Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nők nem önálló döntésekkel,...

A nők nem önálló döntésekkel, érzésekkel rendelkező emberek, hanem az életük jelentős százalékát a havi ciklusuk határozza meg? (például ha pms-ben szenved?

Figyelt kérdés

Olvastam egy német cikket, ami azt találta, hogy a nők gondolatait, érzéseit az határozza meg, hogy a ciklusuk éppen melyik napján vannak. Van, aki a menstruáció előtt, van, aki menstruációkor, van, aki menstruáció után van rosszul, például ingerültebbek, idegesebbek, vagy depressziósak, magukba fordulnak.

Több fb poszt alatt is olvastam olyan kommenteket, amiben a nők írnak arról, hogy onnan tudják, hogy mikor fog nekik megjonni, hogy veszekednek a párjukkal, ingerülten válaszolnak egyszerű kérdésekre is.


2021. ápr. 27. 15:03
 1/8 A kérdező kommentje:
A kérdés nem minden nőre érthető, csak akiknek hangulatingadozása van emiatt.
2021. ápr. 27. 15:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem határozza meg, legfeljebb befolyásolja.

Ahogyan minden más hatás is befolyásolja minden egyes ember érzéseit.

2021. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pont úgy, mint ahogy a férfiakat az erekciójuk irányítja és befolyásolja.
2021. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember szarul van, mert itt fáj, ott fáj, az tudja befolyásolni az adott napját, de ez nem csak nőknél lehet így, a férfiaknak is fájhat mondjuk a foguk, lehetnek frontérzékenyek... stb.

De ez nem jelenti azt, hogy nincs az egyénnek önálló döntése, önálló érzései.

2021. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bébi szerinted neked nincsenek hormonaid, amik egész életed során változtatják a személyiségedet, kedvedet, vérmérsékletedet, stb? Szerinted a te agyadat nem kémiai anyagok alkotják, amik kiszamithatóvá teszik a viselkedésedet? Szerinted a férfiakat agy és hormonok helyett egy teljesen egyedi lélek irányítja, ami megkülönböztet titeket az állatvilágtól (ide értve a nőket is, persze) :)


Ez butaság, baba. Mind csak emberek vagyunk, nem kell porba taposni a másikat, mert minimálisan máshogy működik a testük, mint a tiéd.


De hogy én is egy kicsit felcsesszelek idegileg, ahogy te is engem, ezért muszáj megjegyeznem: van egy "bio essentialism" nevű teória, aminek az egyik ága arról szól, hogy a férfiak menthetetlenül állatiasak, pont a tesztoszteron / y kromoszóma miatt. Nevelhetsz egy férfit élete első napjától szeretetben, és távol tarthatod minden rossztól, akkor is szilárd statisztikai adatok alapján ezerszer nagyobb eséllyel lesz erőszakos, mint egy nő, akiben ugye nincs annyi erőszakhormon, vagy selejt y kromoszóma.

Ha a nők havi egyszer elveszitik a józan emberi eszüket a hormonok miatt, akkor a férfiaknak sosem volt ilyenjük. Maximum életük vége felé lesz egy rövid ideig, amikor már alacsonyabb a tesztoszteron szintjük.

Szóval hagyjuk is ezt az egészet úgy ahogy van, ugye? :)

2021. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
És ezt ki írta ezt a cikket? Záher Gábor?
2021. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
65%

Mert szerinted egy vegyület önálló döntéssel rendelkezik? Vagy mégis ki hozná meg a döntést? Istenke?

Az ember viselkedését mindenféle tényezők (külső, belső, környezeti, biológiai) befolyásolják, de a döntést az adott ember hozza meg.

A férfiak mindig agresszívek meg idegbetegek, szerintem mi még ugyancsak jók vagyunk a havi pár nappal.

Szerintem ha egy férfiban ugrándoznának a hormonszintek olyan gyorsan, mint egy nőben, fájna a mellük, görcsölne a hasuk, akarna leszakadni a derekuk és mondjuk véreznének napokig, és még a balfasz férjüket is el kéne viselni, aki az ingjét nem bírja kivasalni, szerintem ők havonta mennének tömeggyilkolni. Mi csak magunkban fortyogunk vagy belekötünk a postásba.

2021. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"fájna a mellük, görcsölne a hasuk, akarna leszakadni a derekuk és mondjuk véreznének napokig, és még a balfasz férjüket is el kéne viselni, aki az ingjét nem bírja kivasalni, szerintem ők havonta mennének tömeggyilkolni."


Mélységesen egyet értek.


Nem a hormon phassza fel az agyunkat kérdező, hanem az a tény, hogy a piros napok előtt még a qva melltartó is úgy vág és szorít, hogy amikor nap vegén levesszük, akkor egy óra múlva is sajognak a mellek. De vigyorogni kell a kollégákra. Sajna itthonra már nem marad sok erőnk vigyorogni.

Arról nem is beszélve miféle kínokat élünk át, amikor görcsölünk. Ffi azt el nem tudja képzelni.

2021. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!