Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetnék filmszinész?

Karbé Dániel17 kérdése:

Szerintetek lehetnék filmszinész?

Figyelt kérdés
17éves fiú vagyok eggyik nap hirtelen eszembe jutott hogy miért élek és miért teremtett engem az isten a világra és annyira el gondolkodtam ezen a dolgon hogy este ki mentem a teraszra és csak az égre bámultam hogy miért születtem,rosszúl éreztem magam eggyik nap ugy ébredtem hogy mintha valaki el mondta volna nekem hogy legyek filmszinész és nagyon is megtetszett ez a dolog és nagyon benne is lennék azóta másra nem is gondolok csak a filmszinészetre és olyan gondolatok fordultak a fejembe hogy én erre születtem esetleg vagy ezt kéne csináljam mintha valaki erre az "útra„ terelt volna és nagyon látom ezt a jövőmbe hogy igen megtudnám csinálni sok tanulással és érzem ez nem ugymond fel lángolás vagy valami hasonló dolog hanem egyszerűen ez lett az álmom ugy lettem vele hogy ezt kötelességem meg csinálni mert ha nem megbolondulok pl: meglátok egy családot és látom hogy boldogok meg minden egyrészt szomorú leszek mert nem lehetek a szüleimmel más részt nagyon aggaszt hogy én nekem ez nagyon nem jön be az "átlag„ ember és nagyon át fordultam erre a filmszinészkedés dologra jelenleg szakközép iskolába járok Festő,mázoló,tapétázónak tanulok itt azt látom hogy jövőm nincs benne egy cseppse könyörgök valaki segitsen hogy csináljam e ezt a dolgot és mennyek az álmom után.

2021. máj. 2. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell próbálni. Veszteni valód nincs, legrosszabb esetben megmondják, hogy ez nem neked való.
2021. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem ilyen egyszerű..."én filmszínész akarok lenni" és az leszek.

Nagyon nehéz szakma, és általában felfedezik az embert,nem csak hirtelen az lesz. Színházakba kéne járnod először szerepelni sorolhatnám. Legtöbb színészt már gyerekkorban fedezik fel ilyen 8-9 évesen, szóval lehet már "öreg" vagy hozzá. Jó vannak kivételek is pl Samuel Jacsont 40 évesen fedezték fel.


Megpróbálhatod de nem lesz egy sétagalopp.

2021. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Felfedezni? Ez nem így működik.

Ez egy szakma, tanulni kell, fejleszteni magad, utánajárni a dolgoknak és felvételizni egy filmszínész képzésre. Ha valóban komolyan gondolod.

2021. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ komolyan gondolom viszont ugy vagyok most vele hogy elvégzem ezt a szakmát tovább megyek éretségire utána fő iskolára és onnan mennék erre a szakmára viszont nem tudom hogy kell e fő iskola mert utána olvastam pesten van egy szinész filmszinész képző iskola és csak az elvárás éretségi de utána olvastam szinészeknek mindegyiküknek van fő iskolájuk
2021. máj. 2. 16:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon komolytalan. Próbáltál már előadni valamit? Rögzítsd magadat, miközben előadsz egy jelenetet, nézd vissza és meglátod majd, hogy igazából nem is vagy te akkora tehetség.
2021. máj. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Színészt a Színház és fel művészeti egyetemen képeznek belőled. A felvételi követelmények a következők: ;(az iskola honlapjáról)


Prózai színész:

A képzés célja olyan színművészek kiművelése, akik az elméleti ismeretek és komplex gyakorlati készségek birtokában képesek a kor kihívásainak megfelelő, eltérő színházi stílusokban fellépni a hazai színházi műhelyekben és a nemzetközi színtéren. A képzés kiemelten foglalkozik a színpadi színészmesterség mellett a filmes színészmesterséggel. A cél a későbbi sikeres filmes és televíziós szereplés megalapozása. A hallgatók képzése kitér a hallgatók rádiós és filmszinkronizálási felkészítésére is. A tanulmányok doktori képzéssel folytathatók.

A jelentkezőknek az első fordulóra készíteni kell:

maximum 60 mp-es bemutatkozó videót

Ezen kívül fel kell készülniük:

egy maximum három perces egyéni belépő etűddel (lehet szöveges, zenés, némajáték)

három monológgal

egy verssel

egy zenei kíséret nélküli vagy saját hangszeren kísért dallal

A második fordulóra a felvételi bizottság kérhet más verset, monológot. Várhatók egyéb feladatok, amelyeket a két forduló között kell a felvételizőknek elkészíteni.

A harmadik fordulóban a jelentkezők filmszínészi adottságait is vizsgáljuk, továbbá különböző stílusú jelenetek elkészítését kérjük.Rátermettségüket, felkészültségüket vizsgabizottság előtt, színpadi szerepléssel kell bizonyítaniuk.

A végső elbírálást részvizsgák előzik meg:

ének-zenei meghallgatás, a beszéd és orgánum alkalmasságának elbírálása, a fizikai adottságok, a mozgás- és tánckészség megítélése, valamint beszélgetés az általános műveltség, az irodalmi, művészeti tájékozottság témakörében; a felvételiztetők kíváncsiak a felvételiző személyes motivációira és pszichológiai alkalmasságára. (A második fordulótól korrepetitor segíthet, hangnemhelyes kotta hozható.)

2021. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat (előző vagyok) helyesen Színház-, és filmművészeti egyetem.
2021. máj. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen szóval nehéz az út de nem lehetetlen
2021. máj. 2. 18:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, de az utat most kell kezdeni. Énektanár, logopédus, tánc, esetleg amatőr színjátszóklub stb. És akkor ahogy belotted arra sikerülhet.
2021. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom nincs értelme a létezésünknek, hogy miért vagyunk itt. Mi adjuk neki az értelmet
2021. máj. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!