Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett a Mátyás olyan...

Miért lett a Mátyás olyan gyakori név mostanában?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Én két darab Mátyást ismertem egész életemben, azokat is többszörösen közvetett viszonyban, ráadásul Budapesten. Nehezen hiszem, hogy olyan gyakori név lenne...
2021. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki álruhát hord? :)
2021. máj. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Egyet sem ismerek, de itt olvastam többször, borzasztó név
2021. máj. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Mátyások jelenlétének erősödése kompenzálni kívánja az országunkban zajló igazságtalanságokat...
2021. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4. Dettó ugyanezt gondolom. Én a Legyetek jók, ha tudtok című filmet előbb láttam, mint tudtam volna Mátyás király létezéséről. Így nekem Kaka Matyi jut róla eszembe. No meg Rákosi sem volt egy pozitív történelmi figura, ezért sem értem.

A hangzását is borzalmasnak találom. Hasonlóan vélekedek a Tamás és Dénes keresztnevekről is. Szóval nem értem ezeknek a keresztneveknek a felkapottságát.

2021. máj. 20. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én óvodában ismertem először egy nagyon elhízott gyereket ezzel a névvel, aztán általános iskolában megismerkedtem Mátyás királlyal, majd középiskolában is volt egy fiú az évfolyamon ezzel a névvel.


A Tamás nekem sem kedvencem, a Dénes viszont egészen "szexi" név az én megítélésem szerint... :D

2021. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!