Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem szeretnèm beoltatni...

Ha nem szeretnèm beoltatni magam, nem mehetek majd nagyjából sehova?

Figyelt kérdés

Èn erdèlyi vagyok, de imádom Magyarországot és többször szoktunk menni, főleg nyaralni. Illetve kb itt is az lesz, ami a környező országokban ezért érdekel a téma.

Úgy láttam a hírportálokon, hogy a vèdettsègi igazolvánnyal rendelkezők előtt több mindent megnyitnak lassacskán. Ez azt jelenti,hogy ha pl én nem tervezem magam beoltatni,akkor nem is mehetek az ilyen helyekre? Nem úgy volt, hogy nem lesz ilyesfajta megkülönböztetès? Illetve aki már vèdett/beoltott, az már nem kellene fèljen a nem oltottataktól,hiszen vèdett?!

Félreèrtès ne essèk, nem bagatellizálom el a vírushelyzetet, csupán logikát keresek ebben az egészben és nem èrtem jelenleg mit is akarnak elèrni. Nyilván oltassa be magát aki fèl, veszèlyeztetett, de èn mint gyerekvállalás előtt álló nem szeretnèm jelenleg, akkor miért leszek hátrányban? Èn személy szerint vállalom a vírus kockázatát, viszont nem leszek veszélyes már a vèdettek számára, akkor...?


2021. ápr. 26. 09:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%
Ez a baj hogy nem lehet tudni sokat erről az oltásról. Még azt se tudjuk hogy milyen kockázatai lehetnek például a meddőség kérdése ugye. Ezért mondják az orvosok hogy fenntartásaik vannak a vakcinával kapcsolatban.
2021. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
31%
Idemutyizták a rengeteg kínai fost, most valahogy bele kell erőszakolni az emberekbe. Csuti patkányhoz méltó húzás ez is.
2021. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Megèrtem azt is, hogy nem 100%-os az oltás és ők is elkaphatják meg fertőznek csak nem lesz halálos kimenetelű. De ha ők is fertőznek beoltva mint èn nem beoltva akkor ők miért mehetnek bárhová és én nem? Akkor nem csak tőlem kaphatják el,hanem egymástól is 🤔

2021. ápr. 26. 14:15
 14/15 anonim ***** válasza:
21%

Ha mindenki oltatna akkor nem lenne fertőzött aki miatt ping pongoznak a vírussal az emberek.

Ha az oltottak között terjed, az is az oltatlanoktól jön.

Hátha így egyszerűbb megérteni: ha a kutyáknak opcionálisan választható lenne a veszettség elleni oltás, akkor lennének kutyák akik veszettségben halnak meg, de mivel mind be van oltva, nincs veszettség. Ennyire egyszerű.

2021. ápr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
36%

#13 a kérdés jogos. Alapvetően csak arról van szó, hogy az egészségügyet akarják tehermentesíteni. Az oltás ELVILEG megvéd annyira, hogy még ha el is kapod, nem leszel olyan rosszul, hogy kórházi ellátásra szorulj.


Viszont természetesen az oltottak is fertőzhetnek másokat.


Ha babát tervezel/vàrsz,akkor szerintem semmiképpen ne oltasd be magad egyelőre. Jelenleg senkinek fogalma sincs arról, hogy hogyan hat a magzatra/anyára a szer.

2021. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!