Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha veszel valamit laptop,...

Ha veszel valamit laptop, autó, drága ruha, bármi.. a te szemedben nem veszít az értékéből ha már valami baja lesz?

Figyelt kérdés

Lesz rajta egy karc vagy valami hiba ami a használat során lesz?

Ezt miért érezhetem? Addig szeretem a dolgaimat ameddig tökéletes állapotban vannak. Tegyük hozzá a legolcsóbbtól a legdrágábbig MINDENRE vigyázok amennyire csak tudok.

Ez normális, hogy utána is mikor lesz valami hibája is szeretem de már veszít az értékéből, és nem veszek újat azonnal természetesen, de arra gondolok, hogy akkor a következőre mégjobban fogok vigyázni.



2021. máj. 30. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem, még jobban értékelem és vigyázok rá. Nem tudom mi miatt lehet nálad ez, lehet túl könnyen jön a pénz? Túlságosan adsz a külső megjelenésre? Gáznak érzed hogy lenéznek emiatt mások, csórinak/igénytelennek tartanak?
2021. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én úgy vagyok vele, hogy a tárgyak csak tárgyak, arra valók, hogy használjam őket és amíg funkciónálisak addig lehet száz szépséghibájuk, egyáltalán nem érdekel.
2021. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az (akkor) vadiúj s9plus telefonom egy sz*r minőségű tok miatt az aluminium keretén végig lekopott, az üveghátlapba pedig végig beleégett a vízkő.


Kb. mikor először láttam, a sírás kerülgetett, hogy a felét sem éri már. Aztán belegondoltam, hogy amikor új telefont szoktam venni, kb. 3-4 évente, akkor sem adom el az előzőt, hanem megtartom tartalékba.


Tehát azon kívül, hogy én itthon látom a kopást, kb. semmi baja nincs, mert új tok van rajta, amin keresztül nem látja senki más. Illetve mivel mondtam, hogy nem szoktam eladni a használt telefonjaim, így az értékben sem szenvedek valójában veszteséget.


Amíg a működésében nincs gond, addig nekem ez ugyanaz a vadiúj telefon lesz.

2021. máj. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg rendesen működik vagy javítható, addig nem.
2021. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően van amikor a sírás kerülget. Főleg akkor, amikor tényleg új, jó állapotú az a valami.


Például a zsír új telefonomat szervizbe küldtem, össze karcolt kijelzővel kaptam vissza. Nyilván nem örültem neki, de hosszas huzaona után sem cserélték ki.


Amikor azt látom, hogy parkolás után a kocsimra rá van nyitva, az is elrontja a kedvem.


Aztán úgy ja, amikor már kopik, akkor valahogy agyre kevésbé érdekli az embert. Vigyázok rá továbbra is, de letudom, hogy jobb már nem lesz.


Nyilván olyan szempontból is elgondolkodtat, hogy rohadt sokáig spórolok valamire, megdolgozok érte, és rajtam kívül álló okokból veszít azonnal az értékéből. Mert nyilván veszít ígyis úgyis de azért csak nem mindegy mennyit.

2021. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De, simán.
2021. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én szememben is veszít az értékéből.
2021. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Más szemében is. Ezek csak használati tárgyak, amelyek értéke már a megvásárlásával zuhan. Ezért szeretek sokkal inkább értékálló dolgokba pénzt tenni. Használati tárgyakba pedig annyit amennyi ár-értékben nekem megéri még. Soha nem lesz drága telefonom pont emiatt, de egy azonos árú műtárgyat simán megvennék. Az minimum tartja az árát legrosszabb esetben is, de inkább értékesebbé válik.
2021. máj. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én használom a tárgyaimat nem nézegetem, nem babusgatom.

Az se nagyon érdekel, ahogy a kocsim lökhárítója kinéz.

A fele én voltam, a mások felé mások, de eszembe sincs újrafényezni.

2021. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!