Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem szeretnèm beoltatni...

Ha nem szeretnèm beoltatni magam, nem mehetek majd nagyjából sehova?

Figyelt kérdés

Èn erdèlyi vagyok, de imádom Magyarországot és többször szoktunk menni, főleg nyaralni. Illetve kb itt is az lesz, ami a környező országokban ezért érdekel a téma.

Úgy láttam a hírportálokon, hogy a vèdettsègi igazolvánnyal rendelkezők előtt több mindent megnyitnak lassacskán. Ez azt jelenti,hogy ha pl én nem tervezem magam beoltatni,akkor nem is mehetek az ilyen helyekre? Nem úgy volt, hogy nem lesz ilyesfajta megkülönböztetès? Illetve aki már vèdett/beoltott, az már nem kellene fèljen a nem oltottataktól,hiszen vèdett?!

Félreèrtès ne essèk, nem bagatellizálom el a vírushelyzetet, csupán logikát keresek ebben az egészben és nem èrtem jelenleg mit is akarnak elèrni. Nyilván oltassa be magát aki fèl, veszèlyeztetett, de èn mint gyerekvállalás előtt álló nem szeretnèm jelenleg, akkor miért leszek hátrányban? Èn személy szerint vállalom a vírus kockázatát, viszont nem leszek veszélyes már a vèdettek számára, akkor...?


2021. ápr. 26. 09:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Egyelőre csak azt tudjuk, hogy lesznek olyan helyek ahova nem mehetsz be. Fesztiválok, koncertek légitársaságok stb.

De még mielőtt tényleg bevezető be kell bizonyítaniuk, hogy ez nem diszkriminatív intézkedés és nem tiporja sárba az emberi jogokat. Ami eleve nehéz lesz ráadásul Strasbourgban is ezt mondják.

2021. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Egy hiba van az írásodban kérdező.Ez pedig az,hogy logikát keresel az egészben.Ne tedd,mert nem találsz.
2021. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Hát a logikus az az lenne hogy aki beoltja magát annak nem kéne félnie a vírustól mivel be van oltva, de ha mégis félnek attól hogy elkapják a vírust akkor viszont csak azt támasztják alá hogy semmit nem ér a vakcinájuk. Itt Magyarországon (nem csak itt) úgy van előadva hogy nem kötelező az oltás, viszont ha étterembe, szállodába,strandra,állatkertbe vagy bárhová elszertnél menni akkor kell az oltási igazolvány, tehát konkrétan zsarolják az embereket azzal hogy ha nem vagy beoltva akkor nem mehetsz sehova. Én nem szeretném beoltatni magamat addig amíg nem tudom hogy mi van abban a vakcinában. A terhes nőknek/gyermeket tervező anyáknak nem ajánlják az oltást és én se ajánlom, sebész orvos vagyok tehát nem vagyok virológus de akinek egy kicsi esze is van az most nem oltja be magát. Egyébként nem vagyok oltás ellenes hisz én magam is adom be az oltást nap mint nap az embereknek.
2021. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

A védettek is elkaphatják, nincs 100%-os módszer. Max nekik nem halálos, hanem átmegy rajtuk enyhébb tünetekkel. Az egy dolog hogy te vállalod a kockázatot oltatlanként, de mások is léteznek a világon, és senki nem akarja tőled elkapni, akkor sem ha náluk enyhe lefolyású lenne az oltád miatt. Ha csak egy kis náthád vagy influd van, azt sem szeretné senki elkapni.

Még a vírus előtti időkben is mindenki kerülte a köhögő, prüszkölő embereket, mert senki nem szeret beteg lenni.

2021. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Ha annyira nem szeretnék a beoltottak elkapni a vírust akkor hétvégén miért tobzódtak az éttermekben maszk nélkül?
2021. ápr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
#3-as szerintem teljesen igazad van. Én is orvos vagyok és a legtöbb kollégámnak is fenntartásai vannak az oltással kapcsolatban.
2021. ápr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

"Nem úgy volt, hogy nem lesz ilyesfajta megkülönböztetès?"


Szerintem nem úgy volt, hogy nem lesz ilyesfajta megkülönböztetés. Úgy volt, hogy nem lesz kötelező a védőoltás. És nem is köteleznek rá senkit. Csak ajánlják és kérik az embereket, hogy éljenek az oltás lehetőségével, mert közösségi, társadalmi érdek is. Tehát így vannak olyan szempontok is meglepő módon, különösen egy állam részéről, amik nem pusztán, vagy nem elsősorban az egyén individualista szempontjait veszik figyelembe, hanem a közösség érdekeit. Ami pedig az, hogy a lehető legtöbb ember be legyen oltva és társadalmi szinten lehessen a járványra valóban befolyással bíró mértékű immunitás.


"Èn személy szerint vállalom a vírus kockázatát, viszont nem leszek veszélyes már a vèdettek számára, akkor...?"


Ilyen nincsen kérdező, hogy én személy szerint vállalom a kockázatot, akkor ez már az én dolgom. Egy csomó olyan eshetőség van, amikor, vagy amiért emberek nem lesznek védettek, akar annak ellenére is, hogy oltakoztak, vagy mert nagyon rossz az általános egészségi állapotuk, mert extrém módon gyenge az immunrendszerük valami okból, vagy mert a legtöbb típusú oltás nem alkalmas számukra, vagy mert megvezették öket és félelemből nem oltatták be magukat, vagy mert nem kerültek sorra akármiért is, most, vagy majd egy rákövetkező oltakozási szezonban, és így az ilyen emberek megfertőződhetnek, megbetegedhetnek, meghalhatnak, anyák, apák, gyermekek, ha olyan valakivel kerülnek kontaktusba, aki ugyan megtehette volna, hogy beoltatja magát, de ennek ellenére nem tette, mert olyan individualista, vagy egoista életszemlélettel élt, mint amire a te kérdésed is utal egyébként veled kapcsolatban. De engedjük meg, hogy ez csak a bele nem gondolás inkább, kvázi tudatlanság. Egyéb esetben az én megítélésem szerint önző és jellemtelen ez a hozzáállás.

Ezért ha van, vagy lesz efféle megkülönböztetés (remélhetőleg igen) a beoltottak javára, az legelőször is nagyon jól van úgy, és tekinthető egyfajta morális útmutatásnak, segítségnek is. Szerintem egyébként gáz, hogy ezt el kell magyarázni embereknek... hogy ez a majd a többiek úgyis megállnak a piros lámpánál, nekem nem kell, meg a nekem ne mondja meg senki mentalitás talán nem biztos, hogy egészséges.

2021. ápr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

"De még mielőtt tényleg bevezető be kell bizonyítaniuk, hogy ez nem diszkriminatív intézkedés és nem tiporja sárba az emberi jogokat."

Istenem, miért írtok ilyen ostobaságot? Semmit nem kell senkinek bizonyítani, ez be lesz vezetve, és aki nem oltatott, az nem megy sehova, legfeljebb a járda szigetekre. Lehet lázadni, de meg itt hülyeségeket irogatni, de senkit nem fog érdekelni. A kutya ugat, a karaván halad.

2021. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Bárhova mehetsz, ahol nincsenek emberek.


Engem nem vonz, hogy vadidegenekkel nyomorogjak a teraszokon.. inkább kimegyek az erdőbe, ahol embert se látok.

2021. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

7 voltam...


Az, hogy gyerekvállalás előtt álló vagy, valamiért kimaradt számomra első olvasatra. Nem vagyok orvos és nem tudom, hogy valójában lehetnek e meddősségi problémák következmények esetleg védőoltások következtében. De valószínűleg a fertőzöttség következtében lehetnek. Mindazáltal ha ilyen az ok, az nyilván más kérdés, mert ez már legalább tényleg ok...

Ezzel együtt is szerintem jogos az említett megkülönböztetés, ilyen kivételekkel esetleg, mint a -"gyerekvállalás előtt állok", amennyiben ez orvosilag indokolt lehet a vakcinálással szembeni tartózkodásra vonatkozólag.

2021. ápr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!