Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyar nyelv és irodalom...

Magyar nyelv és irodalom tanár szeretnék lenni. Van egy pár kérdés a fejemben, ami nem tiszta, 2 év múlva érettségizem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kutattam a témával kapcsolatban. Nyilván kell egy magyar emelt érettségi. Mivel feltétlenül kell egy másik érettségi is (ami lehet történelemből vagy idegennyelvekből) az én választásom az angolra esett, csak nem tudom, hogy azt is emelten kell e letenni, vagy középszinten is elég?

Milyen tételek vannak magyar nyelv és irodalomból emelt szinten? Angolból emelt szinten?

Illetve aki már egyetemre jár, az melyik egyetemre jár? Melyiket ajánljátok? Nem bántátok meg, hogy ilyen pályát választottatok?


Trollok kíméljenek...



2021. máj. 8. 22:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
27%
Segíteni sajnos nem tudok, de azt javaslom gondolkodj még ezen sokat. A kevés fizetés csak egy rossz a sok közül. A mostani gyerekek (persze vannak kivételek) egyáltalán nem tisztelik a tanárokat és ami a legszomorúbb, hogy ez a szülőkre is igaz.
2021. máj. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

A tanári szakma nagyon szép, csak annyira nem keres jól, amennyi energiát belefektetnek. (Igen, itt szokott jönni, hogy hát de nyáriszünet, téliszünet, stb..., de jelezném, hogy ők akkor is ott ülnek és elviselik a sok hülyeséget, amit fenntről kitalálnak nekik).

Az emelt magyar meg kemény, én két éve érettségiztem belőle, akkor is nehéz volt.

[link]

Ezek azok a tételek, amikből még én érettségiztem. Voltak könnyebbek (Petőfi) meg nehezebbek, amik miatt napokig imátkoztam, hogy ne húzzam. Szerencsére a szóbelin általában rendesek az emberrel, legalábbis én így tapasztaltam.

Az írásbeli szerintem nehezebb magyarból, mikor versrészleteket kellett megismerni, meg ha kifogsz egy kortárs költő elvont versét, ott meg is vagy lőve egy kicsit, mert valószínűleg az életéről sem tudsz semmit, a vers meg mintha le lenne kódolva :D

2021. máj. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Én se tudok segíteni, de ha mindenképp tanár akarsz lenni, akkor válassz egy másik szakot is hozzá. A magyar nyelv és irodalom az egynek számít. (Szerintem az angollal jobban jársz, mint a történelemmel.)
2021. máj. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Ezt egy nagyon gazdag ferj mellett erdemes csinalni...

Viccet felreteve, tenyleg ehbert kapnak a pedagogusok.

2021. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Én vagy magyar-törit, vagy magyar-idegen nyelvet ajánlok. Az első kaphatós, a másodikkal pedig könnyebb magánórát adni. Az alap bér tényleg kevés, de ha jó vagy, érettségi felkészítésekből vígan elélsz.
2021. máj. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
2 szakot kell vinned, ha gimiben szeretnél tanítani. A magyar az egy. Kell mellé egy szakpár. Pl töri, angol, földrajz stb.
2021. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Magyartanárin vagyok. Szerintem a legtöbben a saját egyetemünket ajánlanánk, így erre a kérdésre nem tudok válaszolni.

Szerintem a törit ne válaszd mellé szakpárnak! Legyen inkább egy nyelv.

Tegyük fel, megjelölöd az angol-magyar szakpárt. Ez azt jelenti, hogy a te két tantárgyad, amit beszámítanak, az az angol és a magyar, viszont ebből CSAK az egyiket kell emelt szinten teljesíteni. Azonban én javaslom, hogy mindkettőt emelten csináld, hidd el, hogy nem rossz az az egyetemen. (Én is mindkét szakomat emelten csináltam.)

2021. máj. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Azt kihagytam, hogy emelten nincsenek tételek, hanem témakörök vannak. Magyarból ezt majd december-január környékén kiadják, de addig lehet foglalkozni az előző évivel. Általában nincs akkora eltérés.

Plusz amit még nem mondtak, hogy vedd fel faktként, amelyikből emeltezni szeretnél.

2021. máj. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7#

Nem úgy van, hogy a főszaknak az érettségijét kell emelten teljesíteni? Tehát nem mindegy hogy magyar-töri szakra jelentkezik, vagy töri-magyarra. Mert azt kell emelten teljesíteni, amelyik a főtárgya lesz?

2021. máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs főtárgy, mindkét szak egyenértékű. Úgy van főszak, ha alapképzésre mész, és minorként felveszed a másik szakod.

Most már osztatlan képzés van.

2021. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!