Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám eltölteni a...

Hogyan tudnám eltölteni a szabadidőmet produktívan?

Figyelt kérdés

Se kutyám se macskám.De elpazarolt időnek érzem,hogy nem csinálok semmit.Van munkahelyem,dolgozok.Belekezdtem még utoljára egy OKJ ba.Elkezdtem nyelvet tanulni és olvasni,edzeni de az időm nagyrészét a neten böngészve,sorozatokat nézve,zenét hallgatva vagy akármi mással töltöm.Szerintem normális ember nem tölt ezzel ennyi időt mint én.Milyen olyan produktív dologgal tudnám elfoglalni magam ami elűzi a magányt addig is?A barátkozásról már letettem.Legalábbis egyelőre.Olyan környéken lakok ahol nem lehet barátkozni.Akár úgy is szólhatna a kérdés,hogy hogyan nyomjam el a magány érzését?Tudom,hogy ezen csak az segíthetne igazán ha találnék olyan embereket.De mint mondtam itt nem igazán lehet.Úgyhogy marad az elnyomás VAGY a kesergés és a szenvedés ami annyira legyengít,hogy egesz nap szart se csinalok es legszivesebben meghalnék.Az ismerkedéssel nincsen bajom, sőt....De most ez van nem tudok mit tenni.Minden hülyével meg nem fogok haverkodni.Próbáltam, rossz volt.

Na mindegy.Igazából annyi lenne a kérdés,hogy mit tudnék még csinálni amivel egész jól el tudnám ütni az időt és egyszerre hasznos is és feltöltő.



2021. máj. 2. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Kezdj vmi hobbit vagy szerezz asszonyt
2021. máj. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagy segítség volt köszi.....
2021. máj. 2. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig 1-nek igaza van abban, hogy keress valami hobbit. Én ugyan nem a magány enyhítésére használom, sőt! Néha pont jó lenne, ha egyedül lehetnék a hobbimmal, mert jobban tudnék rá koncentrálni. Nekem a család- és településkutatás lett ilyen, ami sima családfakutatással kezdődött, mára már kinőtte magát a dolog, és két település családainak feltérképezésével ütöm el az időt. Ha jól haladok és sikerül összeillesztenem minden apró részletet, talán még könyv is lesz belőle.
2021. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Találj magadnak sportot, tanulj meg valamilyen hangszeren, tanulj meg programozni. Tehát szerezz hobbit.
2021. máj. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az angol okés, akkor a youtube aranybánya lesz egyfajta konstruktív passzivitásra, amikor új dolgokat tudsz meg arról, ami a legjobban érdekel. Ha nem megy az angol, akkor is ugyanez, én is így tanultam meg normálisan szövegérteni: kb mindenen ott a felirat, amióta az AI intézi. Igazából ez az egy dolog le tud kötni annyira, hogy külön timeboxba kell szorítani, hogy legyen idő tényleges ténykedésre is.
2021. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Aki el sem olvassa a kérdést az minek válasszol?Írtam,hogy edzek,akkor már minek jöttök a sportal?

Egyébként köszi a válaszokat, vannak hasznos tanácsok is.Várom még őket.

2021. máj. 3. 05:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is a hangszert tudom javasolni, írtad, hogy szereted a zenét (legalábbis hallgatni) vagy kezdj el rajzolni, festeni esetleg
2021. máj. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Más is néz sorozatokat, az is egyfajta hobbi. Igaz ez a zenehallgatásra, és a neten böngészés sem hiábavaló.


A magány ellen a társaság az ellenszer, így azt tanácsolnám, hogy fogadd el (egyelőre) ezt a helyzetet, mást nem tehetsz.

Esetleg megpróbálhatsz régi barátságokat felkeresni.


De nekem a magány ellen rohadt jó ellenszer a fórumozás, instán szoktam még az általam követett emberek posztjaihoz hozzászólni, természetesen nem trollkodás céljából.


Nem tudom, van-e kerted, de én imádom a növényeimet, tengernyi idő telik el a gondozásukkal.


Aztán ha szereted az állatokat, egy macska/kutya remek társaság lehet.

2021. máj. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem munka, tanulás meg pár hobbi mellett nem tudom, mire akarsz még időt szánni. totál lefárasztani magad, hogy elvond a figyelmed a problémáidról nem egészséges dolog.

Egyébként szerintem az sem bűn, ha valaki nem mindig produktívan tölti a szabadidejét és megnéz egy filmet, vagy egy órát netezik.

Ha van rá kapacitásod, akkor kezdj el valami kreatív hobbit, rajzolás, festés, zene stb.

2021. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!