Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 18 éves lányként pályaválasztá...

18 éves lányként pályaválasztási dilemmával inkább pszichológushoz vagy inkább lifecoach-hoz menjek?

Figyelt kérdés
Egy pszichológus foglalkozik ilyen piszlicsáré ügyekkel? Nem akarom elvenni az időt olyantól, akinek nálam nagyobb a problémája, öngyilkosságon gondolkodik, válnak a szülők, ilyesmi.

2021. ápr. 26. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

Life coach semmire sem jó.


Az iskoládnak nincs pályaválasztási tanácsadója (vagy a sulis körzetnek)? Nálunk az iskolatitkár továbbította a diákokat.

2021. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Egyetértek az előttem íróval.


Ha az iskoládban nincs pályaválasztási tanácsadó, akkor nyugodtan fordulj tanácsadó szakpszichológushoz. A képzésük során 3 szakirány közül választhatnak, amelyek közül a munka-és pályatanácsadás az egyik.

2021. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Life coach-hoz NEM ajánlom, hogy menjél, vannak pszichológusok, akik foglalkoznak ezzel a területtel, és 1000-el megbízhatóbbak.
2021. ápr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Írd le, milyen pályákon gondolkodsz, és mi segítünk :)
2021. ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pályaválasztási tanácsadóhoz mentem, aki amúgy pszichológus, és ingyen volt valahol Budapesten.
2021. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jogász és óvónő közt dilemmázom. Szüleim ügyvédek, azt mondták, én is az leszek, de én letojom a jogot magasról, soha nem érdekelt, a gyerekeket viszont imádom és ők is engem. Szüleim elváltak és az egyetlen dolog, amiben egyetértenek az az, hogy én ügyvéd leszek. Apum autót ígért nekem, ha felvesznek, anyu meg lakást, de én nem akarok ilyen életet. Nem akarom, hogy mindenem meglegyen cserébe azért, hogy boldogtalan legyek. Inkább megyek diákmelózni és lakótárssal albérletbe boldogan, mint anyám új palijának az eladó lakásába magolni olyasmit, ami nem köt le. Viszont félek bántani őket, eleve azért váltak el 10 éve, mert anyu nem tudta nőnek érezni magát amiatt, hogy velem sokat kellett tanulni, mert diszlexiás vagyok, apu meg boldogtalan volt. Most tegyem őket újra boldogtalanná? Mindig azt mondják, más bármit megtenne, hogy lakást meg autót meg vállalkozást kapjon a popója alá, nem fogok én albérletben tengődni zacskós levesen meg pizzán valami csóró család csóró gyerekével. Talán tényleg pszichológus kell, mert a problémám gyökere nem is a pályaválasztás, hanem a családom.
2021. ápr. 26. 21:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez el is dőlt. Nem a szüleid álmát kell valóraváltanod, hanem a sajátodat. Semmi értelme nincs egy olyan képzésbe belekezdened, ami nem érdekel. A jog rádadásul így egy kínszenvedés lenne neked a rengeteg magolással... Pszichológusra pedig szükséged van, de nem a pályaválasztás, hanem a szülőkkel való viszony és az önbizalomhiány miatt.
2021. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm, akkor pszichológus lesz. Azért jutott eszembe a coach, mert ők elvileg rövid távú megoldást kínálnak anélkül, hogy a múltról kellene hosszan beszélgetni és igazából félek elmondani egy pszichológusnak, hogy így érzek a családom iránt, szégyellem az egészet, nem szívesen beszélek róla, mert kb tényleg mindenem megvan, másoknak sokkal rosszabb. De nekem meg mégis nagyon hiányzik valami.
2021. ápr. 26. 21:25
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A hetessel maximálisan egyetértek. Nem a szüleidnek kell megfelelni. Gondolj bele, senki nem akarhat kb. 40 évig egy olyan területen dolgozni, ami egyáltalán nem érdekli, főleg, ha lenne másik megvalósítható opciója, amit még élvezne is. És igen, jogon elég sokat kell tanulni, úgyhogy olyanok is gyakran szenvednek vele, akiknek ez a nagy álma.

Ezen kívül viszont valóban nem ártana egy pszichológus, mivel úgy tűnik így elsőre, hogy magadat okolod még a szüleid válása miatt is. Nyilván nem én fogom itt megváltoztatni az elképzeléseidet egy kommenttel, de egy gyerek sem lehet igazán hibás a szülei válásáért, sőt a boldogságukért sem ő felelős. Minden (normális) szülő jót akar a gyerekének, és az a céljuk, hogy boldog felnőtt legyen. Ezért még ha kezdetben csalódottak is lesznek a döntésed miatt, akkor is be kell látniuk egy idő után, hogy az ő elvárásaikkal volt a probléma, hiszen azokat nem "rád szabták".

Úgyhogy menj el azért ahhoz a pszichológushoz, hogy ő is tudja segíteni a szüleiddel való kommunikációt és a kapcsolatotokat, de a pályaválasztás egy eléggé eldöntött kérdésnek tűnik. :) Sok szerencsét!

2021. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Négyes vagyok, jól lepontoztak, de azért úgy látom, mégis tudtunk segíteni :) Csak annyit tennék hozzá, hogy ne hagyd magad olyanra rábeszélni, ami ellen teljes szíveddel, lelkeddel tiltakozol. Abból semmi jó nem sülhet ki.
2021. ápr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!