Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért veszekednek az oltáspárt...

Miért veszekednek az oltáspártiak és az oltásellenesek?

Figyelt kérdés

Egyiküknek sincs jó indoka a veszekedésre. Szerintem kb. fele-fele arányban lesznek. Az o.p. csoport védett lesz az o.e. csoporttól ugye az oltás révén, akkor mi a probléma? Meg kéne hagyni az o.e csoport szabadságát.


Ugyanígy az o.e. csoport minek szidja az o.p. csoportot hogy birka, semmi köze hozzá más mit tesz az életével, ugyanúgy szabadok.



2021. ápr. 25. 15:59
A kérdező szavazást indított:
Az oltáspárti csoporthoz tartozom
Az oltásellenes csoporthoz tartozom
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem tudnak kommunikálni és félreértik egymást. Azt hiszik a másik ellenség és rosszat akar, ezért meg akarják őket állítani. De úgy akarják megállítani, hogy erőszakosan beszélnek, mert nem elég fejlettek ahhoz értelmileg hogy lássák, hogyan kell együttműködni és empatikusan viselkedni a közös célért. Röviden, tudatlanok, alul fejlettek, nem látják hogy ugyanazért vagyunk.
2021. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy emberekként már mindenért az ellenségeket keressük, nem a barátokat. Ha bármiben eltér a véleményünk egymástól, akkor azt személyes sértésnek vesszük, ezt a mindennapokban is meg lehet figyelni, mikor nem feszegetünk olyan témákat, amikről tudjuk, hogy a másik máshogy vélekedik.
2021. ápr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadom, ha valaki nem szeretne oltást, de ha már a magánéletemhez van köze az zavar.

A párom lenéz, mert beoltattam magam, meg is van a védettségi igazolványom és valószínűleg miután nyitnak a múzeumok,cirkuszok,mozi stb..szeretném kiélvezni. Ezt a párommal viszont nem tehetem meg, mert makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy előbb utóbb oltás nélkül is meg tudja oldani, hogy beengedjék helyekre.


21/L

2021. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Azért mert az oltáspártiak bár beoltották magukat mert tartanak a vírustól, de azért mélyen belül tudják, hogy az oltás sem veszélytelen, ezért rá akarják azt erőltetni mindenkire, a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás alapján. Persze nem tudjuk hogy van-e egyáltalán mellékhatása hosszútávon az oltásnak.
2021. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 Akkor minek vagytok együtt egyáltalán, ha egy ilyen dolog kihatással tud lenni a kapcsolatotokra? Egyikőtök úgyis téved. Én ha szeretem a páromat elfogadom ha nem ért velem egyet.
2021. ápr. 25. 18:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha a párod inkább nem megy veled szórakozni mint beoltassa magát akkor nem szeret eléggé, de te sem szereted őt eléggé hogy ezzel együtt elfogadd.
2021. ápr. 25. 18:11
 7/10 A kérdező kommentje:
4es épp ez az, hogy nem tudjuk. Hova kapkodnak az oltást akarók? Úgy értem azt megértem aki már fél lábbal odaát van akit elvisz már egy meghűlés is. De milliók?
2021. ápr. 25. 18:14
 8/10 A kérdező kommentje:
Érdekesség, hogy a szakértők nem találtak összefüggést a vírusban való érintettség és az oltásellenesség között – oltásellenesből nem lesz nagyobb eséllyel oltáspárti az, aki átesett a víruson. A TK kutatásaiból az is kiderült, hogy nem igazán van átjárás a két csoport között.
2021. ápr. 26. 23:07
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Eltérhet a vélemény! Mama oltást kapott,én sose akarok.

De.

Ne mondjon olyat senki,hogy birka vagyok,hogy elkellene engem különíteni,mint valami tetves koleras ufót!

Mikor itt nyafognak,hogy mi terjesztjük a vírust,akkor megkérdezném,miért? Te sose voltál boltba? Sose mentel sehova?

Az én álláspontom az,hogy aki nem akar beteg lenni tegyen ellene,akit ez nem érint az élje az életét. Ebben nem szabadna korlátozni senkit,valamint ujjal se kéne mutogatni,ha valaki nem oltott. Előtte se volt senki az,mégis kibirták az emberek. Ne én legyek bezárva,amiért ő fel.

2021. ápr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én oltáspárti vagyok és leginkább azt nem szeretem az oltásellenes álláspontban, hogy olyan érveket hangoztatnak, aminek semmi alapja nincs. Pl.


„Ha be vagy oltva, akkor úgyis védett vagy, nem kell az oltatlanokkal törődnöd.”

Aki ezt mondja, az nyilván nincs tisztában a nyájimmunitás fogalmával. Vannak emberek, akik egészségi állapotuk miatt nem kaphatják meg az oltást, és vannak, akikben oltás ellenére sem alakul ki védettség. Ők attól függenek, hogy körülöttük mások be vannak oltva. (Ez minden más betegségnél is így volt, nem újkeletű a dolog. Több országban olyan betegségek terjednek megint az oltásellenesség miatt, amiket az én gyerekkoromra már rég elfelejtettünk, erre most megint itt vannak.)


„Semmi gond nincs azzal, ha moziba/étterembe/koncertre megyek, hiszen te is szoktál buszon utazni és ott is terjed.”

A terjedés megállítása szempontjából nyilván az lenne az ideális, ha senki nem menne sehova, ez viszont nyilván nem kivitelezhető. Ételt venni muszáj, gyógyszertáraknak nyitva kell lenniük, kórházi dolgozóknak muszáj eljutni a kórházba. Ugyanakkor moziba menni nem muszáj, koncertre menni nem muszáj. Másnak is hiányzik, de belátjuk, hogy nem létszükséglet. A kocsidra se szerelsz szirénát, mert „a tűzoltónak is van, akkor nem mindegy?”


„A vakcinát túl gyorsan fejlesztették ki, nem megbízható, nem ismertek a hosszú távú mellékhatások.”

A koronavírust korábban is ismerte az orvostudomány, csak a nagyközönségnek új. Ez a variánsa virulensebb az eddigieknél, de alapvetően ugyanúgy működik, mint sok másik vírus, így használható rá olyan oltás, aminek ugyanaz a mechanizmusa, csak a vírust kell lecserélni benne. Az évenkénti influenzaoltást ugyanennyi idő alatt fejlesztik ki (igen, az is minden éven más attól, hogy a neve ugyanaz). Amellett erre a vírusra ráállt kb. minden ország összes kutatóorvosa, igen gyorsan kész volt a vakcina, csak az engedélyeztetés hosszú, épp a biztonsági előírások miatt.

Hosszú távú mellékhatása pedig védőoltásnak nem szokott lenni. Amióta a védőoltás fogalma létezik (kb. 300 év), sose volt egyiknek se olyan hatása, ami több év múltán jelentkezik. Vagy pár héten belül jön, vagy nem lesz mellékhatás. A jelenlegi vakcinákat több millió ember kapta meg világszerte, ha tömegesen okoznának valamit, arról tudnánk.


„Ha oltáshoz van kötve az utazás/koncertlátogatás/múzeumlátogatás/stb. az diszkrimináció az oltatlanokkal szemben.”

Diszkrimináció az, amikor rajtad kívül álló okok miatt ér hátrány (bőrszín, származás, nem, stb.) A védőoltás beadatásáról szabadon döntesz, azt nem lehet diszkriminációnak nevezni, hogy „az utazáshoz csak be kellene adatnom valamit, ami elérhető és ingyen van, de szabadon úgy döntök, hogy nem kérem, és ezután nem engednek utazni”. (A „pont azért diszkrimináció, mert önkéntes” értelmezhetetlen, kb. mintha valamire azt mondanád, hogy azért nem finom, mert jó az íze.)


„Az oltáspártiak félnek/rettegnek/fosnak/beszariak stb.”

Tekintve, hogy halt már meg ismerősöm a koronavírusban, és a családomban is vannak gyenge egészségi állapotúak, ezt készséggel elismerem, hogy félek. Tényleg féltem a családtagjaim, barátaim életét és ezt vállalom is. De azt is elismerem, hogy sokkal nagyobb bátorság kell annak felvállalásához, hogy te meg két tűszúrástól reszketsz, szóval ebben nyertél.

2021. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!