Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 28 éves nő létemre nem merek...

28 éves nő létemre nem merek mai napig éjjel a sötétben aludni. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Ha teljes sötétben kell aludnom, megorulok a félelemtől. Legtöbbször alvás paralizisem is volt. Remalmokra kelek fel és mintha még akarnak fulladni. Egész nap kialvatlan vagyok, ingerült és szétszórt. Gondolkoztam pszichológusok de nem tudom mit tudna kezdeni ezzel a 'jelenséggel'. Mit tudok tenni annak érdekében, hogy végre normális éjszakai legyenek és végre ki pihenten kelek fel? Nagyon szépen köszönöm!
2021. jún. 2. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Azt tudja tenni, hogy együtt visszaástok a múltadba és megkeresitek a forrását a pszichédben, amikor és ami miatt ez vélhetően kialakult, majd kezelitek azt. Ilyen kérdésre még a legjobb barátod se tudna válaszolni, ismeretlenek főleg nem.
2021. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 éves férfi létemre is utálom a korom sötétet. A redőny mindig fel van húzva, és sokszor a tv-t is úgy hagyom valami olyan csatornán ami nekem nincs, tehát nem villog össze vissza mert az zavar, de azért mégis ad egy kis fényt.

A fürdőszobában mindig égve hagyom éjjelre a villanyt, hogy mikor ki kell mennem éjjel wc-re, akkor se kelljen teljesen sötétben menni.


Az is segíthet, ha beszerzel valami kis állatot aki ott lehet veled éjjel a szobában.

2021. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Szerintem az a fontos, hogy biztonságosnak érezd a körülötted lévő környezetet. Ha tudsz egy ilyen helyet teremteni az segíthet. Kényelmes, nyugodt, tiszta környezet, ahol jól érzed magad.

És ne nézz/ olvass túl sok horrort..

De valóban egy pszichológus a mélyére tudna ásni a problémának..

2021. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mitől félsz? Attól higy valaki bemegy a házba? Vegyél riasztót és egy biztonságosabb zárat.

Szellemtől? Ne nézz olyan filmet ami félelmet vált ki belőled. Az van ott a sötétben mint a világosban csak éppen nem látod. És mégis lenne ott valaki akkor ő se látna téged mivel koromm sötét van neki is nem csak neked.

Végül nem kell feltétlenül sötétben aludnod, kislámpába vagy állólámpába egy energiatakaros égő szerintem nem fogyaszt sokat. De vannak ezek a led csíkok. Végülis nem kötelező sötétben aludni. Nem tudom milyen házban laksz de én a szoba előtti kis térben szoktam felkapcsova hagyni néha, az is elég és nem is zavar az alvásban.

Tisztáznod kell magadban hogy mitől is félsz pontosan.

2021. jún. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Hú de puhányak vagytok...
2021. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyenge fenyforras mellett nincs semmi bajod, nem keresnem az okat, csak nem aludnek sotetben.
2021. jún. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Ha nincs,szereltess racsot ajtora,ablakra(ha korfolyosos haz),legyen riaszto,kamera es jo nagy orzovedo kutyuskak: cane corso,amstaff,roti,napolyi masztiff, kanari szigeteki kutya peldaul.


Egy ilyen alszik a labadnal es szo szerint orzi az almod. Nagyon megnyugtato es kedves elettars. Olyan,mint egy nagy maci. Atolelni olyan,mint egy ember.


Probald ki ezeket a hazorzesre szuletet kutyakat.

Felnottet vegyel es azonnal ellatja a hazorzest es egycsapasra megoldja a problemad.

2021. jún. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szuper. Köszönöm.

Horrort nem nézek mert az még tesz rá nekem egy lapáttal. :)

2021. jún. 3. 09:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig érdemes lenne elmenned egy pszichomukihoz, mert akkor a régmúlt feltárulhatna, hátha volt valami régen, ami ezt okozhatja.
2021. jún. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!