobb tizszeres mennyisegu es meretu (legtobbszor mar szabad szemmel is lathato) viruscseppeket engedsz szabadjara.


Amugymeg nem hiszem el, hogy ez a maszk kerdes mennyire beakadt egyeseknel. Azt siman megertem, hogy a kereskedelmi es egyeb szolgaltatasok leallitasa az ott dolgozoknak rossz, azt is, hogy az embereknek hianyzik a kimozdulas. Na de hogy valakit egy 10 grammos szovetdarab zavarjon legjobban, azt nem tudom elhinni...


(A kepzelt legzesi nehezsegeket, oxigenhianyt es hasonlo teveszmeket meg inkabb ugorjuk is.)

2021. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, a szomszédokkal konzultáltam rész után nem olvastam tovább.


Bár jó, ha te Cili meg Bözsinénivel vírusszakértősködtök.


De ha kontextusba helyezem, az én szomszédomból 1 beszámíthatatlan elmebeteg, másik, az anyja bolond, kettő meg full gonosz és előbbit gyámság alá akarják helyezni.


Belegondoltam, ha én konzultálok ezekkel, a tek vagy a rendőrség jön ki előbb?.


Részemről ennyit az értelmiségi szomszédokról, kivéve ha nem a Rózsa dimbon laktok és van legalább egyikőtöknek mesterdiplomája.

2021. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valóban senki sem egészségügyi dolgozó. A regisztráltak száma nem nagyon akar számottevően emelkedni. Igenis a kötelező maszk sokak számára szabadidős tevékenységeknél mozi, állatkert múzeum kizáró ok. Nálam is. A második válaszoló szakértelmét nem vonom kétségbe, de az, hogyha tényleg a védettségi igazolvány kelte +45 naptól állna be a mentesség, tehát ekkor már a második vakcina is dolgozik, annak a kockázata közterületen, főleg vidéken ahol 1,5- 2 m távolság bőven tartható, hogy emelkedne a fertőzés ettől, az tényleg annyi, mint a válogatottnak a 9 pont. A színház mozi nyitás helyett be lehetne vállalni.
2021. ápr. 24. 13:52
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Aztán mesélj, hogy van Vágási Feri? Olyan rég láttuk, bejött neki, hogy beszállt az internetbe?
2021. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!