Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A Mátyás tér milyen hely...

A Mátyás tér milyen hely mostanában?

Figyelt kérdés

2014. okt. 2. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még mindig jo qrvázo hely!
2014. okt. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem pont erre gondoltam, de köszi a választ:D
2014. okt. 2. 23:59
 3/14 Szabina_1991 ***** válasza:
Ha választhatsz, ne oda menj. Hamar elfogsz kívánkozni onnan.
2014. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#Szabina_1991, miért? Veszélyes/rossz környéknek számít?
2014. okt. 3. 12:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm nemrég a Mátyás térnél vett lakást (József utca legvégén). Először én is meglepődtem rajta, majd amikor először meglátogattam, akkor rájöttem, hogy a környék nem is annyira rossz mint a hírneve. Közlekedés szempontjából egyre jobb hely, épül, szépül a környék. A Blaháról induló és a Blahára érkező 99-es busz ott áll meg a térnél mindkét irányban. A négyes metró is egy nagyobb köpésre van. A téren van egy kicsi Tesco, ott a napi bevásárlást bőven el lehet intézni. Persze a kisebbség még mindig képviselteti ott magát és sajnos kábítószeresek is vannak. Ennek ellenére még sosem ért semmilyen atrocitás, pedig sokszor jártam ott éjjel-nappal, hétköznap és hétvégén is. A legnagyobb meglepetés az volt, hogy a ház tele van fiatalokkal, a kb. 40 lakásból mindössze háromban laknak cigányok. Én ennél sokkal magasabb arányt tippeltem volna a híre alapján. Azt javaslom, hogy ha lakást szeretnél ott venni, akkor nézz körül különböző napszakokban és évszakokban. Igen, évszakokban is. Az ismerősöm télen vette a lakást, kicsit ő is ledöbbent, amikor a jó idő beköszöntével megjelentek a kapuk előtt ücsörgő nemzeti erőforrások.
2014. okt. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagymamám lakik arra,hetente 1-2x járok arra néha este is és semmi gond nincs.15 éve még elég szar volt,de mára egy kellemes kis tér lett.


Nemrég adtak át egy szép új társasházat is és igazat mond az előző válaszoló,sok a fiatal és megújulnak a lakóközösségek.Mamám házában a cigányok is rendesek,dolgoznak,tanulnak.Nem szabad általánosítani.

2014. okt. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
egyre jobb lesz, csak a híre rossz :)
2014. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szabina_1991 ***** válasza:
100%
Igen ha nem te élsz ott akkor nem olyan vészes... Nem neked kell mindennap oda haza járnod. Tény, hogy fejlődik de attól függetlenül rengeteg a drogos, akárki akármit mond. Én a Szigonyban laktam és azt jobb környéknek mondják, mint a Mátyás teret. Nem vagyok cicababa típus, próbáltam megszokni a környéket, de nem igazán ment, engem zavar a sok roma, az esti csetepatéjuk, a sok drogos és hajléktalan... Ráadásul a Mátyás tér környékén van a Tavaszmező, közel a Magdolna utca meg stb... a 99-es busz meg nagyon gáz... :)
2014. okt. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mármint a Mátyás teret vagy a Szigonyt nem tudtad megszokni?
2014. okt. 5. 10:30
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

ez így van, ha nem ott laksz, csak látogatóba mész, az azért egész más. tényleg nagyon sok ott a drogos, a roma, a közbiztonság is hagy kívánni valót maga után. csak azért, mert felújították a teret, még nem lesz jobb hely. pont ez a lényeg, hogy külcsínre adunk, de ami a felszín alatt van... kíváncsi vagyok, jövő ilyenkor hogy fog kinézni az a tér...


a másik meg a 99-es busz. hát nem véletlen hívják gettójáratnak. rendszeresen utazom rajta, minden nap, és gyakran látok rajta drogost, iszonyat tömeg utazik, ahol az utasok 90%-a bliccelő roma. múltkor még verekedés is volt a buszon.

2014. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!