Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy én mindenki...

Az miért van, hogy én mindenkire emlékszek óvodából, általánosból, középiskolából és játszótérről, játszóházból, csak én rám nem emlékszik senki? Ennyire lúzer lennék?

Figyelt kérdés
Én mindenkire emlékszek kb., akivel gyerekkoromban játszottam. Nyilván azokra nem emlékszek, akikkel modjuk egyszer-kétszer játszottam, de akikkel homokvárat építettem oviba meg akikkel a játszótéren bandáztunk, azokra igen. Viszont ők nem emlékeznek rám. Senki. Akárkire ráírok, megkérdezi ki vagyok. Oké, nevemet elfelejtette, oké, képről nem ismer meg. De amikor leírom neki, hogy mit csináltunk együtt, akkor mindig azt mondja mindenki, hogy nem emlékszik rám.
2021. máj. 16. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan senkire sem emlékszem, csak nagyon ködösen. Alsóból maradtak csak meg ezek a dolgok.
2021. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pár év alatt képes vagyok sajnos elfelejteni embereket. Elég rossz dolog és nem azért van, mert "lúzerek" és ne akarnék rájuk emlékezni, csak egyszerűen nem marad meg a fejemben. 7 évvel ezelőtti osztálytársaimat már nem tudnám felsorolni sajnos. Sőt állítom, ha találkoznánk sem ugranának be egyből.
2021. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
1 éves koromból van tiszta emlékem.Több is.Tehát szerintem annyira nem lehet ez ritka.
2021. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Fogjunk kezet virtuálisan, mert ugyanez vagyok. Sajnos szinte mindenre emlékszem. Az emberek többsége meg nem. Nem tudom, mi értelme úgy élni, hogy az ember nem emlékszik a dolgokra, amiket csinál.


Nálunk 3-4 éve az egyik régi általános iskolai osztálytársam elkezdett szervezkedni, hogy legyen osztálytalálkozó. Legyen Julcsa. Erre idegenek elkezdtek kommentelni, hogy de jó lesz. Soha nem hallottam a nevüket. De emlékszem mindenkire, emlékszem, ki mikor bukott, ment el a suliból, jött a suliba, stb. Julcsa harmadikban került az osztályunkba, azelőtt másik suliba járt. És ő maga erre nem emlékezett. De kiderült, hogy akkor Julcsa A-s volt, nálunk B-s.


Mondtam, hogy saját találkozónkra elmegyek, de idegen A-sokkal nincs kedvem találkozni. (Amire amúgy megindult utánam a lavina, és többen is mondták, hogy nem akarnak idegenekkel jópofizni.) A fővezér nekem esett, hogy miért vagyok ilyen negatív, felnőttek vagyunk, viselkedjünk úgy. Megkérdeztem tőle, emlékszik-e, ki vagyok én. Nem. Felsoroltam pár nevet, tanárokat is, azokat sem tudta. Mondtam neki, hogy én viszont le tudom rajzolni, melyik órán hogy ültünk, és ő nem volt ott. Elmondtam, hogy tök más iskolába jártunk. "Ja, bocs." Jól van.


Volt egy osztályfőnököm középiskolában, nagyon szerettem, ő pl. azon lepődött meg, hogy valami kapcsán feljött, hogy én mindennap emlékszem az álmaimra. De az is vicces, mikor a saját anyukámnak meséltem valamit a lellei nyári táborról, és meglepődött, hogy ennyiszer voltam. Ő fizette be, ő másolta le a TB kártyámat, ő vitt orvoshoz, ő írt képeslapokat, vitt-hozott az állomásra. És nem emlékezett, hogy ezt 7 éven át csinálta. Én arra is emlékszem, melyik évben melyik szobában voltunk, ki volt ott, hogy voltak az ágyak, ki hol aludt...

33N

2021. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"1 éves koromból van tiszta emlékem."


Ez érdekel nagyon. Honnan tudod, hogy 1 éves vagy az emlékben?

2021. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Oviból van pár emlékem, és emlékszem 3-4 névre, de azért, mert azokat gyakran emlegettük a tesómmal. Néhány ovistársról azt is tudom most kicsodák, mert a közelben laknak/egy helyre jártunk valamit csinálni/a tesómnak a haverjai voltak azóta valamikor.

Játszótérről a fontosabb gyerekekre emlékszem. Velük azóta is megmaradt a kapcsolat. De csak azokra emlékszem, akik később is részei voltak az életemnek, vagy a "banda" vagy "ellenbanda" legfontosabb 3 emberének egyike volt.

De igen, aki egy későbbi időszakban nem szerepelt, és nem volt nagyon hülye neve vagy nem volt a társaság középpontjában, arra egyáltalán nem emlékszem.

Általánostól kezdve viszont minden megvan. Név szerint (vezetéknévvel együtt), ki melyik évben jött, mikor ment stb. (Általánosban évente 2-4 ember cserélődött.)

Igaz, még nem volt annyira régen, még csak 20 éves vagyok.

2021. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5


Bár nekem nincs 1 éves koromból emlékem, annyira nem nehéz megtudni mikor egy emlék. Pl ha a testvér születik 1 éven belül, akkor az egy jó támpont. Olyan emlék, amelyikben az anyuka terhes.


Vagy pl 1 éves korban költöztek és emlékszik az előző helyre.


Stb.

2021. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Oviból nem emlékszem nevekre, de általánosból és gimiből mindenkire. Tavaly volt, hogy a munkahelyemre hozott egy futár csomagot, az egyik általános iskolás osztálytársam volt az. Egyből köszöntem neki stb. Neki meg lövése nem volt róla ki vagyok. Mondta, hogy ismerős vagyok, de a nevemet diktáljam már be, mert nem tudja. Nem mondom, hogy nem esett rosszul. Utána még facebookról is kitörölt.
2021. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

3

Attól, hogy emlékszel valamire, még nem biztos, hogy valós dologról van szó. A memóriánk nagyrésze kitalált, érdemes kutatni ebben a témában.

2021. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap álltam a sorban mered rám egy másik vevő, gondoltam jó csak nézzél, köszönni sosem szoktál, áltiskolás osztálytársam, kb 15 év játssza ezt, hogy "nem ismer meg".
2021. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!