Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy egyetemi ballagáson mi...

Egy egyetemi ballagáson mi történik?

Figyelt kérdés

Idén lenne aktuális a dolog és őszintén szólva nincs kedvem az egészhez. A diplomát jövő nyáron kapjuk meg, addig gyakorlataink lesznek, szóval még csak nem is idén végzünk, hogy már búcsúzkodnunk kelljen egymástól. Őszintén szólva nincs kedvem csak emiatt leutazni a vidéki egyetemi városomba és egy év online oktatásos bohóckodás után hálálkodni a tanároknak, amiért méltóztattak feltölteni nekünk hetente egy-egy diasort.


Szóval a kérdés azokhoz szól, akik már részt vettek egyetemi ballagáson akár hallgatóként, akár meghívottként. Hogy szoktak zajlani ezek az események, miről maradok le, ha nem megyek?



2021. jún. 2. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

A ballagás minket soha nem izgatott,utána elmentünk betépni,inni stb :D

De az egész osztály drogos volt szóval mindegy...

2021. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 flora08 ***** válasza:
59%
Nekünk volt, de én sem rajongtam érte. Hagyomány volt, hogy szerveznek, de a legtöbb csoporttársamnak azért volt ez nagy esemény, mert nem volt nyelvvizsgájuk, ezért nem tudták diplomaosztó keretében átvenni a diplomát. Kellett helyette egy másik végzős banzáj. Hasonlított a középiskolai ballagásra: mondott beszédet hallgató és tanár is, éneklős számmal fellépett egy másodéves csapat, és közösen énekeltek a végzősök (nem csatlakoztam, elképesztő gagyi dalt választottak, nem voltam hajlandó 😄) Pár csoporttársam készített egy zenés montázst a három év alatt összegyűlt képeinkből. Tarisznyánk nem volt, csak egy ilyen egyen kitűzőnk, amit mindenki saját magának készített el, az épületet nem jártuk körbe. Off: Miért idén lesz a ballagás? A gyakorlat miatt már nem fogtok találkozni, nem lesz több órátok?
2021. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy nézett ki, hogy kezdésre mindenki leült az abc sorrendben kiosztott helyére (én elbasztam és F kezdetű vezetéknévvel leültem a Z/Zs-s sor végére, valakinek a helyére, aki nem volt ott). Aztán a dékán mondott egy beszédet, hogy ezzel a diplomával mennyire hasznos tagjai leszünk a társadalomnak (szerintem ő sem hitte el) és név szerint egyesével kihívott mindenkit, hogy vegyék át a diplomájukat.
2021. jún. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
egyetemen ballagás? wtf?
2021. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom #4-hez. Én ugyan fél évszázada végeztem el az egyetemet, de semmilyen nem volt. Diplomaosztás után mindenki ment, ahová akart.
2021. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Változott valami az elmúlt években? Az egyetemen nincs ballagás, diploma osztó van.
2021. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az értetlenkedők táborához.

Két egyetemen is végeztem, egyiken sem volt ballagás :o

Hozzád vágják a diplomádat aztán viszlát.

2021. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nálunk ballagás és diplomaosztó is van. Nem tudom, hogy más egyetemeken/szakokon is így szokás-e, de nálunk már ezer éve így van.

Orvosira járok, ötödév végén van a ballagás, mert ilyenkor vagyunk utoljára a csoporttársainkkal (pontosabban ilyenkor sem, mert egy éve nem engedtek be az egyetemre), hatodévben már mindenki szétszóródik és a világ különböző pontjain végzi a gyakorlatait.

A diplomaosztó hatodév végén van.

Pont a járvány (és hazaköltözés, online oktatás, stb) miatt nem szeretnék ballagásra menni. Ha egy éve nem találkoztam, de még csak nem is kommunikáltam a csoporttársaimmal kivéve pár embert, akkor nem érzem úgy, hogy most hirtelen búcsúzkodnom kellene tőlük.

2021. jún. 2. 20:14
 9/10 flora08 ***** válasza:
Akkor jól értettem, hogy a gyakorlat miatt nem fogtok már találkozni, köszi a választ :) Ha úgy érzed, nem szeretnél menni, hagyd ki. A diplomaosztó sokkal jobb 😄 újabb OFF: édesapám a műszaki egyetemen végzett (nyolcvanas évek), nekik is volt ballagásuk, nem csak diplomaosztó. A kettes válaszoló vagyok.
2021. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Én 2 éve végeztem, nem a múlt században, de ilyenről még életemben nem hallottam, hogy ballagás...

Diplomaosztó van, meg utána fakultatív buli valami törzshelyen.

2021. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!