Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Oltakozók, ti csak a vakcinára...

Oltakozók, ti csak a vakcinára hagyatkoztok, vagy mást is tesztek azért, hogy megelőzzétek a koronavírus okozta betegséget?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az egészséges étkezésre, megfelelő mennyiségű vitaminokra, testmozgásra ... , amik felturbózzák a természetes immunrendszer hatékony működését.

2021. máj. 6. 10:10
A kérdező szavazást indított:
Csak az oltásra hagyatkozom
Egyéb megelőző módszereket is alkalmazok
25 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Immunrendszer nélkül semmilyen oltás nem ér semmit, így nyilván egyéb módszerekkel együtt lesz hatékony.
2021. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
24%
Az itteni válaszadók 99%-a heti 8-szor sportoló, bombatesű, bio és minden mentes ételeket evő, nettó 900.000 forintot kereső, három házzal és két autóval rendelkező sikeres üzletember, így természetesen a szavazásod végeredményét ennek megfelelően "némi" kétséggel kezeld majd.
2021. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%
Én oltakozó vagyok, semmit nem teszek azért, hogy elkerüljem. a koronát. Azért vagyok beoltva, hogy majd mehessek strandra, állatkertbe, moziba stb. Mint a régi szép időkben. 🤮
2021. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Igen.

Ügyelek a higéniára (kézmosás,fertőtlenítés),távolságtartásra,maszkviselésre (ésszerű keretek között,főleg zárt térben).

Napi 1000mg C vitamin.

Egy oltást kaptam hétfőn,még nem vagyok védett.

2021. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
53%

Igen, rendszeresen sportolok és egészségesen táplálkozom. Visszakérdezek. Az oltásellenesek vajon nézettek már valaha vérképet, voltak kivizsgáláson? Mert az nem feltétlenül elég, hogy sportolok és nem szoktam betegeskedni, ha az immunrendszerről van szó. Arra akarok utalni, hogy az se jó, ha valaki egészségtelenül él és az oltástól várja a megváltást, de van egy másik oldala is a történetnek.


#4

Mondjuk az 1000 az ajánlott adag több, mint tízszerese. :)

2021. máj. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
69%

#5

C vitaminnál még hagyján, ott csak wc-n lehúzott pénzt okoz a túladagolás, nekem inkább az az ijesztő, hogy most sokan a D-t is ilyen dózisokban tolják, pedig azt túl lehet adagolni....

2021. máj. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
69%
Ja, szokasos higienia, es egyelore maszk. Amig nincs beoltva 80%, addig nem fogunk normalis eletet elni, szoval menjetek regisztralni :)
2021. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

1. Járvány előtt is egészségesen éltem, sokat mozogtam. Az immunerősítős bullshitet, amit egyébként általában egészségtelenül élő, kövér emberektől hallok, nem vallom, mert van némi alapom a témában.

2. Attól, hogy oltásom van, nem ugrok bele egyből a tömegbe, a két oltás között eleve ugyanúgy élek mint végig a járvány alatt.

2021. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%

Én teszek, de csak olyan dolgokat, amit alapból is megtettem még korona előtt.


Kézmosás, fertőtlenítés mindig megvolt.

Nem "betegesen" de tisztán tartom a dolgokat és mivel régen sokat vonatoztam ahol össze szedtem egy szem fertőzést, azóta kifejezetten ügyelek erre.


Távolságtartással úgy vagyok, hogy mindig is rühelltem a tömeget, meg azt ha a pofámba lihegnek, csak most már van mire hivatkozni, hogy miért ne tegyék.


Ha beteg vagyok, akkor eddig is inkább itthon maradtam, nem mentem semerre. Pont azért, hogy ne fertőzzük össze egymást és ne essen ki egyszerre a fél munkahely. Illetve 1-2 nap ágyban fekvéssel sokkal hamarabb elmúlnak a betegségek és nem húzódik ki 2 hétre.


Vitaminokat, C-vitamint, porcerősítőt mindig is szedtem.


Maszkviseléssel vagyok úgy, hogy üres utcán nem fogom felvenni, de boltban, tömegközlekedésen alapból kötelezővé tenném, legtöbb betegségemet buszon-villamoson szedtem össze mikor a pofámba köhögtek mások és be volt fűtve-fülledve 40 fokra.


Illetve "természetjáró" vagyok. Túrázom télen, nyáron, esőben, hóban, ennél jobb nincs is. Természetes napfény, friss levegő. Izzadsz, taknyolsz, mellé pótolod a folyadékot, tisztítja a szervezeted, edzi a szíved, tüdőd, izmaid, erősíti az immunrendszered.


Nyilván nem "csodaszer" de elég nagy előnyben vagyok ahhoz képest aki otthon ül a panelban lehúzott redőny mellett sörözve a TV-t/gépet bámulva.

2021. máj. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%

6:

D vitamin egy összetett kérdés, feleségem és munkatársai évről évre vizsgálták magukon (gyógyszercégnél dolgoznak, innen az érdeklődés), mert májusban van éves vérképük, és az derült ki, hogy a legtöbb D vitmain készítmény, amit télen szedtek, valószínűleg nem, vagy alig szívódik fel. Az egyik srác próbaképp csak gyógyszerként kapható dózisokat szedett be, és így is hiánya volt majusban. Természetesen ez nem reprezentatív vizsgálat, de ép arra akarok rámutatni, hogy nagyon eltér emberenként, és kell a vérkép, hogy megbizonyosodj, hogy keveset vagy túl sokat viszel be, ileltve melyik készítmény működik neked, melyik nem.

2021. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!