Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kivitelezhető, hogy valaki...

Kivitelezhető, hogy valaki telefonszám nélkül éljen manapság?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve beszéltem utoljára telefonon valakivel, már csak a nagyszüleim voltak akiket egyedül így értem el, de már nekik is lesz internetük. Mindenki mással vagy chat/email, vagy pedig ha hívjuk is egymást, akkor is Messengeren pl.

Viszont nagyon sok kéretlen hívást kapok, 99%-ban reklám. Folyton tiltom ezeket a számokat, de másikról újra keresnek (nem feltétlenül ugyanaz a cég).

Nekem erre semmi szükségem, szívesen megszabadulnék a telefon-előfizetéstől, fölösleges és idegesítő.


Viszont nem tudom, sajnos még internetes rendeléshez, számlázáshoz, ilyesmikhez kell telefonszámot megadni (gondolom pont ezért, hogy eladhassák reklám célra).


Mennyire lehet normálisan élni manapság, ha valakinek nincs telefonszáma? Megszüntethető az előfizetés, vagy ""köteles vagyok"" ezért fizetni és eltűrni a zavaró részét bármiféle előny nélkül?

Van valakinek tapasztalata, milyen lehet telefonszám nélkül élni? Kivitelezhető?


(Tudom, hogy le lehet tiltani mindenféle hívást, de akkor is fizetnem kellene érte fölölegesen, sms-ek jönnek, stb.)


2021. máj. 5. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Mobil kártyás előfizetés, a telefonszámod titkosítása jelenleg az egyetlen megoldás, mert ha nincs bármilyen telefoni elérhetőséged, ellehetetleníted magad az ügyintézéseknél.
2021. máj. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

"...vagy pedig ha hívjuk is egymást, akkor is Messengeren pl."


Lehet, hogy tévedek, de ehhez is kell telefonszám, nem?

2021. máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1

Arra is kell pénzt költeni fölöslegesen... és nem tudom, gondolom továbbra is kötelező lenne megadnom rendeléshez, számlázáshoz. :(


#2

Facebook profilom van, az elég ha jól tudom. Annyi, hogy Messengert lehet talán fb profil nélkül, telefonszámmal is használni.

Javítson ki bárki, ha rosszul tudnám.

2021. máj. 5. 10:52
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Munkahely fog kérni legalább vezetékes számot.


Igaz ők is ha úgyvan a beot meg stb tudja messengeren intézni.


De kell egy vezetékes ha más nem

2021. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4

Munkahelyen skype-on és facebookon kommunikálunk, az irodában pedig van vezetékes telefonunk. Ez nem probléma.


Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még, hátha van ami fontos lehet a témában de én még nem gondoltam rá.

2021. máj. 5. 11:09
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Hát figyelj, ha olyan helyen dolgozol, akkor ígyis-úgyis szükséges. Sokszor telefonról kapod meg a vezetők utasításait, munka közben el kell érned a kollgákat, ami szintén nem indig megoldható neten, mert lehet az illetőnek nincs mobilnetje. Plusz, azért jó ha mindenkinek van telefonja, mert például ha egy balesethez vagy egy sérült emberhez érsz oda a 112-t nem fogod messengeren elérni.
2021. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
a saját életedet neheztítenéd vele
2021. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
SMS-t sok mindenhez kell kapnod, de nyilván lehet nélküle élni. Ne vedd fel... Szerintem be is lehet úgy állítani, hogy kapásból kinyomja azokat akik nincsenek benne a telefonkönyvedben és no problem.
2021. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom hogy le tudom tiltani az idegen számokat, de nekem ez furcsa, hogy köteles vagyok egy fizetős szolgáltatást igénybe venni... :/
2021. máj. 5. 11:26
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem használod hívásra, akkor azért a kártyás nagyságrendekkel olcsóbb.
2021. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!